Naklejki wg kategorii - Afryka

Afryka to bez wątpienia kontynent niezwykły. Fascynująca jest jego kultura, przyroda, historia. Za sprawą licznych książek oraz filmów mieszkańcom Europy do dziś kojarzy się on z egzotyką, pełnymi przygód podróżami oraz rozległymi, dzikimi terenami. W Myloview wszystkie te motywy w kreatywny sposób przenieśliśmy na nasze dekoracje – w tym także nowoczesne naklejki ścienne. Afryka od strony wizualnej to prawdziwa kopalnia pomysłów na oryginalne, efektowne ozdoby. Mieliśmy więc mnóstwo satysfakcji projektując naprawdę wyjątkowe, inspirowane tym kontynentem naklejki. Afryka i jej niepowtarzalna atmosfera mogą zagościć w Waszych domach, całkowicie odmieniając ich wygląd. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednie wzory od Myloview!

80 naklejek

 

Panoramiczna naklejka – Afryka pełna jest pięknych krajobrazów

Choć naklejki nie posiadają tak dużych formantów, jak na przykład fototapety, to jednak nadal są w stanie wprowadzić pod nasz dach efektowne panoramy. Doskonale widać to między innymi na przykładzie wzorów z afrykańskimi krajobrazami. Piaszczysta Sahara, gorąca sawanna, tropikalny las – to tylko kilka przykładów pejzaży, jakie mogą przedstawiać tego rodzaju naklejki. Afryka pełna jest intensywnych barw, o czym szybko przekonacie się przeglądając ozdoby ukazujące różne jej części. Dzięki tej różnorodności nie powinniśmy mieć żadnych problemów ze znalezieniem naklejki spójnej kolorystycznie z wybranym przez nas wnętrzem. Warto jednak poświęcić chwilę na wcześniejsze rozważenie najlepszych wzorów. Wizerunki sawanny doskonale komponują się z pomieszczeniami w stylu kolonialnym. Naklejki ukazujące gęstą dżunglę pasują zarówno do wnętrz eko, jak i aranżacji orientalnych. Dekoracje z afrykańskimi pustyniami można za to w ciekawy sposób połączyć z innymi ozdobami, które nawiązują charakterem do dalekich podróży.

Charakterystyczne naklejki ścienne: Afryka i jej znane miejsca

Afryka (jak każdy z kontynentów) posiada swoje najbardziej charakterystyczne punkty, stanowiące dla wielu turystów obowiązkowy punkt do odwiedzenia. One również trafiły na nasze naklejki. Afryka słynie między innymi ze wspaniałych Wodospadów Wiktorii, uznawanych za jeden z przyrodniczych cudów świata. Dekoracja, które je przedstawia, może stanowić świetne uzupełnienie kącika przeznaczonego do relaksu. Tego typu wzór doda też atrakcyjności łazience – zwłaszcza takiej, w której obecny jest już kolor zielony. Warto także zwrócić uwagę na naklejki z widokiem na Przylądek Dobrej Nadziei. Miejsce to jest nie tylko niezwykle malownicze, ale także bezpośrednio powiązane z historią wielkich odkryć geograficznych. Wzory z najwyższym szczytem Afryki – Kilimandżaro – to natomiast propozycja dla pasjonatów górskich krajobrazów. Jeżeli kogoś dla odmiany fascynuje estetyka miast, to z pewnością doceni wzory przedstawiające Kair, Kapsztad, czy Marrakesz. 

Przyrodnicze naklejki – Afryka to dom niezliczonych gatunków zwierząt

Gdybyśmy zapytali dzieci uczące się w szkole, z czym w pierwszej kolejności kojarzy im się Afryka, to niemal na pewno w odpowiedzi usłyszelibyśmy o lwach, słoniach, żyrafach, zebrach, antylopach i hipopotamach. Zwierząt tych nie mogło więc zabraknąć na naszych naklejkach. Wzory z nimi nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla maluchów. Wręcz odwrotnie – wiele z nich (zwłaszcza te wykorzystujące przyrodnicze zdjęcia) z pewnością trafi w gust dorosłych. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż pośród tych dekoracji znajdziemy nie tylko atrakcyjne naklejki ścienne. Afryka pełna jest bowiem gatunków zwierząt, których wizerunki znakomicie sprawdzają się jako ozdoba przeznaczona do personalizacji przedmiotów (na przykład obudowy laptopa). 

Geograficzna naklejka: Afryka w formie mapy

Dekoracje inspirowane Afryką nie muszą odwoływać się wyłącznie do naszych skojarzeń z tym kontynentem. Mogą bowiem przedstawiać go bezpośrednio! W tym przypadku mamy na myśli naklejki wykorzystujące mapy. Geograficzne ozdoby mają wiele zalet. Po pierwsze są to wzory uniwersalne wizualnie – pasują do niemal każdego wnętrza. Mapy bywają również mocno zróżnicowane pod kątem estetycznym, co znacząco ułatwia znalezienie dekoracji spójnej z ogólnym pomysłem na wnętrze. Przykładowo w klasycznym gabinecie lub podróżniczo-kolonialnym salonie możemy z powodzeniem wykorzystać wzór w stylistyce retro. Co więcej mapy-naklejki posiadają również aspekt praktyczny. W pokoju nastolatka mogą pełnić więc dodatkowo funkcję edukacyjną. Na tej samej zasadzie da się wykorzystać je również poza domem - na przykład w szkole, w sali geograficznej. Mogą one posłużyć także do uatrakcyjnienia wyglądu restauracji specjalizującej się w egzotycznej kuchni albo sklepu, który sprzedaje przyprawy i inne produkty pochodzące właśnie z Afryki.