Plakaty wg kategorii - Folklor

W folkowych wzorach jest niesamowita, żywiołowa energia, która sprawia, że po prostu nie można się im oprzeć. Może to właśnie dlatego nasze plakaty folklor cieszą się niesłabnącym powodzeniem bez względu na to, czy akurat powszechnie panuje moda na ludowe wzory, czy nie? Jedno jest pewne: uwielbiamy je i jesteśmy przekonani, że Wy też szybko je polubicie! Plakat folk to dekoracja, która sprawdzi się w każdym wnętrzu - choć naszym zdaniem szczególnie dobrze wygląda w kuchni. Dlaczego akurat w kuchni, a nie na przykład w salonie albo w sypialni? I jak jeszcze można zastosować plakaty folklorystyczne do udekorowania wnętrza w taki sposób, aby wyglądało ono nieskończenie bardziej stylowo i bardziej nastrojowo, a nawet nabrało odrobiny pikanterii? O tym wszystkim dowiecie się z poradnika, który dla Was przygotowaliśmy: czytajcie i wybierajcie swoje folkowe plakaty, bo to jeden z tych trendów, które nigdy nie będą passé!

Plakat folklor z etnicznym wzorem

Plakat folklor z etnicznym wzorem

Plakat z folkowym sercem doda wnętrzu ciepła i wprowadzi rodzinną, staropolską atmosferę.
Plakat wzór ludowy z ptakami

Plakat wzór ludowy z ptakami

Jeśli chcesz podkreślić rustykalny charakter pomieszczenia, koniecznie zdecyduj się na plakat z ludowym motywem.
66 plakatów
Plakat etniczny wzór ludowy

Plakat etniczny wzór ludowy

Plakat z folkowym motywem wprowadzi do nowoczesnego wnętrza nieco tradycyjnego wyglądu i ożywi ciemne ściany.
Plakat foklor kaszubski

Plakat foklor kaszubski

Jeśli lubisz ludowe motywy, a w szczególności sztukę kaszubską, ten barwny plakat na pewno skradnie Twoje serce.
Plakat folklor: ludowa mapa

Plakat folklor: ludowa mapa

Ludowe wzory królują nie tylko w modzie, ale też we wnętrzach. Mapa z folkowymi kwiatami będzie więc doskonałym dodatkiem do wystroju.
Plakat kolorowy bocian

Plakat kolorowy bocian

Bociany kojarzą się z krajobrazami polskich wsi. Jeśli na co dzień brakuje Ci takich sielskich widoków, plakat z bocianem skutecznie Ci je zastąpi.
Plakat ludowy styl skandynawski

Plakat ludowy styl skandynawski

Jeśli w Twojej sypialni dominuje drewno, biel i prostota, odpowiednią dekoracją dla Ciebie będzie plakat z folklorem skandynawskim.
Plakat polski folklor do salonu

Plakat polski folklor do salonu

Folkowe wzory to przede wszystkim zabawa kolorami. Jeśli wiec lubisz żywe barwy to styl ludowy będzie dla Ciebie idealny.
Plakat folkowe serce

Plakat folkowe serce

Jeśli kolorowe, ludowe wzory nie do końca odpowiadają Twojej estetyce to do aranżacji wykorzystaj folkowy wzór w stonowanych barwach.
Plakat ludowe rękodzieło

Plakat ludowe rękodzieło

Kwiatowy motyw znany głównie jako dekoracja rosyjskiej porcelany, może z powodzeniem zdobić ściany Twojego salonu.
Plakat styl folkowy czarno-biały

Plakat styl folkowy czarno-biały

Ludowy motyw z kwiatami nie przytłoczy wnętrza, ale w subtelny sposób nada mu swojskiego charakteru.
Plakat w stylu folklorystycznym

Plakat w stylu folklorystycznym

Jeśli słowiański folklor nie do końca jest tym, czego szukasz to z pewnością zafascynuje Cię ten etniczny wzór afrykański.

 

Na ludowo: plakaty folklorystyczne na trzy intrygujące sposoby

Na hasło "folklor" wielu z nas nasuwają się bardzo konkretne (by nie rzec: oczywiste!) skojarzenia. Myślimy przede wszystkim o ludowych wzorach, zazwyczaj ze swojego rodzinnego regionu. I nie bez powodu, ma się rozumieć. Nie ma w tym niczego błędnego albo niewłaściwego.

Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że na tych najprostszych, natychmiastowych skojarzeniach folklorystyczne - folkowe - motywy się wyczerpują. Jest dokładnie przeciwnie: słowiański folklor to zaledwie niewielki skrawek tego, co ludowe motywy mają do zaoferowania. Nawet najbardziej pobieżny rzut oka na niniejszą kategorię pokaże każdemu, że jest to dział niezwykle różnorodny i pełen skrajności - i bardzo dobrze! Dzięki temu każdy entuzjasta stylu o etnicznych korzeniach znajdzie tutaj takie plakaty folkowe, które nie tylko podbiją jego serce, ale także idealnie wpasują się w zaplanowaną - i wymarzoną - aranżację domowego czy firmowego wnętrza. A co, jeżeli pomysł na Twój wymarzony plakat folk dopiero powoli się kształtuje? Cóż, w takiej sytuacji koniecznie przeczytaj nasz poradnik: przygotowaliśmy dla Ciebie kilka nieoczywistych sposobów na plakaty folklor. Może nawet uda nam się przekonać paru nieprzekonanych?

Oko na Maroko: plakaty folkowe prosto z Marrakeszu

Styl marokański, pełen zawiłych, misternych wzorów i kojących, głębokich kolorów, to coś, do czego wzdychamy zimą i tęsknimy latem. Kojarzy się z urlopem w ciepłych krajach, egzotyczną przygodą, tajemniczymi opowieściami... Jest jednocześnie harmonijny (wszystkie te symetryczne wzory!) i pełen ognia, elegancki i szalony, a nade wszystko - folkowy. Jeśli marokańskie plakaty folk to coś, na co masz chrapkę, mamy dla Ciebie kilka sugestii. Po pierwsze: nie psuj tych fantastycznych wzorów, każąc im konkurować o uwagę patrzących z innymi deseniami! Zawieś taki plakat folk na gładko pomalowanej ścianie, najlepiej białej albo w którymś kolorów ziemi lub morza. Świetny rezultat uzyskasz, zawieszając obok siebie kilka podobnych marokańskich plakatów - stworzysz w ten sposób modny mozaikowy efekt i sprawisz, że wnętrze będzie cudownie różnorodne.

Plakaty folklorystyczne w stylu skandynawskim

Z upalnego Maroka przenosimy się wprost do mroźnej Skandynawii, aby powiedzieć parę słów o jednym z najbardziej wpływowych wnętrzarskich trendów ostatnich lat: stylu scandi. W czasie gdy coraz bardziej zyskiwał on na popularności i ewoluował coraz dalej od swoich korzeni, stopniowo tracił on swoje folklorystyczne elementy: a prawda jest taka, że oryginalny styl skandynawski ma z folkiem mnóstwo wspólnego. Charakterystycznie proste, trochę jakby dziecinne wzory w liście, kwiaty i zwierzęta (takie jak popularny szwedzki konik), zaczerpnięte z twórczości ludów Północy, były jeszcze do niedawna jego nieodłącznymi elementami. Skandynawskie plakaty folklor przedstawiające te trochę wesołe, a trochę nostalgiczne wzory będą wprost wymarzonym uzupełnieniem każdej aranżacji w stylu scandi - zwłaszcza tej najbardziej tradycyjnej, w której królują drewno, biel i prostota.

Ze słowiańskim przytupem? Jak najbardziej!

Z jakiegoś powodu styl folkowy wyjątkowo pasuje do kuchni. Trudno powiedzieć, dlaczego tak jest... Czy chodzi o to, że kuchnia jest najbardziej "pierwotnym" z domowych wnętrz (w końcu od zbierania się wokół wspólnego ogniska zaczęło się tworzenie domów w ogóle...), czy może raczej o skojarzenia z narodową i lokalną kuchnią? Nie mamy pojęcia, ale jednego jesteśmy pewni na sto procent: plakaty folklor w kuchni będą wyglądać cudownie. I to, co ciekawe, zarówno w tej udekorowanej tradycyjnie, jak i w takiej, której wystrój zainspirowany został nowoczesną estetyką. Szczególnie polecamy wybór barwnych folkowych wzorów do tych kuchni, którym brakuje odrobiny koloru: będziecie oczarowani tym, ile życia mogą wnieść do niej plakaty folkowe o intensywnych barwach i wyrazistych wzorach.