Obraz góry

Jeżeli potrzebna Ci jest dekoracja, która doda wnętrzu wrażenia przestrzeni, nie musisz dłużej szukać: nasze obrazy gór będą w sam raz! To jeden z tych motywów, które sprawdzą się dosłownie wszędzie: naprawdę nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie wnętrza, w którym nie sprawdziłyby się tego typu obrazy. Góry w otoczeniu delikatnych chmur wpasują się dobrze tam, gdzie chcesz: i mówimy tutaj zarówno o funkcji w danej przestrzeni, jak i o jej charakterze i stylu! Kluczową sprawą jest jednak dobór odpowiedniego wzoru, bo góry górom nierówne (i nie mówimy tutaj tylko o wysokości nad poziomem morza): inny widok będzie potrzebny do udekorowania sypialni urządzonej w przytulnym stylu skandynawskim, a inny - do ozdobienia pokoju nastolatka uwielbiającego jazdę na nartach. Jeśli szukasz wskazówek odnośnie do tego, jaki obraz wybrać, świetnie trafiłeś: mamy dla Ciebie garść inspiracji, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Obraz górskie szczyty

Obraz górskie szczyty

Gratka dla marzycieli - obraz gór rozbudza wyobraźnię i przywołuje wspomnienia z wakacji spędzonych na stoku.
Obraz górski tryptyk

Obraz górski tryptyk

Obraz gór w czerni i bieli to elegancki dodatek do salonu lub przedpokoju. Obraz w trzech częściach sprytnie zdynamizuje przestrzeń.
56 obrazów
Obraz górski pejzaż

Obraz górski pejzaż

Chłodne wnętrze biura ocieplimy poprzez wprowadzenie dużego obrazu z górskim pejzażem.
Obraz góry akwarela

Obraz góry akwarela

Stylizacja salonu nie może obyć się bez obrazów: duży krajobraz powieszony na ścianie przyciąga uwagę i ociepla wnętrze.
Obraz góry do biura

Obraz góry do biura

Obraz z izoliniami tworzącymi góry to pomysł na uzupełnienie minimalistycznej i nowoczesnej stylizacji biura.
Obraz zachód słońca w górach

Obraz zachód słońca w górach

Jeśli nie jesteście fanami abstrakcyjnych motywów, z pewnością zadowoli Was obraz z górskim krajobrazem.
Obraz górski widok

Obraz górski widok

Krajobraz to dobry sposób na dodanie wnętrzu przytulności. Duży obraz gór będzie łagodną ozdobą salonu.
Obraz góry czarno-biały pejzaż

Obraz góry czarno-biały pejzaż

Majestatyczne szczyty górskie w orientalnej interpretacji: obraz inspirowany azjatycką akwarelą doda wnętrzu elegancji.
Obraz góry malarstwo

Obraz góry malarstwo

Obraz inspirowany malarstwem warto wyeksponować w szczególny sposób, by stanowił główną ozdobę całego mieszkania.
Obraz góry szkic

Obraz góry szkic

Obraz z minimalistycznym górskim szkicem może znaleźć się np. w sypialni lub w pokoju dziecka. Delikatny wzór nie wpłynie na całościowy charakter stylizacji.

 

Obrazy na płótnie: góry i ich niezrównany widok

Słynny angielski pisarz i artysta John Ruskin, którego twórczość do dziś wywiera ogromny wpływ na estetykę wielu światowych twórców, powiedział kiedyś, że góry są początkiem i końcem wszystkich naturalnych krajobrazów. Można to rozumieć rozmaicie: albo jako stwierdzenie, że góry są miarą, do której należałoby przykładać wszelkiego rodzaju pejzaże, albo też jako deklarację wielkiej miłości dla panoramy górskiej. Jakkolwiek by tych słów nie interpretować, zgadzamy się z nimi w stu procentach! Przecież nawet ci, którzy w odwiecznej bitwie "morze czy góry" wybierają morze jako kierunek wakacji, doskonale wiedzą, że wybraliby odwrotnie, jeśli chodzi o obraz. Góry, jako synonim piękna, a zarazem niebezpieczeństwa, wytwarzają dużo więcej emocji. A żeby to udowodnić, przygotowaliśmy jedną z najbardziej majestatycznych i zapierających dech w piersiach kolekcję dekoracji w naszym katalogu: oto nasze obrazy gór polskich, a także Alp i Pirenejów! Znajdzie się tutaj także kilka odświeżających niczym wiatr halny sposobów na ich wykorzystanie we wnętrzu!

