Naklejki wg kategorii - Afryka

Afryka jest kontynentem tak rozległym i różnorodnym, że naprawdę trudno o czymkolwiek powiedzieć, że jest „afrykańskie”. To tak, jakby powiedzieć, że wnętrze udekorowane jest w stylu „europejskim”: może i daje nam to jakieś mglisty obraz tego, o co może chodzić, ale w żaden sposób nie przybliża nas do autentycznego zrozumienia, a tym bardziej wyobrażenia sobie, jak to właściwie może wyglądać. Znacznie łatwiej jest wyobrazić to sobie na konkretnych przykładach, takich jak nasze naklejki! Afryka została na nich przedstawiona w całej swojej różnorodności: od sawanny, którą kojarzy każde dziecko, aż po miasta pełne wieżowców. Mamy tutaj i naklejki ścienne Afryki, które z powodzeniem wykorzystasz do ozdobienia większych powierzchni, jak i mniejsze dekoracje: znajdzie się tutaj niejedna naklejka Afryka na laptopa, lodówkę czy nawet na szybę.

44 naklejek

 

Nie tylko widok na sawannę: naklejki, Afryka i stylowe aranżacje

Przez bardzo długi czas Afryka była symbolem czegoś, co jest nie do końca poznane, bardzo tajemnicze i nawet niebezpieczne. Wnętrze afrykańskiego kontynentu przez długi czas przyciągało poszukiwaczy przygód, łowców skarbów i awanturników, a także najrozmaitszych typków spod ciemnej gwiazdy. Wielu wyjeżdżało, ale niewielu wracało…

W dzisiejszych czasach Afryka, zwłaszcza kraje leżące na jej wybrzeżu jest jednym z popularnych celów wakacyjnych podróży. Każdego roku Egipt plasuje się w ścisłej czołówce miejsc, które turyści odwiedzają najchętniej. Czy ktoś mógłby więc dziwić się, że naklejki ścienne Afryka – i nie tylko te ścienne, nawiasem mówiąc – należą do najpopularniejszych pozycji w naszym katalogu? Jeśli Ty także marzysz o dekoracji w tym stylu i zastanawiasz się, w jaki sposób wykorzystać naklejki Afryka do ozdobienia swojego mieszkania albo firmy, z nami możesz to zrobić naprawdę łatwo. Nie jesteś pewien, od czego zacząć? Oto garść inspiracji i wskazówek, które ułatwią Ci to zadanie!

Ze smakiem: inspirowane Afryką naklejki jako ozdoba restauracji

Każdy szanujący się miłośnik dobrego jedzenia zdaje sobie sprawę z tego, że światowa kuchnia to coś znacznie więcej niż tylko najpopularniejsze „zagraniczne” dania. Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się także te kulinarne regiony, które dotąd były bardzo mało znane. Zwłaszcza w dużych miastach wybór restauracji serwujących dania ze wszystkich zakątków świata jest już naprawdę wielki. A jeśli planujesz stworzenie – albo odnowienie – restauracji serwującej lokalne afrykańskie dania, kto wie – może wpiszesz się w kolejny szalenie popularny kulinarny trend? Dla wszystkich, którzy chcieliby otworzyć lokal podający potrawy rodem z Afryki, mamy naklejki ścienne Afryka. Z ich pomocą stworzysz wspaniałą tematyczną dekorację, ale też zyskasz pewność, że wybrana przez Ciebie ozdoba jest nietoksyczna, bezzapachowa i całkowicie bezpieczna dla zdrowia gości Twojej restauracji.

Naklejka Afryka do pokoju dziecięcego

Gdy na świat przyszedł książę George, pierwsze dziecko Williama i Kate, brytyjskiej pary książęcej, wszyscy byli niezmiernie ciekawi, w jaki sposób udekorowany zostanie jego niemowlęcy pokoik. I mediom udało się w końcu zdobyć tę informację: motywem przewodnim okazała się sawanna i jej zwierzęta! Uroczy i malowniczy wzór, nawet jeżeli bardzo szybko został skrytykowany przez część opinii publicznej ze względu na skojarzenia z kolonialną przeszłością Wielkiej Brytanii... Na szczęście tego rodzaju sprawy nie są czymś, czym musiałby przekonać się ktoś spoza królewskiej rodziny – jeśli więc chcesz udekorować pokój swojego dziecka wzorem afrykańskiej sawanny, z naszymi naklejkami możesz to zrobić znacznie łatwiej niż kiedykolwiek! Naklejki Afryka sprawią, że stworzenie tematycznej dekoracji nie będzie ciężką pracą, jaką było jeszcze do niedawna! Aby wprowadzić do pokoju malucha afrykańskie motywy, wystarczy odpowiednio wybrany wzór naklejki – może taki w słonie, zwierzaki uwielbiane przez wiele dzieci? -  i kilka innych tematycznych dodatków. To tylko tyle: wystarczy chwila i niepowtarzalny afrykański wystrój będzie gotowy!

Egzotycznie na co dzień: naklejki Afryka w domowym salonie

Wzory afrykańskie są popularnym motywem dekoracyjnym nie tylko w dziecięcych pokojach: cudownie sprawdzą się również w „dorosłych” wnętrzach! Pomieszczenie nie musi być nawet w całości, od sufitu do podłogi udekorowane w afrykańskim stylu, aby pasowała do niego naklejka zainspirowana tym fascynującym kontynentem: naklejka taka będzie wyglądać stylowo w wielu różnych przestrzeniach! Jest to jeden z tych wzorów, które równie dobrze sprawdzą się w nowoczesnych, bardzo minimalistycznie udekorowanych pomieszczeniach, których wystrój jest oszczędny w wyrazie, jak i w tych pokojach, które wypełnione są bibelotami (może pamiątkami z podróży?). Pamiętaj, że afrykańska naklejka nie musi być krajobrazem z sawanną i lwami: możesz wybrać wzór zainspirowany Egiptem albo nawet widok na wieżowce RPA! Niemałą popularnością cieszą się również naklejki z widokami afrykańskiego wybrzeża: plażami o białym piasku, turkusową wodą i palmami.