Naklejki wg kategorii - Mapa polityczna

Choć w codziennym życiu mapy spełniają przede wszystkim funkcję praktyczną, to jednak nie da się zaprzeczyć, iż wiele z nich równocześnie potrafi zachwycić swoją złożonością oraz dopracowanymi szczegółami. Dlatego też znakomicie mogą sprawdzić się w roli dekoracji, na przykład jako naklejka ścienna. Mapa polityczna (czyli taka, która koncentruje się na zaznaczeniu granic konkretnych państw lub innych podziałów administracyjnych) to ozdoba o naprawdę olbrzymim potencjale. Dziś z wielką przyjemnością podzielimy się z Wami kilkoma pomysłami na wykorzystanie tego rodzaju dekoracji – zarówno w domu, jak i poza nim. Jesteśmy niemal pewni, iż będziecie zaskoczeni efektami, które pozwoli uzyskać Wam taka naklejka. Mapa polityczna to nie tylko gadżet dla miłośników geografii! Przekonajcie się o tym sami!

Naklejka mapa polityczna Kanady

Naklejka mapa polityczna Kanady

Jeśli szukasz geograficznych akcentów do mieszkania to idealnie w tej roli sprawdzi się kolorowa mapa, która ożywi monotonne ściany.
Naklejka Ameryka Środkowa do salonu

Naklejka Ameryka Środkowa do salonu

Możesz zaakcentować swoje podróżnicze zainteresowania, umieszczając w salonie mapę z ulubionym regionem geograficznym.
44 naklejek
Naklejka z mapą Francji

Naklejka z mapą Francji

Francja to ulubione miejsce podróżnicze wielu osób. Jeśli należysz do tego grona, spraw sobie naklejkę ścienną z mapą tego kraju!
Naklejka mapa polityczna Europy

Naklejka mapa polityczna Europy

Mapa nie musi kojarzyć się lekcjami geografii! Doskonale sprawdzi się jako gustowna dekoracja eklektycznej sypialni!
Naklejka mapa polityczna Azji

Naklejka mapa polityczna Azji

Dla sympatyków Azji przygotowaliśmy naklejkę w energetycznych barwach, która pasuje również do restauracji serwującej kuchnię azjatycką.
Naklejka mapa konturowa Hiszpanii

Naklejka mapa konturowa Hiszpanii

Miłośnicy corridy, flamenco i słonecznej pogody mogą mieć teraz to wszystko na wyciągnięcie ręki! A wszystko dzięki naszej minimalistycznej mapie!
Naklejka polityczna mapa Kolumbii

Naklejka polityczna mapa Kolumbii

Marzy Ci się podróż do Kolumbii? A możesz szukasz intrygującej dekoracji? W obydwu przypadkach nasza naklejka będzie strzałem w 10!
Naklejka mapa polityczna Ameryki

Naklejka mapa polityczna Ameryki

Naklejka z mapą doskonale wkomponuje się w każde pomieszczenie, dodając mu międzynarodowego charakteru.
Naklejka podział polityczny Afryki

Naklejka podział polityczny Afryki

Jeśli jednym z punktów na liście Twoich marzeń jest zwiedzenie Afryki to spraw sobie tę naklejkę! Z nią szybciej zrealizujesz ten plan!
Naklejka mapa polityczna Irlandii

Naklejka mapa polityczna Irlandii

Nie musisz być sympatykiem Irlandii, by sprawić sobie jej mapę! Taka naklejka może być po prostu niebanalną dekoracją Twojego mieszkania!

 

Podróżnicza naklejka ścienna – mapa polityczna w salonie lub gabinecie

Atlasy oraz mapy często kojarzą nam się ze szkołą i odbywającymi się tam lekcjami geografii, ale przecież odnajdziemy je także w mieszkaniach osób, które dużo podróżują. Jeśli więc wyprawy do innych krajów (zarówno tych odległych, jak i tych leżących dosłownie za najbliższą granicą) to także i nasza pasja, śmiało możemy wyrazić ją właśnie poprzez atrakcyjne, ścienne naklejki. Tego rodzaju dekoracje nie tylko pomogą zaplanować kolejne wyprawy oraz wspominać odbyte już podróże, ale także znacząco wpłyną na estetykę wnętrza, w którym zostaną umieszczone. Z naszej strony sugerujemy, iż naklejka na ścianę z mapą polityczną to wybór szczególnie dobry do pomieszczeń takich, jak salon lub gabinet.

