Obraz drzewo

Mieszkanie w okolicy, w której rośnie dużo drzew, ma liczne zalety: nie tylko niższy poziom hałasu i lepszą jakość powietrza, ale także, według niektórych badań... wyższy poziom sąsiedzkiej życzliwości. A zatem drzewa łagodzą obyczaje? Najwyraźniej tak! Chcesz sam sprawdzić, czy podobny efekt mają nasze leśne obrazy? Drzewa  piękne, inspirujące i najzwyczajniej w świecie bardzo, bardzo stylowe. Jesteśmy pewni, że rozmaite motywy – bez względu na to, czy będzie to mocno metaforyczny i subtelny obraz z drzewami, czy minimalistyczny wzór – i tak cudownie wkomponuje się w aranżację wielu rozmaitych wnętrz, zarówno tych domowych, jak i firmowych. Aby Ci to udowodnić, przygotowaliśmy kilka pomysłów i inspiracji! 

 
Obraz drzewa czarno-białe

Obraz drzewa czarno-białe

Obraz z drzewami utrzymany w monochromatycznej kolorystyce odświeży klasyczną aranżację w stylu skandynawskim.
Obraz drzewo krajobraz

Obraz drzewo krajobraz

Naturalne inspiracje sprawdzają się w każdym wnętrzu. Obraz z drzewem to dobra dekoracja rustykalnego mieszkania.
43 obrazów
Obraz drzewa w lesie

Obraz drzewa w lesie

Krajobraz z zachodzącym słońcem ociepli klasyczne wnętrze, wprowadzając do niego przytulną atmosferę.
Obraz drzewo krajobraz jesienią

Obraz drzewo krajobraz jesienią

Obraz inspirowany malarstwem spodoba się miłośnikom klasycznej elegancji. Powieśmy go np. w przedpokoju lub w salonie.
Obraz żółte liście

Obraz żółte liście

Drzewa jesiennej odsłonie ożywią wnętrze salonu. Doskonale sprawdzą się też w szarym, nudnym przedpokoju.
Obraz świerki w śniegu

Obraz świerki w śniegu

Obraz z zimowymi drzewami to idealny dodatek do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim.
Obraz jesienna przyroda

Obraz jesienna przyroda

Jeśli lubisz otaczać się przyrodą, obraz z drzewami będzie dekoracyjnym strzałem w 10!
Obraz drzewo wiśni akwarela

Obraz drzewo wiśni akwarela

Obraz z drzewem wiśni może znaleźć się zarówno w przestrzeni minimalistycznej, jak i w klasycznym mieszkaniu. To uniwersalny dodatek.
Obraz tryptyk z drzewami

Obraz tryptyk z drzewami

Naturalny widok w salonie: obraz z leśnymi drzewami przyciąga uwagę, dlatego należy umieścić go w widocznym miejscu.
Obraz z jesiennymi drzewami

Obraz z jesiennymi drzewami

Obraz z jesiennymi drzewami to doskonały sposób na ocieplenie chłodniej kolorystyki sypialni.

 

Stylowe od korzeni po koronę: obraz z drzewami do każdego wnętrza

Czy gdyby nie drzewa, nie byłoby nas? Prawdopodobnie, ponieważ nasi przodkowie zeszli kiedyś podobno właśnie z drzewa... Jakże więc można dziwić się, że nasza sympatia wobec drzew i głęboka więź, jaką odczuwa wobec nich wiele osób są tak powszechne?

Moglibyśmy bardzo długo pisać o tym, dlaczego warto przebywać wśród drzew, przechadzając się wśród ich mocnych, chropowatych i zarazem nieco jakby miękkich i ciepłych pni, ale to zdecydowanie nie jest temat na ten tekst (dlatego musicie nam po prostu uwierzyć na słowo)! Dziś chcemy Wam pokazać, w jaki sposób wykorzystać obrazy drzew w charakterze ozdoby wnętrza w taki sposób, aby osiągnąć możliwie jak najlepszy efekt – czasem nie tylko dekoracyjny!

