Fototapety wg kategorii - Miasta nocą

Zagorzałego mieszczucha nikt nigdy nie przekona, że życie poza miastem w ogóle istnieje. Wprost przeciwnie: entuzjasta miasta nie wyobraża sobie, że kiedykolwiek mógłby mieszkać gdziekolwiek indziej! Natura? Spokój? Cisza? Małe zagęszczenie ludności? Brrr, koszmar! Jeśli i Ty uważasz się za Typowego mieszczucha, na pewno zachwyci Cię niejedna nasza fototapeta miasta nocą. To prawdziwa esencja nocnego miejskiego nocnego życia: fototapeta 3D miasto nocą sprawi, że poczujesz się, jakbyś zawsze był w centrum. Przeczytaj poradnik, który dla Ciebie przygotowaliśmy, a dowiesz się, w jaki sposób starannie dobrana fototapeta miasto nocą na wymiar może odmienić Twoje wnętrze, nadając mu prawdziwie niepowtarzalny styl.

51 fototapet

 

Stylowa fototapeta miasto nocą w Twoim mieszkaniu

Nocne miasto, zwłaszcza duże miasto, to widok naprawdę jedyny w swoim rodzaju. Ciągnące się niemal po horyzont barwne światła, spośród których część pozostaje w bezruchu, a inne stale zmieniają położenie… Coś wspaniałego: to prawie jak zorza polarna dla ludzi, którzy nie mieszkają w pobliżu bieguna! Ludzie, którzy nie przepadają za miastami, mówią, że wszystkie są takie same: duże, głośne, szare, zatłoczone i często brzydko pachnące. Entuzjaści stylu city mówią coś wprost przeciwnego: każde duże miasto jest inne i każde ma swój niepowtarzalny, rozpoznawalny na pierwszy rzut oka styl! Niby w każdym z nich znajdują się podobne szerokie ulice, podobne wieżowce, prawie identyczne galerie handlowe… A zarazem każde z nich odróżnia się na tle pozostałych ogromnym mnóstwem mniejszych i większych detali, decydujących o jego niepowtarzalnym, indywidualnym charakterze.

Naprawdę nie wydaje się nam, aby ktokolwiek mógł pomylić Paryż z Dubajem, Rzym z Londynem czy nawet Warszawę z Barceloną – czy to za dnia, czy w nocy. Nie ma takiej opcji! Trzeba przyznać jednak, że bez względu na to, czy Twoja fototapeta miasto nocą  będzie przedstawiać Nowy Jork, czy Moskwę, jedno jest pewne: będzie niezwykle wyrazistą ozdobą każdego wnętrza, jakie zdecydujesz się nią udekorować. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad – mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj miasto, z którym (nie „w którym”!) zdecydujesz się zamieszkać!

Jakie zalety ma fototapeta na ścianę miasto nocą?

Przed chwilą wspomnieliśmy o tym, że „nocne i miejskie” fototapety, choć każda jest inna, mają jednak pewne wyraźne cechy wspólne. Warto wskazać na kilka z nich! Najważniejszą jest kolorystyka: bardzo intensywna, ciemna, mocno kontrastowa. Fototapeta 3D miasto nocą nierzadko bywa też bardzo kolorowa: zwłaszcza taka z widokiem na miejscowości słynące z neonów, takie jak Nowy Jork czy Hongkong. Na tym jednak zalety się nie kończą! Trójwymiarowa fototapeta miasto nocą sprawi, że przestrzeń, którą nią udekorujesz, wyda się znacznie większa, niż jest w rzeczywistości – szczególnie wówczas, gdy wybierzesz szeroki, panoramiczny wzór. Co więcej, im większą powierzchnię ściany okleisz, tym wyrazistszy rezultat uzyskasz. Z tego powodu fototapeta 3D miasto nocą może okazać się idealną ozdobą niewielkiego, nieco ciasnego pomieszczenia, takiego jak przedpokój czy łazienka.

Jak dobrać fototapetę do wnętrza, czyli uwagi o stylu

Na pewno zastanawiasz się, do jakiego rodzaju wnętrza najlepiej pasuje fototapeta miasto nocą na wymiar. Jaki styl najlepiej współgrać będzie z tego rodzaju widokiem? Oczywiście mamy kilka propozycji:

  • Styl minimalistyczny: ascetycznie urządzone wnętrze z przewagą bieli będzie stanowiło cudowny wprost kontrast dla ciemnej, być może nawet kolorowej fototapety. Wnętrze i dekoracja nawzajem podkreślać będą tutaj swoje najlepsze cechy. Co więcej, warto zaznaczyć, że fototapeta miasto nocą, mimo że wygląda spektakularnie, nie zajmuje nawet odrobiny cennego miejsca we wnętrzu: minimalistyczna zasada ograniczania przedmiotów w przestrzeni zostaje więc zachowana;
  • Styl industrialny: tutaj zdecydowanie, bez dwóch zdań polecamy fototapetę w wersji czarno-białej. Maksymalnie ograniczona kolorystyka będzie świetnie pasowała do surowego charakteru tego rodzaju aranżacji (szczególnie dobrze będzie wyglądać w kuchni, jak sądzimy – może nakleisz tę fototapetę na ścianę pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami?), a zarazem podkreśli fakt, że industrialny styl, mimo iż kojarzy się futurystycznie, tak naprawdę jest z ducha retro, jako że nawiązuje do stylistyki zakładów przemysłowych sprzed kilkudziesięciu lat;
  • Styl eklektyczny: czy potrafisz sobie coś, co lepiej oddaje idee różnorodności niż widok na ulicę miasta takiego jak Londyn czy Nowy Jork? Byłoby trudno, prawda? Ponieważ styl eklektyczny zazwyczaj stawia na wykorzystanie licznych i żywych kolorów, idealnym wyborem będzie grafika, na której widać liczne neony, szyldy sklepów, ludzi i samochody: czyli taka, która przedstawia miasto naprawdę tętniące nocnym życiem!