Tapety wg kategorii - Muzyka

Melomanów z pewnością zachwyci prezentowana kolekcja tapet z muzyką. Dekoracyjne wzory pozwolą przemycić do pomieszczeń motywy zaczerpnięte ze świata muzyki. Na tapetach związanych z muzyką znajdziemy instrumenty, płyty CD, tańczące sylwetki – utrzymane w stylu vintage będą wspaniałą oprawą dziecięcych pokoi, gabinetów oraz szkół. Wszędzie tam, gdzie muzyka odgrywa pierwszorzędną funkcję, będą doskonałym sposobem na podkreślenie charakteru wnętrza – dodają mu wyrazistości oraz ożywią je przy pomocy feerii różnorodnych kolorów.


 

Tapeta muzyczna na ścianę: sposób na przytulny pokój dziecięcy

Barwne desenie na tapetach muzycznych wniosą ciepło i urok do dziecięcych sypialni. Jeśli maluch od najmłodszych lat wykazuje talent muzyczny lub szczególne zainteresowanie grą na konkretnym instrumencie, możemy udekorować pokój motywem sprzyjającym tej pasji. Dekoracyjne kompozycje sprawdzą się także idealnie do ożywienia monochromatycznych stylizacji i ocieplenia wystroju. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na zastosowanie tapet związanych z muzyką w sypialni dziecka.

  • Barwne grafiki z mnóstwem muzycznych motywów posłużą do ożywienia subtelnych, dziecięcych przestrzeni. Jeśli decydujemy się wykorzystać w pokoju dziecka pastelowe odcienie, biele, szarości, tapety z muzyką w soczystej palecie, wniosą do stylizacji więcej ekspresji i dynamizmu – odświeżą monochromatyczne wnętrze, a w zestawieniu z jasnymi elementami, stworzą piękny i sprzyjający rozwijaniu wyobraźni, kontrast. W pomieszczenie możemy estetycznie wkomponować dekoracje z kolorowymi wzorami na białym tle. W pokoju dziewczynki sprawdzą się sukienki baletnicy, a w chłopięcej sypialni tapety z muzyką przedstawiające stare kasety.
  • Miłośnicy mniej zobowiązujących i mniej ekspresyjnych tapet muzycznych na ścianę mogą sięgnąć po czarno-białe desenie – te będą się dobrze komponować w zestawieniu z elementami zaczerpniętymi ze skandynawskiej stylistyki. Subtelne kompozycje z łatwością wpasują się w śnieżne ściany – będą odpowiednim tłem dla drewnianego łóżka z jasną pościelą, puchatych dywaników, wiklinowych pojemników na drobiazgi. Tapeta muzyczna na ścianę z czarnymi nutkami może zostać wykorzystana jako tło dla barwnej kanapy – dekoracja w uniwersalnej kolorystyce będzie się dobrze prezentować w połączeniu z meblem tapicerowanym wykończonym zarówno w ciemnej, jak i jasnej palecie.

Kontrastowa kompozycja

Bezpiecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie we wnętrzu dekoracji w dwóch kolorach – grafika zestawiona na zasadzie kontrastu pozwoli efektownie uwydatnić zastosowane w pokoju barwy bazowe. W kolekcji tapet muzyka znajdziemy pomarańczowe gitary na granatowym tle – sprawdzą się w zestawieniu z drewnem w miodowych odcieniach oraz dodatkami w minimalistycznym wydaniu. Skrzypce na tle błękitu wykorzystamy w jasnych, pastelowych pokoikach – kompozycja będzie pięknym tłem dla niewysokiej komody lub jasnej sofy na drewnianych nóżkach. Wśród tapet muzyka idealnie oddających beztroski charakter dziecięcej sypialni możemy także wyróżnić wzór z grającym na flecie pasterzem i owieczkami oraz deseń z kluczami wiolinowymi w słodkiej, pastelowej odsłonie.

Tapety muzyka we wnętrzach w stylu retro

Dekoracje ścienne z motywem muzyki wykorzystamy do wyeksponowania urody wnętrz zaaranżowanych w stylistyce retro. Tutaj rządzą pastele i stylizowane formy – doskonałym zwieńczeniem takiej aranżacji będzie zastosowanie w przestrzeni salonu, jadalni, czy sypialni tapety muzycznej na ścianę z kolorowymi instrumentami. Kompozycja będzie się dobrze prezentować w połączeniu z meblami w starym stylu – oszkloną gablotką, pikowaną sofą, komodą na nóżkach. Miłośnicy wyrazistych i nasyconych kolorami wzorów mogą wykorzystać w swoich domach tapety muzyczne 3d – kompozycje dodają kolorytu jasnym i klasycznie wykończonym przestrzeniom. Grafiki estetycznie wpasują się tam, gdzie zastosowano ożywiające kontrasty, motywy inspirowane latami 50-tymi i 60-tymi oraz dodatki wnętrzarskie i meble o oryginalnych kształtach.