Fototapety wg kategorii - Erotyka

Sypialnia to takie miejsce, w którym możemy sobie pozwolić na stworzenie przytulnej i intymnej atmosfery. Pomoże nam w tym odpowiednio dobrana fototapeta. Erotyka – zmysłowe przedstawienia kobiet – to znakomity motyw dekoracyjny do tego pomieszczenia. I choć mogłoby się wydawać, że takie ozdoby to rozwiązanie tylko do sypialni, w naszej kolekcji znajduje się wiele stylowych, eleganckich oraz inspirowanych sztuką kompozycji, dzięki czemu sprawdzą się także w wystroju salonu czy łazienki. Fototapety erotyczne w dobrym guście (a tylko takie znajdują się w naszej ofercie!) pozwolą nam ozdobić zarówno nowoczesną, jak i urządzoną w duchu retro stylizację, przynosząc naprawdę spektakularne efekty.

Fototapeta erotyka i kwiaty

Fototapeta erotyka i kwiaty

Artystyczny akt kobiecy na ścianie w sypialni? Świetnie sprawdzi się w romantycznej przestrzeni gdzie doda ciekawego wydźwięku.
Fototapeta kobieta erotyka

Fototapeta kobieta erotyka

Barwna ilustracja z trzema kobietami skupia na sobie wzrok i stanowi bardzo wyrazisty akcent ścienny w stylizacji sypialni.
114 fototapet
Fototapeta kobieta wśród liści

Fototapeta kobieta wśród liści

Subtelny wizerunek kobiety w malarskim stylu może być minimalistyczną dekoracją sypialni. Zieleń pięknie komponuje się z drewnianymi meblami.
Fototapeta kobieta ze skrzydłami

Fototapeta kobieta ze skrzydłami

Artystyczna ilustracja kobiety rozbudza zmysły. Może znaleźć się w stylizacji sypialni w wersji wielkoformatowej.
Czarno-biała fototapeta retro

Czarno-biała fototapeta retro

Monochromatyczna ilustracja w stylu retro będzie piękną ozdobą nie tylko w domowej przestrzeni, ale również restauracji.
Fototapeta erotyka w akwareli

Fototapeta erotyka w akwareli

Klasyczny malunek na fototapecie z kobiecym aktem to forma niekonwencjonalnej ozdoby romantycznej sypialni.
Monochromatyczna fototapeta erotyka

Monochromatyczna fototapeta erotyka

Czarno-białe dekoracje ścienne będą klasycznym dodatkiem w kobiecej sypialni, natomiast wizerunek nagiej kobiety wprowadzi intymny charakter.
Fototapeta w kubistycznym stylu

Fototapeta w kubistycznym stylu

Fototapeta z kubistycznym portretem kobiet przeznaczona jest dla odważnych koneserów wyzywającej, nowoczesnej sztuki.
Malowana fototapeta erotyka

Malowana fototapeta erotyka

Fototapeta z kobietą nie tylko rozbudza zmysły ale i sprytnie powiększa i rozświetla małą sypialnię.
Fototapeta z nagą kobietą

Fototapeta z nagą kobietą

Zastanawiasz się jak ciekawie ozdobić łazienkę? Fototapeta z nagą sylwetką kobiety będzie nieoczywistym dodatkiem, który odmieni przestrzeń o 180 stopni.
Fototapeta erotyka kobieca

Fototapeta erotyka kobieca

Delikatny motyw malarski z kobiecą sylwetką w formie fototapety ściennej to krok w stronę artystycznej stylizacji sypialni lub salonu.
Fototapeta kobiece kształty

Fototapeta kobiece kształty

Nowoczesny design w sypialni - fototapeta z kształtami kobiety to awangardowa propozycja dekoracji ściennej - może nie tylko do sypialni?

