Obrazy wg kategorii - Zwierzęta • Obrazy na ścianę

Obrazy zwierząt to jedne z naszych ulubionych dekoracji! Wiecie dlaczego? Bo istnieje wielkie mnóstwo powodów, by uwielbiać zwierzęta! Tutaj skupimy się przede wszystkim na tym, że zwierzęta są słodkie, piękne i majestatyczne. Nie wszystkie, oczywiście, i z reguły także nie jednocześnie (choć większość właścicieli psów pewnie się z nami nie zgodzi) – ale wiele z nich i owszem. Zebraliśmy podobizny najbardziej przyciągających wzrok zwierzaków i tak stworzyliśmy nasze obrazy zwierząt: czasem wyjątkowo piękne, czasem niezwykle urocze, a czasem nieco groźne, drapieżne i majestatyczne. Obrazy ze zwierzętami będą wspaniałą ozdobą większości wnętrz: dobrze sprawdzą się i w mieszkaniu, i w firmie, a także w innego rodzaju pomieszczeniach.

Obraz dzikie zwierzęta

Obraz dzikie zwierzęta

Czarno-biały obraz walczących antylop wpisze się w klasyczną, elegancką aranżację salonu. Najlepiej prezentuje się w dużym rozmiarze.
Obraz zwierzęta Arktyki

Obraz zwierzęta Arktyki

W minimalistycznym salonie znajdźmy miejsce na wyrazistą dekorację. Może być nią duży obraz z wilkami polarnymi.
798 obrazów
Obraz biały królik do salonu

Obraz biały królik do salonu

Obraz z białym króliczkiem doda uroku pastelowej stylizacji salonu. Sprawdzi się też jako ozdoba pokoju dziecięcego.
Obraz z hipopotamem

Obraz z hipopotamem

Obraz ze zwierzętami to ciekawy dodatek do każdego rodzaju przestrzeni. Obraz z hipopotamem przypadnie do gustu nastolatkom.
Obraz zwierzęta domowe: kot

Obraz zwierzęta domowe: kot

Miłośnicy zwierząt domowych mogą udekorować swoje mieszkanie obrazem kota. Może zdecydujecie się na portret własnego czworonoga?
Obraz zwierzęta safari: lampart

Obraz zwierzęta safari: lampart

Monochromatyczne wnętrze stanie się bardziej intrygujące, gdy na ścianie znajdzie się wyrazisty obraz ze zwierzętami safari, np. z lampartem.
Obraz zwierzę malowane akwarelą

Obraz zwierzę malowane akwarelą

Stylizacja zdominowana przez drewno i kolory ziemi wymaga łagodnych dodatków. Mile widziane są tutaj obrazy zwierząt.
Obraz żyrafy

Obraz żyrafy

Afrykańskie krajobrazy przyciągają uwagę - taki obraz skutecznie przełamie monotematyczne wnętrze salonu.
Obraz dwie jaskółki

Obraz dwie jaskółki

Obraz z ptakami to sposób na podkreślenie kobiecej stylizacji biura, pokoju nastolatki, a także sypialni.
Obraz głowa konia

Obraz głowa konia

Miłośnicy konnych przejażdżek podkreślą swoją miłość do zwierząt, umieszczając portret konia w przedpokoju.
Obraz wiewiórka w lesie

Obraz wiewiórka w lesie

Obraz z uroczą wiewiórką uzupełni klasyczną aranżację salonu. Bez obaw można umieścić go również w pokoju dziecięcym.
Obraz zwierzęta Afryki

Obraz zwierzęta Afryki

Słonie uwiecznione na obrazie na płótnie to idealny dodatek do wnętrza urządzonego w stylu kolonialnym, jak i do nowoczesnych przestrzeni.

 

Kudłate, pierzaste, łuskowate i wszystkie inne: obrazy ze zwierzętami

Jeśli wierzyć Favoriteanimal, pierwsza piątka ulubionych zwierząt świata to kolejno tygrys, pantera, jaguar, wilk i leopard. Coś nam mówi, że te wyniki są przekłamane: niemożliwe, żeby wśród ulubionych zwierząt świata zabrakło domowych ulubieńców, takich jak psy i koty!

