Fototapety wg kategorii - Zwierzęta • Fototapeta

Jeśli cenisz sobie przyrodę i kochasz zwierzęta, to doskonałym pomysłem na aranżację wnętrz są fototapety zwierzęta. Ta przyjemna dla oka i uniwersalna dekoracja sprawdzi się w każdym wnętrzu. Choć dla wielu zwierzęce motywy wydają się trudne do zagospodarowania ponieważ są bardzo wyraziste, to właśnie ta cecha jest ich niezaprzeczalną zaletą. Fototapeta ze zwierzętami sprawi, że ze zwykłego, niewyróżniającego się pokoju wyczarujemy odważną przestrzeń z pazurem. Jeśli zastanawiasz się, jaki wzór będzie najlepszy do Twojego wnętrza, to w tym artykule powiemy Ci jak najrozsądniej dobrać fototapety zwierzęta do konkretnego stylu.   

Fototapeta zwierzęta czarno-biała

Fototapeta zwierzęta czarno-biała

Fototapeta w czerni i bieli podkreśla elegancki styl wnętrza. Zwierzęcy motyw dodaje drapieżnego charakteru.
Fototapeta dwa konie

Fototapeta dwa konie

Wystarczy, że klasyczną stylizację wzmocnimy nowoczesnym dodatkiem (np. fototapetą), a całość wnętrza zyskuje oryginalny wydźwięk.
1 298 fototapet
Fototapeta tropikalna różowe flamingi

Fototapeta tropikalna różowe flamingi

Egzotyczne motywy na ścianach są modne już od kilku sezonów. Jeśli szukasz dekoracji w tym stylu, skorzystaj z powyższej propozycji.
Fototapeta zwierzęta w stylu vinatge

Fototapeta zwierzęta w stylu vinatge

Jeśli szukasz fototapety przyciągającej wzrok, zdecyduj się na wzór ze zwierzętami, który doskonale uzupełni wnętrza eko lub vintage.
Fototapeta orki do łazienki

Fototapeta orki do łazienki

Łazienka to idealne miejsce na morskie dekoracje. Motyw z orkami umieszczony na jednej ze ścian świetnie nada się do wydzielenia strefy relaksu.
Fototapeta z jeleniem

Fototapeta z jeleniem

Ulubione zwierzę minimalistów? Oczywiście jeleń! Fototapeta z wizerunkiem tego zwierzaka dopełni minimalistyczny salon.
Fototapeta z koniem

Fototapeta z koniem

Fototapeta z koniem będzie ciekawym akcentem eleganckiego salonu. Przestronne wnętrze zyska niepowtarzalny charakter.
Fototapeta z papugami do salonu

Fototapeta z papugami do salonu

Aranżując w domu zielony kącik pamiętaj, że same kwiaty nie wystarczą - ważna jest też dekoracja ściany! Do jej aranżacji użyj np. fototapety z papugami.
Fototapeta zwierzęta: wiewiórki

Fototapeta zwierzęta: wiewiórki

Taka fototapeta to gratka dla miłośników przyrody. Wzór z wiewiórkami podkreśli piękno salonu urządzonego w stylu eko.
Fototapeta zwierzęta - kolory

Fototapeta zwierzęta - kolory

Jak ocieplić minimalistyczny salon? Wystarczy fototapeta z kolorowym motywem zwierzęcym!
Fototapeta zwierzęta na polanie

Fototapeta zwierzęta na polanie

Realistyczny print na fototapecie do sypialni zastąpi inne dekoracje ścienne.
Fototapeta żyrafa i liście

Fototapeta żyrafa i liście

Deseń z żyrafami ożywi monotonne, nijakie wnętrze i doda mu niepowtarzalnego uroku.

