Naklejki wg kategorii - Pop art

Sztuka i aranżacja wnętrz mają ze sobą wiele wspólnego, ale najistotniejszym podobieństwem jest to, że obie te dziedziny w znacznym stopniu wpływają na nasze codzienne życie. Odpowiednio urządzając pokój i wypełniając go pięknymi przedstawieniami sprawiamy, że nasze otoczenie nabiera zupełnie nowej jakości. A gdyby tak połączyć oba te elementy? Otrzymamy wówczas niezwykle artystyczne naklejki! Pop art to jeden z ciekawszych nurtów w historii sztuki, dlatego właśnie jemu chcemy poświęcić naszą uwagę. Decydując się na taki akcent dekoracyjny wprowadzimy do wnętrza nie tylko kolor, ale także rzucający się w oczy motyw, który całkowicie zmieni wygląd naszego wystroju. To znakomity dowód na to, że metamorfoza wcale nie musi być pracochłonna, by była efektowna. Naklejki na ścianę pop art to rozwiązanie zarówno do salonu, sypialni, biura, jak i pokoju nastolatka. 

73 naklejek

 

Uniwersalna naklejka: pop art w zupełnie różnych odsłonach

Pop art - sztuka popularna - to znakomity przykład tego, że dzieła wcale nie muszą ukazywać wzniosłych tematów, by być wartościowe. Codzienność jest nam o wiele bliższa, niż wydarzenia historyczne czy mitologiczne opowieści, dlatego właśnie ten nurt cieszy się niesłabnącą popularnością od tak wielu lat. Zafascynowani prostotą i niezwykłą siłą wyrazu najsłynniejszych obrazów przygotowaliśmy inspirowane nimi naklejki. Mogłoby się wydawać, że taka ozdoba sprawdzi się przede wszystkim w salonie czy sypialni, jednak nasza kreatywność poszła jeszcze dalej. Odpowiednio dobrane wzory będą także świetną ozdobą kuchni czy przedpokoju.

  • W miejscu, w którym parzymy poranną kawę lub podjadamy schowane słodkości, jak ulał będzie pasować naklejka z komiksowym napisem: Coffee makes me happy lub Chocolate makes me happy, a miłośnikom lekkiego podejścia do życia  z pewnością spodoba się wariant z hasłem: When life gives you lemons, grab tequila!
  • Z kolei do przedpokoju, gdzie szykujemy się do wyjścia, polecamy zabawne naklejki. Pop art to sztuka, która oznacza się dystansem do świata, postaw więc na cytat: Don’t forget to be awesome.

Sypialnia jak z komiksu za sprawą naklejki: pop art nad łóżkiem

Romantyczna aranżacja sypialni bywa najczęściej albo zbyt poważna i wzniosła, albo zbyt ckliwa, a przez to kiczowata. Szukając najlepszego rozwiązania do tej części naszego domu, postawiliśmy na efektowne i kolorowe naklejki na ścianę. Pop art bardzo często nawiązywał do komiksowej estetyki, dlatego nie mogło jej i tutaj zabraknąć. Jeśli chcemy zachować nastrojowy klimat, zainspirujmy się pracami Roy’a Lichtensteina, który na swoich płótnach przedstawiał sceny wprost z filmowych romansów ukazane jednak w formie kadru z komiksu. Inną propozycją są intensywnie czerwone usta przedstawione pojedynczo lub jako powtarzający się wzór. Taka naklejka może przywodzić na myśl logo słynnego, rockowego zespołu The Rolling Stones i słusznie, ponieważ ich symbol został wykreowany właśnie przez grafika związanego z omawianym przez nas nurtem.

Motywacyjne naklejki na ścianę: pop art w służbowym biurze

W pracy spędzamy codziennie wiele godzin bardzo często zostając nawet do późnego wieczora. Właśnie dlatego odpowiedni wystrój naszego biura czy miejsca pracy, jest tak istotny. W służbowej przestrzeni mamy ograniczone możliwości ingerowania w aranżację, ale istnieją praktyczne sposoby, by nadać jej bardziej zindywidualizowanego charakteru. W tej roli znakomite okażą się praktyczne naklejki. Pop art, dzięki wyrazistej formie i energetycznym kolorom, nie tylko ożywi pomieszczenie, ale nada mu także optymistycznego wyglądu. Zastanawiasz się, jakie przedstawienie sprawdzi się w takim miejscu? Postaw na motywujący napis, który będzie Cię zagrzewał do pracy lub hasło, które pozwoli Ci się wyciszyć, gdy natłok obowiązków spadnie na Twoje barki. Nasza propozycja to: Whatever happens, happens. Don’t stress! Kluczem do efektywnej pracy jest właściwe nastawienie, a odpowiedni wystrój biura z pewnością Ci to zagwarantuje.

Historia w obrazkach: naklejka pop art w pokoju nastolatka

Dekorując pokój nastolatka możemy zaszaleć, a estetyka pop artu nadaje się do tego perfekcyjnie. Chcąc stworzyć naszemu dziecku jedyny w swoim rodzaju wystrój wybierzmy efektowną fototapetę. Zdecydujmy się na obrazkową historyjkę w kilku kadrach, jedną scenę bądź samo tylko kropkowane tło z gradientem kolorystycznym jakie najczęściej występuje w komiksach. Do tego dobierzmy pasujące naklejki, którymi ozdobimy drzwi, meble, a nawet laptopa. Najlepiej, gdy znajdą się na nich typowo komiksowe napisy odzwierciedlające różnego rodzaju dźwięki: crash, poof, boom lub splash. Taka aranżacja będzie nie tylko spójna, ale także bardzo zjawiskowa. Choć przygotowanie takiego wystroju zajmie trochę czasu, jest to znakomita okazja, by Twoje nastoletnie dziecko pomogło Ci w tej metamorfozie, a spędzony razem czas zaowocuje wzmocnieniem rodzinnych więzi.