Wybierz styl dla siebie: obrazy - góry między minimalizmem a Skandynawią

Klasyczne połączenie czarno-białych górskich szczytów i chłodnego błękitnego nieba to jeden z tych pejzaży, które sprawdzą się w większości przestrzeni, ale trudno wyobrazić je sobie w lepszym otoczeniu niż wnętrze udekorowane w wyraźnie minimalistycznym stylu. W takim miejscu - zwłaszcza jeśli jego paleta barwna jest ograniczona do bieli i czerni lub kolorów neutralnych będą wyglądać szczególnie wyraziście, jednocześnie podkreślając surowość wnętrza i nieco ją łagodząc (w końcu to naturalny pejzaż, a nie geometryczna abstrakcja). Dokładnie ten sam obraz – góry z pięknym widokiem - oprawiony w skromną, choć elegancką ramkę (nawiasem mówiąc, w naszym sklepie możesz wybrać jej kolor spośród kilku różnych - dzięki temu doskonale dopasujesz ją do pozostałych elementów aranżacji!), będzie stanowił ładną, nieprzesłodzoną ozdobę wnętrza udekorowanego w przytulnym i prostym stylu skandynawskim.

Jak dobrze wykorzystać malowidło do powiększenia mieszkania

Jeśli wnętrze, które pragniesz udekorować, desperacko potrzebuje odrobiny optycznego powiększenia, a nie chcesz mieć w domu kolejnego lustra lub naklejać fototapety, sięgnij po imitację olejnych obrazów. Góry mogą powiększyć wizualnie wnętrze? Jasne, już mówimy jak! To całkiem proste: szeroki, przestronny pejzaż, który przedstawiać może obraz z górami w otoczeniu czystego nieba, sprawi, że ozdobiony nim pokój wyda się znacznie bardziej obszerny! Tę właściwość dekoracje ścienne zawdzięczają dwóm swoim cechom.

• Po pierwsze: obrazy gór polskich w znacznej większości skomponowane są z wykorzystaniem przede wszystkim barw chłodnych, a wszystko, co ma kolor pochodzący od niebieskiego, wydaje się nieco dalsze niż to, co ma barwę neutralną lub ciepłą, nawet jeśli znajduje się na tej samej odległości. 

• Po drugie: pejzaże takie jak górskie dają delikatny efekt 3D, "wciągając" oko obserwatora w swoją głąb i przekonując mózg, że to, na co patrzy, znajduje się znacznie dalej, niż mógłby się spodziewać (domyślnie: dalej niż na ścianie!). Obie te cechy sprawiają, że panoramy górskie wspaniale "powiększają" wnętrze. A nawet nie wspomnieliśmy o tym, ile świeżości dodaje przestrzeni widok na ośnieżone szczyty!...

Obraz z górami: trwała dekoracja na lata?

Wydźwignięcie się gór do stanu, jaki znamy obecnie, trwało miliony lat. Dzięki naszym obrazom z widokami gór możesz przenieść swoje mieszkanie lub firmę na wyższy poziom stylu dosłownie w ciągu kilku sekund! Efekt będzie szybki, ale trwały: bez względu na to, czy swój obraz zawiesisz w salonie, w biurze albo nawet w łazience (tak, w łazience!), czy dowolnym innym wnętrzu. Dzięki nowoczesnej technologii druku lateksowego, jaką wykorzystujemy do tworzenia naszych dekoracji, Twoje obrazy gór, pagórków i ich naturalnego otoczenia, będą wyglądały jak nowe przez długie lata!