Plakaty wg kategorii - Owoce

Podobno inteligencja to wiedza o tym, że pomidor jest owocem, natomiast mądrość to niedodawanie pomidora do sałatki owocowej. O tak, jesteśmy w stanie się z tym zgodzić! My moglibyśmy przerobić to żartobliwe porzekadło w taki sposób: inteligencja to wiedza o tym, że plakat z owocami budzi kulinarne skojarzenia, mądrość zaś – to świadomość, że poza kuchnią można zawiesić go w wielu rozmaitych wnętrzach! W przygotowanym przez nas poradniku piszemy o tym, jak wykorzystać kusząco soczysty i smakowity plakat owoce i warzywa do udekorowania mieszkania i firmy bez obawy, że taki pomysł okaże się nieświeży. Nie uwierzysz, jak wszechstronnym i interesującym elementem dekoracyjnym może być nawet najprostszy plakat owoce, jeśli tylko umiejętnie dobierzesz jego wzór i umiejscowienie!

54 plakatów

 

Daj się skusić: plakat owoce nie tylko w kuchni

Owoce można lubić za wiele rzeczy: za ich pyszne smaki i zapachy, za interesującą konsystencję, za wszechstronność ich kulinarnych zastosowań, za to, że zawierają niewiarygodnie dużo witamin, minerałów i innych składników odżywczych… My lubimy je przede wszystkim za imponującą różnorodność kolorów i kształtów! Czy wiecie, że owoce są jedyną grupą produktów spożywczych, wśród których naturalnie występują wszystkie kolory tęczy? Serio: od cytryn poprzez pomarańcze, egzotyczne liczi, swojskie śliwki węgierki, borówki amerykańskie (jeden z bardzo niewielu naturalnie niebieskich pokarmów!) i kiwi, mamy tutaj całą paletę. Jeśli więc szukasz smakowitej dekoracji w soczystych kolorach, plakat owoce będzie w sam raz! Pokażemy Ci, w jaki sposób wykorzystać go do ozdobienia wnętrza.

Modny plakat owoce i warzywa: jaki jest?

Owocowe wzory od jakiegoś czasu nie wychodzą z mody: jakiś czas temu wszędzie można było zobaczyć desenie w ananasy, wcześniej popularnym motywem były wisienki… Gdyby ktoś chciał opisać, jaki powinien być modny plakat z owocami, musiałby wskazać nie na konkretny owoc (albo warzywo), który przedstawia dekoracja, lecz na styl, w jakim został on „sportretowany”! Obecnie bardzo modne są dwa rodzaje wzorów: minimalistyczne, inspirowane stylistyką flat design (czyli wyglądające trochę tak, jakby ktoś powycinał je z kolorowego papieru), oraz realistycznie-botaniczne, przypominające ilustracje z atlasów roślin, często nawet z odpowiednio specjalistycznymi podpisami i schematami. Każdy z tych stylów może pasować do innego rodzaju wnętrza: te drugie wspaniale sprawdzą się w przestrzeniach zainspirowanych estetyką skandynawską albo boho, podczas gdy te pierwsze będą idealne wszędzie tam, gdzie króluje minimalizm i pogodna prostota.

Witaminowa propaganda, czyli plakat owoce w szkole

Ach, klasyczny plakat „Jedz owoce i warzywa”: prawdziwa szkolna klasyka! Czasem można było go zobaczyć także w poczekalni gabinetu lekarskiego, ale zdecydowanie najłatwiej uświadczyć go na szkolnej stołówce. Tym razem prezentujemy go Wam w nowoczesnej, stylowej odsłonie! To już nie tamten zakurzony i w sumie średnio ciekawy plakat owoce, co kiedyś: teraz przyciąga wzrok interesującym designem, zachwyca kolorami i, co najważniejsze, skutecznie zachęca do jedzenia owoców i warzyw!

Plakat owoce i warzywa wszędzie, tylko nie w kuchni

Wszyscy wiedzą, że owocowo-warzywne wzory to od niepamiętnych czasów jedna z ulubionych, najpopularniejszych dekoracji kuchni i jadalni. A ponieważ obiecaliśmy, że pokażemy Ci świeże sposoby na wykorzystanie tego lubianego motywu, oto kilka pomysłów na to, jak można wykorzystać owocowe desenie do udekorowania kilku różnych wnętrz, spośród których żadne nie jest kuchnią. Oto one:

  • salon: w zależności od tego, w jakim stylu jest urządzony (patrz wyżej!), można ozdobić go rozmaitymi motywami. Nasz typ? Duży plakat z zielonym jabłkiem albo ananasem na neutralnym tle, zawieszony na białej ścianie. Proste? Jak najbardziej. Efektowne? Zdecydowanie! Inny pomysł: reprodukcja słynnego banana namalowanego przez mistrza pop artu, Andy'ego Warhola.
  • sypialnia: tutaj warto sięgnąć po te owoce, które kojarzą się romantycznie. Może rozkoszne wisienki?
  • pokój dziecka: podobnie jak szkoła, także pokój dziecka jest taką przestrzenią, w której warto zawiesić plakat „Jedz owoce i warzywa” - wypada jednak postarać się, aby był on możliwie zabawny i nie miał w sobie zbyt wiele „propagandowego” pierwiastka.
Bez względu na to, gdzie zdecydujesz się zawiesić swój plakat, pamiętaj o tym, aby zadbać o jego staranne oprawienie (to coś, co możemy zrobić dla Ciebie): plakat w ramie wygląda fantastycznie (jak nowoczesny obraz!), a zarazem jest zabezpieczony przed zaplamieniem czy innego rodzaju uszkodzeniami.

Plakat owoce i warzywa w firmowym wnętrzu

Apetyczne owocowo-warzywne desenie nie są wyłącznie domeną prywatnych wnętrz. Gorąco polecamy zastosowanie ich także do udekorowania siedzib różnego rodzaju firm: od, co wydaje się oczywiste, restauracji i kafejek poprzez sklepy spożywcze aż po studia fitness i prywatne gabinety lekarskie.