 

Tapety zwierzęta w małym i dużym salonie

Dobranie właściwej fototapety zwierzęta do wnętrza to poważna decyzja. Ten rodzaj dekoracji stanowi bowiem istotną dominantę w pokoju. Dlatego warto zadbać o to, aby odpowiadała nie tylko naszej miłości do konkretnego gatunku, ale korespondowała także z wystrojem przestrzeni. Szukając tapety warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech aranżowanego pokoju jak: oświetlenie, wielkość, kolorystyka i styl. Uwzględniając wszystkie wymienione czynniki mamy pewność, że tapeta ze zwierzętami będzie się znakomicie prezentować. 
  • OŚWIELTENIE Ciemny salon może być prawdziwym wyzwaniem dekoratorskim. Jeśli w naszym pokoju brakuje światła, warto sięgnąć po fototapetę zwierzęta w jasnych i żywych kolorach. Sprawdzą się zarówno egzotyczne papugi o wielobarwnym upierzeniu, jak i tęczowe owady o połyskujących skrzydełkach.
  • METRAŻ W przypadku kameralnego pokoju tapeta zwierzęta przedstawiająca monumentalnego słonia albo stado bizonów nie będzie rozsądnym wyborem. Wielofiguralna kompozycja i duża sylwetka zwierzęcia zdominuje pokój, nada mu ciężkości i zaburzy proporcje. Mając do dyspozycji taką przestrzeń, lepiej postawić na tapety zwierzęta w stylu minimalistycznym, przedstawiające tylko jedno zwierzę lub jego detal: tęczowe oko owada albo wielobarwne pawie pióro.
  • KOLORYSTYKA Tapeta ze zwierzętami nie powinna się gryźć kolorystycznie z wystrojem pokoju. Jeśli nasz salon urządzony jest w nowoczesnym stylu monochromatycznym, to w zasadzie każdy wzór będzie odpowiedni. Jeśli jednak nasz pokój tętni kolorami, czarno-biała fototapeta koń zrównoważy kolorystykę i nada przestrzeni elegancji.
  • STYL Jeśli aranżując pokój zastosujemy się do wskazanych powyżej sugestii, to tapeta zwierzęta będzie dobrze wyglądać w każdym wnętrzu. Istnieją jednak pewne style dekoratorskie, które są wręcz stworzone do takiej ozdoby. W stylu kolonialnym doskonale będą się prezentować dzikie zwierzęta z egzotycznych krajów jak lwy, tygrysy czy słonie. Skandynawski wystrój podkreślimy wizerunkami wilków i białych lisów. Z kolei w rustykalnym salonie fototapeta ptaki nada lekkości wnętrzu, gdzie dominują z reguły solidne, drewniane meble. 

Fototapeta zwierzęta na milion sposobów

Przeglądając fototapety zwierzęta 3d bardzo szybko zauważymy, że istnieje kilka głównych nurtów stylistycznych i typów przedstawień. Gdy to sobie uświadomimy, łatwiej nam będzie odnaleźć się w gąszczu propozycji i wybrać tapety zwierzęta, które najlepiej pasują do aranżowanego pokoju.

Wśród najczęściej pojawiających się przedstawień dominują:
  • czarno-białe wizerunki zwierząt, kolorowe przedstawienia egzotycznych gatunków,
  • minimalistyczne zdjęcia, które eksponują tylko jedno zwierzę na tle charakterystycznej dla niego przyrody,
  • detale i desenie, które podkreślają specyficzne dla danego gatunku umaszczenie lub fakturę skóry

Fototapeta ptaki w kameralnej kuchni

Tapeta zwierzęta to także dobra propozycja do kameralnej kuchni. Niewielka przestrzeń nie musi być wcale przeszkodzą, aby urządzić ją w ciekawy i oryginalny sposób. Jeśli chcesz ją optycznie powiększyć, to fototapety zwierzęta 3d będą strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo wybierając przedstawienia niewielkich, egzotycznych ptaków sprawimy, że swoim wielobarwnym upierzeniem odciągną naszą uwagę od niewielkiego metrażu.

Zwierzęta tapeta w dziecięcym pokoju

W pokoju dziecinnym podstawowym kryterium jakim powinniśmy się kierować, jest zdanie naszego dziecka. W zależności od tego, jakie zwierzątko kocha najbardziej, taka fototapeta ze zwierzętami będzie się najlepiej prezentować. To, czy pokój posiada dużą przestrzeń, czy tylko kilka metrów kwadratowych nie powinno wpływać na naszą decyzję. W krainie dziecka wszystkie tapety zwierzęta będą się doskonale prezentować i cieszyć oko małego miłośnika zwierząt.