Obrazy wg kategorii - Kosmos • Obrazy na ścianę

Choć dopiero niedawno dane nam było oglądać prawdziwy obraz z kosmosu na żywo – a jakiś czas temu głośna była nawet transmisja, którą pokazywano w czasie rzeczywistym na… Facebooku – w przestrzeń kosmiczną patrzymy od zawsze. Dzięki teleskopom, satelitom i statkom kosmicznym możemy wreszcie zobaczyć ją z bliska, a nie tylko w formie maleńkich punkcików na czarnym niebie! Wielkie wrażenie robi na nas zawsze także obraz Ziemi z kosmosu: bo choć naszą planetę oglądamy na co dzień, to jednak nigdy z takiej perspektywy. W niniejszej kategorii zebraliśmy różnego rodzaju obrazy z kosmosu: i te, które ukazują widok na przestrzeń kosmiczną, i te, na których jest nasza Ziemia. 
Obraz astrofotografia

Obraz astrofotografia

Inspirujący obraz kosmosu stanie się wyrazistym akcentem salonu, stanowiąc motyw przewodni całej stylizacji.
Obraz galaktyka Andromedy

Obraz galaktyka Andromedy

Galaktyka Andromedy jest jedną z najjaśniejszych struktur w kosmosie. Na obrazach prezentuje się spektakularnie!
304 obrazów
Obraz kolorowa mgławica

Obraz kolorowa mgławica

Dyptyk z barwną mgławicą wpisuje się w trend galaxy, który szturmem podbił serca miłośników nowoczesnej stylizacji wnętrz.
Obraz kosmos dla dzieci

Obraz kosmos dla dzieci

Umieszczając taki obraz w pokoju dziecka, rozbudzimy w najmłodszych chęć poznawania tajemnic Wszechświata!
Obraz kosmiczna supernowa

Obraz kosmiczna supernowa

Obraz z kosmiczną eksplozją będzie mocnym detalem w aranżacji wnętrza. Dyptyk zdynamizuje przestrzeń.
Obraz kosmos 3D

Obraz kosmos 3D

Ciekawy motyw utrwalony na obrazie podkreśli nowoczesną aranżację salonu, bądź minimalistycznego przedpokoju.
Obraz przestrzeń kosmiczna

Obraz przestrzeń kosmiczna

Decydując się na motywy kosmosu nie jesteśmy skazani na monotematyczność. Printy galaxy współgrają z abstrakcją i stylem klasycznym.
Obraz tajemnice kosmosu

Obraz tajemnice kosmosu

Inspirująca astrofotografia oraz artystyczne wizje kosmosu uzupełnią minimalistyczne, chłodne przestrzenie.
Obraz kosmos czarno-biały

Obraz kosmos czarno-biały

Minimalistyczny, ale jednocześnie dynamiczny print na obrazie ściennym, to recepta na szybkie urozmaicenie stylizacji wnętrza.
Obraz kosmos dla nastolatka

Obraz kosmos dla nastolatka

Nastolatkom proponujemy minimalistyczny obraz z planetami Układu Słonecznego - oprócz funkcji dekoracyjnej będzie też niezłą ściągawką z astronomii!
Obraz kosmos Uran

Obraz kosmos Uran

Dlaczego Uran jest niebieski? Swój wyjątkowy kolor zawdzięcza chmurom metanu, które unoszą się w atmosferze tej planety.
Obraz niebo nocą do sypialni

Obraz niebo nocą do sypialni

Obraz nieba w czerni i bieli powieśmy na ścianie przy łóżku w sypialni. W subtelny sposób urozmaici wnętrze.

 

Gwiezdny pył: obrazy na ścianę kosmos

My, ludzie, jesteśmy nieprawdopodobnie ciekawskimi stworzeniami. Interesuje nas dosłownie wszystko: i budowa najdrobniejszego ziemskiego robaczka, i tajemnice naszych własnych ciał (zwłaszcza mózgu!), i to, co mniejsze nawet od pojedynczego atomu, i to, co większe od wszystkiego innego: Wszechświat. Ten ostatni prawdopodobnie nigdy nie przestanie nas fascynować, ponieważ jest ostatnim, czego jeszcze prawie w ogóle nie udało nam się zbadać. Jasne, mieliśmy swój mały krok na Księżycu (który był wielkim krokiem dla ludzkości!), mieliśmy sondy na Marsie i ostatnio nawet całkiem wyraźne zdjęcia Plutona, jeszcze do niedawna uważanego za ostatnią i najmniejszą planetę Układu Słonecznego, ale wszystkie te niewątpliwe osiągnięcia są niczym w porównaniu z niewyobrażalnym ogromem kosmosu.

