Naklejki wg kategorii - Słonie

Mało który z gatunków zwierząt tak wspaniale oddaje piękno dzikiej przyrody jak potężne, majestatyczne słonie. Ich siła, mądrość oraz spokojna, wręcz stoicka natura od lat wzbudzały zachwyt ludzi. W Myloview czerpaliśmy olbrzymią satysfakcję projektując przedstawiające te zwierzęta dekoracje – w tym oczywiście także ścienne naklejki. Słonie z wielu powodów stanowią doskonały wybór tematu ozdoby do mieszkania i dziś postaramy się Wam je przybliżyć. Przy okazji również podzielimy się kilkoma inspiracjami oraz pomysłami aranżacyjnymi. Jesteśmy pewni, że będziecie zaskoczeni, jak olbrzymi potencjał posiada każda tego rodzaju naklejka. Słoń w formie ściennej dekoracji to gwarancja ciekawego i atrakcyjnego wyglądu wnętrza.

48 naklejek

 

Przyrodnicze naklejki – słonie w naturalnym otoczeniu

Naszą wędrówkę po różnych wzorach zaczniemy od tych najpopularniejszych – naklejkach wykorzystujących fotografie przedstawiające słonie w ich naturalnym środowisku. Ujrzenie tych zwierząt na żywo podczas safari to marzenie niejednego turysty. Ponieważ jednak wyprawa do Afryki czy Indii przerasta często możliwości przeciętnego budżetu, to tego rodzaju plany bywają przekładane na nieokreśloną przyszłość lub zwyczajnie nie są traktowane poważnie. Na szczęście jednak egzotyczne widoki ze słoniami w roli głównej mogą stać się częścią naszej codzienności w inny sposób – za sprawą atrakcyjnych naklejek. Choć oczywiście tego rodzaju dekoracja najbardziej spójnie prezentować będzie się w pomieszczeniach w stylu kolonialnym, to jednak absolutnie nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do takiej estetyki. Odpowiednio dobrane i przeniesione na naklejki zdjęcia sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu. Do klasycznych pomieszczeń, wyposażonych w drewniane meble, śmiało zakupić możemy wzory w ciepłych kolorach, ukazujące słonie na rozgrzanej słońcem sawannie. Ciekawe uzupełnienie nowoczesnego salonu stanowić będzie za to zdjęcie tych zwierząt w nieco mniej typowej kolorystyce, na przykład wykonane o zachodzie słońca, gdy afrykańskie niebo przybiera naprawdę niezwykłe barwy. W mieszkaniu minimalistycznym może sprawdzić się za to fotografia czarno-biała, w oryginalny sposób podkreślająca szary kolor słoni.

Ozdobna naklejka: słoń we wzory indyjskie

Zdjęcia nie stanowią jednak jedynej opcji, kiedy szukamy atrakcyjnej dekoracji przedstawiającej słonie. Równie ciekawe są naklejki wykorzystujące ilustracje. Olbrzymia swoboda takiej stylistyki w oczywisty sposób przekłada się na spore możliwości aranżacyjne. Z wszystkich dostępnych wzorów zdecydowanie warto jednak zwrócić uwagę na naklejki z rysunkami słoni, ozdobione dodatkowo tradycyjnymi ornamentami indyjskimi. Takie wzory przede wszystkim sprawiają wrażenie niezwykle misternych i dopracowanych – będzie to zauważalne nawet jeśli zdecydujemy się na dekorację w niewielkim formacie. Z tego powodu słonie ozdobione motywami florystycznymi, geometrycznymi oraz buddyjskimi mandalami znakomicie prezentować będą się na meblach, framugach, czy nawet przedmiotach codziennego użytku jak laptopy. Drugą charakterystyczną cechą tej grupy wzorów jest ich kolorystyka – niezwykle żywa, intensywna i energetyczna. Dzięki temu z łatwością każdemu pomieszczeniu nadamy pobudzającego wyglądu z pomocą tego rodzaju naklejki. Słonie w estetyce rodem z dalekich Indii zachwycą zarówno Was, jak i Waszych gości.

Przynosząca szczęście naklejka: słonik z podniesioną trąbą

Niemal każdy chyba kojarzy najpopularniejszy wizerunek słoni, ukazujący te zwierzęta z trąbą podniesioną do góry. Przyjęło się uważać, iż taka poza przedstawicieli tego gatunku przynosi szczęście (w podobny sposób co podkowa czy czterolistna koniczynka). Wiele osób chętnie umieszcza więc w swoich domach porcelanowe figurki słoni z wysoko wzniesionymi trąbami. Warto jednak rozważyć inny sposób na wprowadzenie pod nasz dach owego przynoszącego szczęście symbolu. Do zapewnienia sobie pomyślności (a także uatrakcyjnienia wnętrza mieszkania!) posłużyć może nam przecież naklejka. Słoń w formie ściennej ozdoby wykorzystującej odpowiednią ilustrację lub zdjęcie będzie pod wieloma względami wyborem znacznie ciekawszym od figurki, która przecież zajmuje więcej miejsca i wymaga częstego odkurzania.

Wesoła naklejka: słonik w pokoju dziecięcym

Kolorowe ilustracje słoni są także doskonałymi dekoracjami do sypialni naszej pociechy. Sympatyczne, szare trębacze zdobyły serca dzieci między innymi za sprawą srebrnego ekranu. Większość maluchów doskonale kojarzy przecież postacie takie jak latający słoń Dumbo, czy Heffalump – jeden z przyjaciół Kubusia Puchatka. Dlatego też niejedno dziecko bardzo się ucieszy, mogąc oglądać na ścianie swojego pokoju przedstawiające te sympatyczne zwierzęta naklejki. Słonie w takiej formie będą dla naszej pociechy źródłem codziennej radości oraz frajdy!