Naklejki wg kategorii - Tramwaje

Kiedy w pierwszej połowie XIX wieku w Nowym Jorku uruchomiono pierwszą linię tramwajową nikt najpewniej nie przypuszczał jeszcze, że ten środek transportu w niektórych miastach na stałe wpisze się w element krajobrazu. Dziś pasażerskie składy poruszające się wzdłuż ulic zobaczyć możemy niemal w każdej części świata. Tramwaje przez lata zyskały liczne grono oddanych  miłośników. Nic w tym dziwnego – bez wątpienia posiadają one wyjątkowy, nieco nostalgiczny urok. Doceniliśmy go w Myloview, dedykując tym szynowym pojazdom osobną serię dekoracji. Naklejka z tramwajem to nasza propozycja dla każdego, kto szuka ozdoby łatwej w montażu, uniwersalnej pod kątem estetycznym, a równocześnie oryginalnej i ciekawej. Tego rodzaju wzory mogą się sprawdzić jako samodzielna dekoracja, ale także jako część większej kompozycji. Najlepiej jednak samemu zobaczyć, jakie zalety posiada taka naklejka. Tramwaj to pojazd niezwykły – o czym sami się zaraz przekonacie!

41 naklejek

 

Nastrojowa naklejka na ścianę – tramwaj pośród wąskich uliczek

Co takiego mają w sobie tramwaje, że lubimy nimi podróżować? Najpewniej na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Nie bez znaczenia jest jednak ich długa historia. Tramwajami przemieszczali się nasi rodzice, dziadkowie oraz pradziadkowie. Niekiedy nawet po tych samych trasach, po których my jeździmy dziś! Ten środek transportu automatycznie przywołuje skojarzenia o przeszłości i dawnych czasach. Dlatego też do naszej oferty wprowadziliśmy sporo wzorów z zabytkowymi budynkami oraz nastrojowymi kamienicami, pomiędzy którymi przejeżdża tramwaj. Naklejka tego rodzaju w jednej chwili zabierze nas w przeszłość! Wzory, których efekt opiera się na przywołaniu nieco nostalgicznej atmosfery sprawdzą się dobrze w różnych pomieszczeniach. Choć można wykorzystać je w najbardziej oczywisty sposób – do ozdobienia klasycznego gabinetu i salonu – to nadadzą one także oryginalnego charakteru innym wnętrzom, na przykład kuchni lub korytarzowi.

Naklejka z tramwajem w ruchu to sposób na ożywienie każdego wnętrza!

Na zupełnie przeciwnym biegunie estetycznym znajdują się naklejki stawiające w pierwszej kolejności na wrażenie ruchu oraz dynamizm. Do ich stworzenia posłużyły nam zdjęcia wykorzystujące klasyczny trik fotograficzny – długi czas naświetlania. Dzięki takiemu zabiegowi każdy obiekt będący w ruchu (w tym przypadku oczywiście tramwaj) wychodzi na zdjęciu jako mniej lub bardziej rozmazana smuga. Gdzie jednak najlepiej prezentować będzie się taka naklejka? Tramwaj uchwycony podczas jazdy ożywi każde wnętrze, które wydaje się nam monotonne lub nieciekawe. Przykładowo może to być gabinet, który nabrał „sennego” charakteru na skutek użycia zbyt dużej ilości pastelowych kolorów albo przestronny salon sprawiający wrażenie zbyt pustego.

Nowoczesna naklejka na ścianę: tramwaj w wielkim mieście

Tramwaje są środkiem transportu, który wykorzystywany jest niemal wyłączenie w dużych miastach. Przekonać się o tym możecie także przeglądając dostępne w naszej ofercie naklejki. Na wielu wzorach gęsta zabudowa wielkich metropolii służy za tło, na którym widoczny jest tramwaj. Naklejka tego typu doskonale połączy się z nowoczesną stylistyką, dzięki czemu z powodzeniem możemy wykorzystać ją między innymi w mieszkaniach utrzymanych w stylu industrialnym lub loft. Szczególnie warto zwrócić uwagę na fotografie wykonane nocą, które paradoksalnie są (z racji świateł samochodów oraz neonowych reklam) bardziej kolorowe. W nowoczesnych wnętrzach możemy pozwolić sobie także na nieco mniej klasyczne podejście do ozdób, umieszczając taką naklejkę na którymś z mebli albo przedmiotów codziennego użytku.

Retro naklejka – tramwaje sprzed lat

Każdy miłośnik klasyki zgodzi się, iż to co wiekowe jest piękne. Pociągi retro zaskarbiły sobie olbrzymie grono entuzjastów, a przecież stare tramwaje wcale nie są mniej atrakcyjne. Choć współcześnie ich wysokie schodki, miedziane poręcze oraz nieco nieforemny kształt, wyglądają nieco komicznie, to jednak nie sposób odmówić im swoistego uroku. Klasyczny gabinet, kameralna sypialnia oraz tradycyjny salon to przykłady kilku miejsc, gdzie bardzo ciekawie będzie prezentować się tego rodzaju naklejka na ścianę. Tramwaj w stylu retro wszystkim wnętrzom nada oryginalnego, nieco nostalgicznego charakteru.

Jak może wyglądać w środku tramwaj? Naklejka z wnętrzem wagonu

Znacząca większość wzorów z naszej oferty ukazuje tramwaje od zewnątrz – jadące wzdłuż ulicy albo zabierające pasażerów z przystanku. Część wykorzystuje jednak zupełnie inne zdjęcia – wykonane wewnątrz wagonów. Tego typu wzory bez wątpienia są na swój sposób oryginalne i łamią dekoracyjne schematy. Jeśli sami lubimy zaskakiwać, to być może takie naklejki są właśnie dla nas.