Trzeba jednak przyznać, że zwierzęta z pierwszej piątki zestawienia dość często zdobią nasze obrazy ze zwierzętami: i nic dziwnego! Są dzikie, majestatyczne i, o ile można tak powiedzieć o zwierzaku, bardzo fotogeniczne. Obrazy dzikich zwierząt – szczególnie kotowatych – to jednak zaledwie niewielka część wszystkich wzorów w naszej zwierzęcej kolekcji. Nasze obrazy ze zwierzętami są niemal tak różnorodne, jak samo zwierzęce królestwo! To właśnie dlatego wykorzystasz je w tak wielu różnych miejscach. Jakich? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Obrazy olejne przedstawiające zwierzęta: stylowa dekoracja salonu

W czasach naszych prapradziadków żaden elegancki salon czy gabinet nie mógł się obejść bez co najmniej jednego obrazu z koniem. Konie były symbolem szlacheckich tradycji i ogłady: być może to właśnie dlatego ich podobizny były tak modne! Współcześnie możemy nieco rozszerzyć obszar naszych zoologicznych inspiracji i ozdobić salon wizerunkami zupełnie innych zwierząt (choć konie, zaznaczmy, nadal są tutaj niezwykle popularnym wyborem): dekorując reprezentacyjne wnętrze mieszkania, jakim jest salon, warto sięgnąć po obrazy zwierząt odpowiednio okazałych: na przykład wspomnianych już wyżej dzikich kotów, delfinów, ptaków o pięknym upierzeniu... Jest z czego wybierać! Jeśli Twój salon jest udekorowany w konkretnym stylu, możesz to podkreślić, do jego udekorowania wybierając obrazy olejne przedstawiające zwierzęta, które się z tym stylem kojarzą: na przykład słonie, lwy i żyrafy do stylu afrykańskiego, konie i zwierzęta gospodarskie do stylu rustykalnego i shabby chic, zebry i inne czarno-białe zwierzaki do stylu minimalistycznego... Jest mnóstwo możliwości! Obrazy zwierząt leśnych to ostatnio jedna z najmodniejszych dekoracji: zauważyliście, że od jakiegoś czasu wszędzie można spotkać wzory w lisy albo jelonki? Wykorzystaj ten trend, wieszając w swojej sypialni obrazy zwierząt – i bądź modny na długo, bo zwierzęce motywy prawie nigdy nie przestają być popularne! 

Obrazy słodkich zwierząt: idealna dekoracja pokoju dziecięcego

Prawie wszyscy dorośli lubią zwierzęta: ale dzieci naprawdę je uwielbiają! Wie o tym dobrze każdy rodzic malucha, który przeszedł kiedyś prawdziwą obsesję na punkcie koni lub kucyków (to najczęściej dziewczynki), rybek akwariowych, patyczaków czy dinozaurów (jakby nie patrzeć, to też zwierzęta). Obrazy na ścianę przedstawiające zwierzęta będą więc wymarzoną wprost dekoracją każdego pokoju dziecka. Można wybrać łatwiejszy sposób i po prostu ozdobić jedną ze ścian obrazem z podobizną ulubionego zwierzaka pociechy, ale zdecydowanie warto pójść o krok dalej i wykorzystać obrazy o zwierzętach jako element wystroju tematycznego! Można zainspirować się małym angielskim księciem George'em, który podobno w swoim pokoju ma ściany ozdobione wizerunkami zwierząt zamieszkujących afrykańską sawannę, ale można też wybrać coś, co czerpie natchnienie z lokalnego krajobrazu: na przykład powiesić na ścianach obrazy przedstawiające zwierzęta leśne, takie jak wiewiórki, lisy, dzięcioły czy jelenie, i stworzyć wystrój, który zamieni pokój dziecka w zaczarowany las. Obrazy przedstawiające zwierzęta leśne zresztą naprawdę dobrze sprawdzą się jako dekoracja pokoju malucha nawet wtedy, gdy nie planujesz całego rozbudowanego wystroju tematycznego!


Pomoc naukowa na lekcji przyrody, czyli obrazy zwierząt w szkole i przedszkolu

Sala do nauki przyrody lub biologii to idealne miejsce, by zawiesić obrazy zwierząt: nie tylko dadzą one dzieciakom przykład tego, jak wyglądają te wszystkie stworzenia, o których życiu i zwyczajach uczą się na lekcjach, ale także ozdobią i ożywią salę! Obrazy zwierząt leśnych, stepowych, górskich i wielu innych, szczególnie tych chronionych, pomogą zainteresować uczniów i uczennice zagadnieniami środowiska naturalnego – a to bardzo pożyteczne zadanie! Warto wykorzystać nie tylko obrazy dzikich zwierząt, lecz także obrazy zwierząt domowych i gospodarskich, aby pokazać ich miejsce w świecie przyrody i jednocześnie odnieść się do tego, co dzieciaki znają ze swojego codziennego doświadczenia.