 

Idealna dekoracja sypialni? Postaw na fototapety erotyczne

Weźmy pod lupę fototapety erotyczne. Skąd pomysł, by na ścianie pojawiło się przedstawienie tego typu? Wystarczy przywołać sztukę i to tę z zamierzchłych czasów. Piękno kobiecego ciała było dostrzegane i celebrowane już od najdawniejszych wieków, czego przykładem może być chociażby antyk. Nagość nie była tematem tabu, lecz naturalną, integralną częścią ludzkiego życia. Delikatne w wyrazie i eleganckie przedstawienia, jakie znajdują się w naszej kolekcji, sprawdzą się znakomicie w aranżacji sypialni. Jak może się prezentować taka fototapeta? Erotyka przyjmuje wiele różnych form – może być bardziej lub mniej dosłowna, ukazująca współczesne lub dawne kanony piękna, realistyczna lub o abstrakcyjnym charakterze. Bogactwo wzorów, jakie tutaj zebraliśmy, sprawia, że ściennych dekoracji możemy użyć nie tylko do ozdobienia sypialni, ale także eleganckiego salonu, a nawet łazienki. W naszej ofercie dostępne są laminowane wodoodporne fototapety, dlatego możemy być pewni, że taka ozdoba będzie się tam znakomicie prezentować.   

Erotyczne fototapety: poznaj wzory inspirowane sztuką

Zastanówmy się, czym może być inspirowana taka fototapeta. Erotyka, która opiera się na sensualizmie i na celebrowaniu piękna ludzkiego ciała, to jeden z najchętniej podejmowanych tematów w sztuce. Właśnie dlatego pomysłów na ozdobienie sypialni, salonu czy łazienki możemy szukać w dawnym lub współczesnym malarstwie. Temat ten, jak już powiedzieliśmy, popularny był od zarania dziejów, dlatego z pewnością nie zabraknie nam wzorów do wyboru. Szukając najlepszego motywu przedstawieniowego, kierujmy się tym, w jakim stylu urządzone jest pomieszczenie, które dekorujemy. Jeśli jesteśmy miłośnikami dawnej estetyki i w naszym mieszkaniu króluje klimat retro, znajdźmy fototapetę, która przypomina starodawną rycinę. Taki wzór sprawi, że poczujemy się tak, jakbyśmy przenieśli się do zupełnie innych czasów. Z kolei współczesny wystrój nabierze charakteru, gdy na ścianie pojawi się silnie zgeometryzowana kompozycja nawiązująca na przykład do kubistycznych prac Pabla Picasso.

Minimalistyczna fototapeta: erotyka w nowoczesnej wersji

Warto podkreślić, bo dla wielu terminy te są synonimami, a wcale tak nie jest – erotyka i pornografia nie są tym samym. W przeciwieństwie do tej drugiej, erotyka prezentuje temat ludzkiego ciała w sposób subtelny i delikatny, niejednokrotnie więcej zasłaniając, niż odsłaniając, pozostawiając resztę naszej wyobraźni. Właśnie dlatego wśród naszych propozycji znajdują się fototapety erotyczne o uproszczonej formie, gdzie przedstawione są tylko zarysy kobiecego ciała. Sylwetka pozbawiona jest anatomicznych detali lub zasłonięte są one przykładowo roślinnymi  motywami. Takie ujęcie tematu sprawia, że wzory mogą się pojawić nie tylko w sypialni, ale właśnie również w salonie. Do wyboru są na przykład czarno-białe kompozycje, które sprawdzą się w nowoczesnej aranżacji, ale będą także ciekawym przełamaniem romantycznej sypialni urządzonej w pastelowej tonacji. Z kolei miłośnikom kolorowych fototapet możemy polecić graficzne wzory w duchu flat design.   

Erotyczne fototapety, które sprawdzą się w małym metrażu

Jeśli dekorujemy kameralny metraż, warto mieć ten fakt na uwadze. Istnieją bowiem pewne aranżacyjne tricki, które pozwolą nam optycznie powiększyć przestrzeń i uchronią nas jednocześnie przed przytłoczeniem pomieszczenia na przykład zbyt wyrazistymi ozdobami. Z pewnością warto postawić na jasną kolorystykę i ograniczyć ilość barw w pomieszczeniu, by stworzyć harmonijny nastrój. W takim pokoju świetnie sprawdzą się erotyczne fototapety w monochromatycznym odcieniu. Miłośnikom morskich klimatów z pewnością spodoba się ilustracja z kobietą na tle morza, nad którym unoszą się mewy. Ograniczona paleta kolorów to jednak nie jedyny trick. Ważne jest także to, by wzór na fototapecie nie był przeładowany. Zastosujmy zasadę „mniej znaczy więcej” i postawmy na kompozycję, na której znajdzie się nie cała kobieca postać, lecz kadr eksponujący jedynie detal sylwetki.