Nawet nasze obrazy kosmosu, choć niewątpliwie przepiękne (i bardzo, bardzo stylowe!), nie są w stanie oddać mu sprawiedliwości! Co, oczywiście, w żaden sposób nie umniejsza ich dekoracyjnej wartości: dlatego dzisiaj chcielibyśmy pokazać Wam, że obrazy na ścianę kosmos to ozdoba o ogromnym (chciałoby się powiedzieć: kosmicznym!) potencjale. Pokażemy Wam, w jaki sposób wykorzystać je, by stworzyć aranżację nie z tej ziemi!

Obrazy z kosmosu: wystrój tematyczny w pokoju dziecka lub nastolatka

Dzieci dzielą się na dwie grupy: te, które w przyszłości chciałyby zostać paleontologami, i te, które marzą o karierze astronauty. No dobrze, są jeszcze te, które pragną połączyć obie te ścieżki zawodowe… Jeśli Twoje dziecko – bez względu na to, czy jest dopiero w przedszkolu, czy też jest już nastolatkiem – fascynuje się przestrzenią kosmiczną, marzy o międzygwiezdnych podróżach i uwielbia literaturę i filmy science fiction, możesz stworzyć w jego pokoju wystrój, którego motywem przewodnim będzie właśnie kosmos! Jeżeli wykorzystasz nasze obrazy kosmosu, będzie to bardzo łatwe. Wystarczy, że na ścianach zawiesisz rozmaite kosmiczne widoki – może obraz Ziemi z kosmosu albo jakiś obraz z kosmosu na żywo? - i wykorzystasz „kosmiczne” gadżety (czy to będą figurki przedstawiające postaci z ulubionego filmu science fiction, czy raczej pościel z kosmicznym motywem, lampa w kształcie gwiazdki czy nawet – koniecznie! - odpowiednie książki i albumy).

Kosmiczna pustka? Obrazy 3D kosmos dla minimalistów

Już na samym początku zasugerowaliśmy, że obrazy kosmosu to jedna z tych dekoracji, które gładko wpasują się w aranżacje różnego rodzaju. Gdybyśmy jednak mieli wskazać styl, z którym będą komponowały się szczególnie dobrze, zdecydowanie wybralibyśmy minimalizm. Dlaczego? To proste: urok minimalistycznych wnętrz tkwi w ich surowej, prostej elegancji – podobną aurą emanują obrazy 3D kosmos, które jednocześnie są bardzo proste (pozornie to tylko punkty światła na ciemnym tle, czyż nie?) i nieskończenie złożone. W minimalistycznych wnętrzach sprawdzą się wyjątkowo dobrze także ze względu na to, że kosmiczne widoki zazwyczaj odznaczają się ciemną paletą barw, akcentowaną czasami plamami koloru: będą więc świetnie wyglądać  na jasnych albo białych ścianach!

Nietypowy pomysł: obrazy kosmosu w… łazience?

Ten pomysł może wydać się Wam dziwny z dwóch powodów. Pierwszy: czemu kosmos? Czy nie lepszy byłby jakiś ładny pejzaż albo nawet coś w rodzaju muszelek lub rybek? Po drugie: kto wiesza obrazy w łazience? Przecież od panującej tam temperatury i wilgoci zepsują się po mniej więcej pięciu minutach! Co do punktu pierwszego, śmiemy się nie zgodzić: wodne i morskie wzory są, wiadomo, bardzo urocze i ładne, ale czemu nie sięgnąć po coś bardziej oryginalnego? Tym bardziej że obrazy z kosmosu często są niebieskie albo granatowe (zwłaszcza obraz Ziemi z kosmosu – nie bez przyczyny nazywa się ją „niebieską planetą”!), czyli w typowo łazienkowym kolorze! Co do zastrzeżeń odnośniedo trwałości ozdób: nie martwcie się! Nasze obrazy z kosmosu drukujemy na wysokiej jakości syntetycznym płótnie, które – choć wygląda jak zwyczajne malarskie płótno – jest od niego znacznie wytrzymalsze. Co więcej, jeżeli sięgniesz po obrazy 3D kosmos, zapewnisz swojej łazience – która przecież zazwyczaj jest najmniejszym pomieszczeniem mieszkania – efekt głębi, który sprawi, że wyda się większa!