Plakaty wg kategorii - Motyl

Barwne wzory na skrzydełkach motyli spełniają rozmaite funkcje. Z jednej strony stanowią kamuflaż utrudniający drapieżnikom polowanie na delikatne owady, z drugiej – pomagają osobnikom przeciwnej płci nawzajem się rozpoznać… To, co dla motyli jest użyteczne – ba, bywa wręcz sprawą życia i śmierci! – dla nas stanowi niemal nieskończone źródło zachwytu i inspiracji. Każdy nasz plakat z motylem może być tego przykładem. Pokażemy Ci, w jaki sposób możesz wykorzystać plakat motyli, by udekorować wybrane wnętrze: a także zasugerujemy, jakie wnętrza najbardziej zyskają na tego rodzaju ozdobie. 
Plakat motyl nocny

Plakat motyl nocny

Ciekawy motyw graficzny na plakacie stanowi wyrazisty element w przestrzeni nowoczesnego salonu.
Plakat barwne motyle

Plakat barwne motyle

Barwne motyle rozsiane na płaszczyźnie plakatu nie tylko wprowadzą do wnętrza kolor, ale również dodadzą lekkości stylizacji.
62 plakatów
Plakat abstrakcja z motylem

Plakat abstrakcja z motylem

Plakat w tym stylu wygląda niczym dzieło sztuki nowoczesnej! Powieśmy go w widocznym miejscu w salonie.
Plakat geometryczny motyl

Plakat geometryczny motyl

Zgeometryzowana forma motyla utrwalona na plakacie spodoba się miłośnikom minimalistycznych dekoracji.
Plakat motyl do pokoju nastolatki

Plakat motyl do pokoju nastolatki

Dzięki takiej dekoracji ściennej, kolorowy pokój nastolatki będzie jeszcze bardziej radosny!
Plakat motyl i napisy

Plakat motyl i napisy

Plakaty z napisami już dawno zawładnęły światem sztuki dekoracji wnętrz. Tym razem prezentujemy typografię w romantycznej estetyce.
Minimalistyczny plakat z motylami

Minimalistyczny plakat z motylami

Efekt 3D uzyskany na plakacie powoduje, że minimalistyczna grafika zyskuje oryginalny wydźwięk.
Plakat złoty motyl

Plakat złoty motyl

Plakat ze złotym akcentem to dekoracja sypialni urządzonej w stylu glamour.
Plakat atlas motyli

Plakat atlas motyli

Plakat wyglądający niczym kartka z atlasu to wyjątkowa ozdoba mieszkania. Motyw motyli upiększy każde wnętrze.
Plakat motyl ornament

Plakat motyl ornament

Piękno motyli jest niezaprzeczalne! Niech te fascynujące owady zamieszkają w Waszych wnętrzach - oczywiście pod postacią dekoracyjnych plakatów.
Plakat vintage z motylem

Plakat vintage z motylem

Plakaty z motylami mogą wyznaczyć charakter całej stylizacji. Postawmy na mocne motywy i intrygującą kolorystykę.
Plakat do salonu ćma

Plakat do salonu ćma

Geometryczna forma motywu wzmocni nowoczesną kompozycję aranżacji. Plakat zastąpi obraz.

 

Bez szpilek: plakat motyl jako stylowa dekoracja wnętrza

Ze względu na swoje oszałamiająco barwne i nieskończenie różnorodne skrzydła motyle zajmują w naszej kulturze miejsce szczególne. Zapierające dech w piersiach piękno ich skrzydełek i jednocześnie ogromny, jeśli można tak to nazwać, metaforyczny potencjał przemiany brzydkiej gąsienicy kolejno w nieruchomą poczwarkę i ulotnego motyla sprawiają, że te delikatne stworzenia od niepamiętnych czasów stanowią wyjątkowo wdzięczny temat dla wszelkiego rodzaju artystów.

Popularność motyli w dekoracji wnętrz, choć tak naprawdę nigdy nie gaśnie całkowicie, bardzo przypomina cykl życiowy motyla: zmienia się od pełzającej gąsienicy poprzez uśpioną poczwarkę aż po przyciągającego spojrzenia barwnego owada! Tak samo jest z urządzaniem wnętrz z wykorzystaniem „motylich”  dekoracji, takich jak plakat motyl: czasem tego rodzaju akcenty są tak mało popularne, że niemal ich nie widać, a czasem można odnieść wrażenie, że to jeden z najpopularniejszych dekoracyjnych motywów! Czy także i Ty dałeś się uwieść ich urokowi? W takim razie koniecznie przeczytaj, w jaki sposób możesz wykorzystać plakat motyli do udekorowania wnętrz o różnorodnym charakterze i stylu. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów – nie uwierzysz, jak bardzo uniwersalna może to być ozdoba...