Wybierz swój obraz - drzewa w każdym wnętrzu

Wiecie, co jest pięknego w drzewach? Oczywiście, że wiecie: to, że o każdej porze roku wyglądają inaczej! Delikatnie zielonkawe, pokryte ledwie co rozwijającymi się pączkami drzewo wiosenne (pod warunkiem, ma się rozumieć, że mówimy o okazach liściastych!) wygląda zupełnie inaczej niż pyszniące się złotem i purpurą wczesno jesienne drzewa. Obrazy sprawdzą, się w każdym wnętrzu, bez względu na to, w jakiej tonacji jest urządzone. Pomyśl tylko:

  • w minimalistycznym wnętrzu pełnym neutralnych barw to obrazy, wykonane na podstawie zdjęć zimowego lasu, będą wyglądać bardzo stylowo i na miejscu; 

  • w przestrzeni, w której dominuje pastelowa kolorystyka – na przykład w pokoju dziecka, w nastrojowej sypialni lub kawiarni udekorowanej w stylu shabby chic – wspaniale sprawdzi się obraz pączkującego drzewa; 

  • osoby, które lubią bardziej wyraziste, intensywne kolory mogą sięgnąć po leśne pejzaże jesienne – ich cudowne ciepłe barwy rewelacyjnie sprawdzą się we wnętrzach, w których dominuje równie ciepła kolorystyka; 

  • a po prostu zielone, letnie drzewa? One będą wyglądać dobrze w zasadzie wszędzie!

Obraz w azjatyckim stylu - drzewo bonsai

Tradycja tworzenia bonsai, czyli miniaturowych ozdobnych drzewek powstałych przez długie lata przycinania i krępowania niektórych odmian drzew, wywodzi się z Chin, choć bardziej kojarzona jest z Japonią. Jest jedną z najszerzej znanych na świecie tradycyjnych sztuk tych krajów – dlatego, jeżeli w jakimś wnętrzu (czy to będzie domowy salon, czy restauracja serwująca dania chińskiej kuchni) chcesz przywołać klimat Chin albo Japonii? Postaw na azjatycki obraz! Drzewo bonsai i jego spokojne linie, neutralna kolorystyka sprawią, że w danej przestrzeni naprawdę będzie można poczuć się zen. Dla wzmocnienia efektu warto zawiesić nie pojedynczą dekorację, lecz tryptyk – takie obrazy z drzewami czują się najlepiej w jakimś dobrze widocznym miejscu, centralnym w danej przestrzeni (na przykład nad łóżkiem w sypialni).

Zielone obrazy - drzewa jako odpoczynek dla oczu

Na pewno nie tylko dlatego, że są kojące i piękne! Jest jeszcze jeden powód, o którym wspomina się zdecydowanie rzadziej: zieleń drzew jest prawie magicznym kolorem, pomagającym odpocząć zmęczonym oczom. Badania wykazują, że patrzenie na zieleń, sprawia, że oczy szybciej wracają do siebie po długotrwałym wysiłku, takim jak praca przy komputerze (zmora współczesności!) czy czytanie. Jeżeli więc nie mieszkasz nieopodal lasu albo okna Twojego biura wychodzą na blok naprzeciwko, obrazy z drzewami są w sam raz dla Ciebie! Pod warunkiem, oczywiście, ze na Twoim płótnie znajdują się zielone drzewa.

Rodzine obrazy - drzewo genealogiczne, czyli jak je wykorzystać?

W dzisiejszych czasach, niczym wykarczowane drzewa, często jesteśmy oderwani od swoich korzeni: mieszkamy daleko od domów naszych rodziców, a tym bardziej dziadków. Tęsknimy jednak za okresem, w którym wielkie, trzymające się razem klany nie były niczym szczególnym. Jeżeli i Ty chcesz podkreślić, jak bardzo przywiązany jesteś do swojej rodziny, możesz to wyrazić, wieszając w reprezentacyjnym wnętrzu obraz drzewa genealogicznego przedstawiający jej złożone dzieje.