Obrazy wg kategorii - Bambus

Gdy myślimy o roślinnych akcentach zdobniczych, do głowy przychodzą nam z pewnością kwiatowe przedstawienia i ornamenty lub malownicze, leśne pejzaże. A gdyby tak udać się w daleką podróż po znalezienie inspiracji? Na przykład do Azji? Właśnie tam znaleźliśmy egzotyczne obrazy. Bambus, dzięki swojej charakterystycznej formie, stanowi niezwykle efektowną dekorację wnętrza. Jego smukła, zielona sylwetka pokryta drobnymi listkami sprawdzi się zarówno w nowoczesnej aranżacji, jak i w orientalnym wystroju. Gdzie możemy zawiesić taki obraz? Bambus będzie się doskonale prezentować w salonie, sypialni, łazience, a nawet w służbowym biurze, gdzie stanie się oryginalną, ale dyskretną ozdobą. 

41 obrazów

 

Minimalistyczny obraz – bambus jako dekoracja nowoczesnego salonu

Bardzo często we współczesnych aranżacjach kładzie się nacisk na jakość, a nie ilość. Oznacza to, że rezygnujemy z niepotrzebnych bibelotów oraz ozdób i kupujemy tylko najpotrzebniejsze meble i sprzęty tak, by stworzyć przejrzysty, lekki i przestronny wystrój. Bez względu na to, czy mówimy o stylu industrialnym, czy minimalistycznym, w nowoczesnej aranżacji doskonale będzie się prezentować bambus. Obrazy przedstawiające te delikatne w wyglądzie, a zarazem niesamowicie wytrzymałe i elastyczne rośliny, nadadzą przestrzeni nieco orientalnego charakteru.

W takich wnętrzach warto zdecydować się na proste, oszczędne w wyrazie grafiki – fotografie zostawmy do łazienki i służbowego biura. Na wybranym przez nas płótnie wcale nie musi się wiele dziać. Stosując się do złotej zasady „less is  more” wybierzmy wzory ukazujące pojedyncze pędy na jasnym, neutralnym tle. Dekoracja powinna być zauważalna, jednak najlepszy rezultat osiągniemy, gdy nie zdominuje ona wnętrza. W tym pomoże nam właśnie delikatna kolorystyka. Jeśli nasz salon charakteryzuje się pokaźnym metrażem, sięgnijmy po trzy obrazy. Bambus w formie tryptyku to bardzo efektowne rozwiązanie.

Egzotyczny bambus: obrazy malowane tuszem w wystroju sypialni

Każdy, kto urządził swoją sypialnię w azjatyckim lub, ściślej rzecz ujmując, japońskim stylu, bez wahania powinien się zdecydować na ścienne dekoracje nawiązujące do takiej estetyki. W naszej ofercie znajduje się zupełnie wyjątkowy obraz. Bambus przedstawiony na płótnie sprawia wrażenie, jak gdyby przed chwilą został tam namalowany pędzelkiem i czarnym tuszem. Takie nawiązanie do tradycyjnego, japońskiego malarstwa spowoduje, że pokój nabierze unikalnego charakteru i niebywałego wdzięku. Możemy zdecydować się na wzór prezentujący same tylko pędy. Jeśli jednak w naszej sypialni nie ma zbyt wielu ozdób, to postawmy na bardziej efektowny wzór. Bambus, na którym siedzi niewielki ptaszek lub w tle przelatuje klucz żurawi, będzie strzałem w dziesiątkę. Gdy znajdziemy już przedstawienie, które przypadło nam do gustu, wybierzmy płótno w naprawdę dużym formacie i zawieśmy je nad wezgłowiem łóżka.

Wodoodporny obraz na płótnie – bambus, który zakwitł w łazience

Gdy aranżujemy łazienkę, to zwracamy uwagę przede wszystkim na dobór odpowiednich sprzętów i armatury, a także ładny kolor płytek. Rzadko kiedy wprowadzamy do wystroju ozdoby. Wnętrze ożywia nam zazwyczaj kolorowy ręcznik lub malowany, ceramiczny kubek na szczoteczki. Tymczasem chcielibyśmy Was przekonać do tego, by w łazience zawiesić stylowy obraz. Bambus może się stać bardzo wyrazistym lub delikatnym akcentem – w zależności od tego, na jaki wzór się zdecydujemy.

  • Soczyście zielone pędy będą się doskonale komponować z wystrojem utrzymanym w bielach, beżach i brązach, natomiast brązowe łodygi uzupełnią łazienkę wykończoną w drewnie. Jeśli lubimy brać długie, relaksujące kąpiele, to powinniśmy zadbać o piękną aranżację wnętrza, która sprawi, że każda minuta spędzona tutaj będzie naprawdę wyjątkowa.

Biurowe obrazy – bambus doskonale ożywi miejsce pracy

Służbowe biura wyglądają zazwyczaj podobnie – białe, puste ściany, szafka na dokumenty, biurko i krzesło. Trudno szukać w takim miejscu piękna i wdzięku. Tymczasem w pracy spędzamy osiem, czasami nawet dziesięć godzin, dlatego powinniśmy zadbać o to, by dobrze czuć się w takiej przestrzeni. W związku z tym, że nie możemy przeprowadzić tutaj aranżacyjnej rewolucji, postawmy na dyskretny, ale wyrazisty obraz na płótnie. Bambus o lśniącej, zielonej łodydze i młodych pędach, wprowadzi do wystroju namiastkę natury, ożywi stonowaną kolorystykę i sprawi, że biuro stanie się o wiele bardziej przytulne i miłe dla oka. Tutaj, podobnie jak w przestronnym salonie, możemy zdecydować się także na tryptyk lub poliptyk, jeśli tylko metraż naszego biura jest wystarczająco duży.