Plakaty wg kategorii - Ameryka Południowa

Niespełna osiemnaście milionów kilometrów kwadratowych powierzchni, ponad trzysta pięćdziesiąt milionów mieszkańców, trzynaście niepodległych państw, pięć stref klimatycznych – tak Ameryka Południowa wygląda w liczbach. Cyfry, choć imponujące, nie oddają jednak w pełni potęgi opisywanego kontynentu. Jego największą siłą są bowiem zapierające dech w piersiach krajobrazy, zdumiewające zabytki architektury, niezwykła roślinność i bogata kultura. By w pełni docenić piękno rzeczonych skarbów, nie wystarczy o nich przeczytać. Trzeba je jeszcze zobaczyć. Przygotowaliśmy więc dla Was kolekcję plakatów o Ameryce Południowej, które doskonale sprawdzą się praktycznie w każdej aranżacji.

45 plakatów

 

Plakaty Ameryka Południowa – hołd złożony naturze

Podróż po kontynencie rozpoczynamy od zgłębiania tajemnic zapierającej dech w piersiach, nieokiełznanej przyrody. Lasy Amazonii, Cordillera Blanca w peruwiańskich Andach, „dymiąca góra” (Fitz Roy) na południu Patagonii, formacje skalne w Quebrada de Cafayate, słynne Machu Picchu, Lodowiec Perito Moreno w Argentynie, fantazyjny wodospad San Rafael w Ekwadorze… Wymieniać można by jeszcze bardzo, bardzo długo. Widzicie, ile pięknych i unikalnych miejsc kryje w sobie Ameryka Południowa? Plakat przedstawiający realistyczny krajobraz gór, rzek czy skał stanowi idealne dopełnienie wnętrz w stylu rustykalnym lubi eko. Innymi słowy, będzie świetnie się prezentować wszędzie tam, gdzie natura gra pierwsze skrzypce.

Przyrodniczych inspiracji ciąg dalszy…

Pozostańmy jeszcze na chwilę w temacie natury. Szczyty górskie, rzeki, wodospady, wulkany… Myślicie, że to już koniec niespodzianek? W żadnym razie. Ameryka Południowa ma Wam do zaoferowania znacznie więcej!? Co jeszcze chowa w zanadrzu? Copacabana i Ipanema… Te nazwy coś Wam mówią? Z pewnością budzą wiele przyjemnych skojarzeń. Lato, urlop, bezchmurne niebo nad głową, ciepły piasek pod palcami… Czysty relaks. Żadnych zmartwień. Dzięki plakatom o Ameryce Południowej możecie poczuć atmosferę gorących, brazylijskich plaż we własnym M4. Grafiki z przywołanym motywem warto umieścić w sypialni, bowiem akie beztroskie pejzaże sprzyjają odprężeniu i wyciszeniu.

Plakaty Ameryka Południowa – w blasku wielkich miast

Ameryka Południowa jest pełna kontrastów. Z jednej strony mamy więc urzekające, zapadające w pamięć pejzaże, a z drugiej – wielkie metropolie z ogromną liczbą klubów, restauracji, kawiarni i budowli (których rozmiary przechodzą najśmielsze oczekiwania). Przykład? Gran Torre Santiago. Wznosi się na wysokość trzystu metrów i nosi dumne miano najwyższego biurowca na kontynencie. Jeśli urządzasz mieszkanie w stylu industrialnym lub loftowym, wybierz coś dla siebie spośród plakatów o Ameryce Południowej. Panorama Rio de Janeiro skąpana w promieniach zachodzącego słońca, widok na rozświetlone Buenos Aires, kadr ukazujący przywołane już drapacze chmur… Tego typu dekoracje ocieplą nieco surowy, fabryczny wystrój.

Plakaty Ameryka Południowa – misja edukacyjna

W podróż po Nowym Świecie warto zabrać też najmłodszych. Grafiki z motywem południowoamerykańskich zwierząt. Lamy, anakondy, jaguary, piranie, tapiry, leniwce, pingwiny, żaby będą wspaniałymi towarzyszami zabaw. Odkryją przed Waszymi maluchami tajemnice zwierząt i zachęcą do eksplorowania otoczenia i rozwijania skrzydeł wyobraźni, zamieniając każdy dzień w niezapomnianą przygodę. Mamy też propozycje dla nastolatków, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Ameryce Południowej. Plakaty z mapą Brazylii albo innych państw leżących na kontynencie. Takie grafiki są nie tylko oryginalną dekorację, ale również ciekawą pomocą dydaktyczną, dzięki którym informacje z zakresu geografii szybciej zostaną przyswojone. I kto powiedział, że nauka musi być nudna?