Do pierwszego z tych wnętrz proponowalibyśmy zakup ozdoby w nieco większym formacie, tak aby cała dekoracja była czytelna i robiła odpowiednie wrażenie na odwiedzających nasz dom gościach. Dla odmiany w gabinecie mapa polityczna może posłużyć jako swoisty „dziennik podroży”, służący do zaznaczenia odwiedzonych krajów. Dodatkową kwestią, którą musimy rozważyć, pozostaje ogólna estetyka, w jakiej będzie utrzymana wybrana przez nas naklejka. Mapa polityczna może zarówno być dekoracją nowoczesną lub minimalistyczną, jak i bardziej tradycyjną, a nawet nawiązującą wyglądem do stylu retro. Ostateczną decyzję powinniśmy więc podjąć na podstawie tego, która z opcji najlepiej wpisze się w styl całego pomieszczenia oraz umieszczonych w nim mebli.

Edukacyjna naklejka: mapa polityczna dla dzieci

Dla wielu maluchów geografia jest jednym z ciekawszych i atrakcyjniejszych przedmiotów podczas szkolnej nauki. Wiedza zdobywana na tych lekcjach nie tylko jest interesująca, ale również nasuwa skojarzenia z podróżami, egzotyką, a nawet przygodami. Dlatego też naklejka przedstawiająca polityczną mapę innego kontynentu (albo całego świata) może być znakomitą dekoracją do pokoju małego odkrywcy. Zwłaszcza jeśli pozostałe znajdujące się w nim ozdoby również będą w jakiś sposób odwoływać się do tej tematyki. Dzieci gustują zwykle w dekoracjach o intensywnych i żywych kolorach. Warto wziąć to pod uwagę podczas szukania odpowiedniego wzoru do pokoju naszej pociechy. Oczywiście nie bez znaczenia jest także element edukacyjny, jaki posiada każda tego rodzaju geograficzna naklejka. Mapa polityczna dla dzieci może być także znakomitą pomocą naukową. W takim przypadku powinniśmy zdecydować się na wzór, który oprócz samych granic państw przedstawia dodatkowo także ich flagi narodowe, a także nazwy stolic. Tego typu ozdoba nie tylko będzie atrakcyjnym uzupełnieniem pokoju malucha, ale może posłużyć również jako gadżet do gry-zgadywanki albo innej edukacyjnej zabawy. Zarówno nas, jak i naszą pociechę ogranicza w tym zakresie wyłącznie wyobraźnia!

Reklamowa naklejka – mapa polityczna nie tylko w domu

Mapy są bardzo ciekawymi i niebanalnymi dekoracjami, które możemy wykorzystać z powodzeniem również poza domem. Bardzo wiele różnego rodzaju instytucji oraz lokali skorzysta, kiedy umieścimy w nich geograficzne ozdoby. Gdzie więc przykładowo pasować będzie taka naklejka? Mapa polityczna może stanowić znakomite uzupełnienie wnętrza międzynarodowej korporacji lub biura podróży. W tym drugim miejscu nie tylko ubarwi nieco przestrzeń, ale będzie mieć też szanse przydać się podczas rozmowy z klientem. Równie dobrze tego rodzaju dekoracje wyglądać będą na ścianach szkoły językowej. Tam także oprócz funkcji estetycznej mogą pełnić dodatkowo rolę atrakcyjnej reklamy. To jednak wciąż nie koniec naszych pomysłów. Mapy polityczne w formie naklejek pomogą nam sprawić, iż nasza restauracja serwująca dania z różnych stron świata nabierze intrygującego i oryginalnego wyglądu. Idąc tym torem, w podobny sposób warto udekorować sklep oferujący importowane towary (na przykład lokalne produkty spożywcze). Z pomocą kilku różnych naklejek można oznaczyć poszczególne działy, dedykowane konkretnym częściom świata.