Plakat motyl: coś dla dekoracyjnych maksymalistów

Po wielu latach niemal niepodzielnej dominacji minimalizmu wszystko wskazuje na to, że wreszcie trend się odwrócił i nadchodzi czas jeśli nie na pełen barokowy maksymalizm, to w każdym razie na nieco bardziej ozdobne, gęściej zabudowane i udekorowane wnętrza. W taki trend plakat motyl wpisuje się wprost fantastycznie: ma w sobie wiele z wyrafinowanego ornamentu, ale jednocześnie odznacza się pewną prostotą i elegancją wynikającą z tego, że to przecież wzór zainspirowany naturą (a do tego symetryczny!). Jeżeli więc lubisz wnętrza, w których coś się „dzieje”, które wabią i kuszą intrygującymi kolorami, tajemniczymi wzorami i przyciągającymi wzrok bibelotami, plakat z motylem to coś dla Ciebie! Dodaj do niego ramę w starym stylu, a możesz być pewien, że zrobi ogromne wrażenie na gościach.

Plakat z motylem: barwna dekoracja pokoju dziecka

Dzieci, nie tylko te małe, uwielbiają motyle: zachwycają się ich symetrycznymi barwnymi skrzydłami, które lubią chwytać (zazwyczaj ze szkodą dla owadów, niestety!) oraz rysować. Dlatego jeżeli planujesz stworzyć eteryczny, delikatny i bajkowy wystrój pokoju dziecka, koniecznie weź pod uwagę możliwość, by wykorzystać w nim plakat motyl! Sprawdzi się on zarówno w roli pojedynczej, wyrazistej ozdoby (bardzo przydatnej wówczas, gdy po udekorowaniu całego pokoju dochodzisz do wniosku, że wprawdzie wygląda on ładnie, ale brakuje mu tego „czegoś”, co sprawiłoby, że będzie wyglądał naprawdę wyjątkowo), jak i jednego z elementów wystroju tematycznego. Jakiego wystroju tematycznego? Jakiego tylko zechcesz! Motyle plakaty wpasują się wspaniale zarówno w ten, którego motywem przewodnim są zwierzęta (albo nawet owady – na przykład mieszkańcy łąki?), jak i w te nieco bardziej magiczne, takie jak bajki i baśnie.

Jak wykorzystać plakat motyli w charakterze barwnego akcentu we wnętrzu?

Motyle to kolory: dość oczywiste skojarzenie. Problem w tym, że często boimy się wykorzystywania we wnętrzu intensywnych, wyrazistych barw – z różnych powodów! Czasem, na przykład, obawiamy się, że naprawdę mocna dekoracja, taka właśnie jak plakat przedstawiający chmarę tęczowych motyli, może się bardzo szybko „opatrzyć”, stać się niemiła dla oka. To duży błąd, bo dobrze dobrane kolory nie tylko nie niosą ze sobą ryzyka „opatrzenia się”, ale wręcz potrafią tchnąć we wnętrze nowe życie i sprawić, że wyglądać będzie bardziej świeżo, weselej, ciekawiej… po prostu lepiej! Wahasz się, który z naszych bajecznie kolorowych plakatów z motylami wybrać? Oto przydatna ściągawka z kolorów, które kontrastują ze sobą w bardzo stylowy sposób:

  • na niebieskiej ścianie warto zawiesić plakat z motylem utrzymany w ciepłej pomarańczowej kolorystyce – i odwrotnie, pomarańczowa ściana i niebieski plakat będą do siebie świetnie pasować, np. w salonie;
  • na zielonej ścianie bardzo odznaczać będzie się dekoracja z czerwonym motylem (i vice versa), ale uważaj: jeśli oba te kolory będą czyste i jaskrawe, możesz sprawić, że całe wnętrze będzie kojarzyło się… z Bożym Narodzeniem. Niech co najmniej jedna z barw będzie brudna, przygaszona albo pastelowa!
  • fioletowa ściana? Żółty motyl będzie tu przyciągał spojrzenia bardziej niż jakikolwiek inny!