Obrazy wg kategorii - Kreski

Na jaki wzór się zdecydować, gdy chodzi nam po głowie efektowny i jednocześnie oryginalny obraz? Kreski i stworzone z nich kompozycje to propozycja i do nowoczesnego, i tradycyjnego wnętrza. Każdy znajdzie tutaj wzór dla siebie, zarówno miłośnik sztuki abstrakcyjnej, pasjonat folkloru, jak i zwolennik minimalistycznych w wyrazie ozdób. Bogactwo możliwości wynika z faktu, że jest to motyw dekoracyjny, który możemy potraktować na dziesiątki różnych sposobów i właśnie takie desenie dają nam najwięcej alternatyw. Obrazy z kresek możemy wieszać pojedynczo, ale znakomicie prezentują się także w formie dyptyków i tryptyków. Wybierzmy więc wersję dla siebie i urozmaićmy swoje wnętrze oryginalnym akcentem.

129 obrazów

 

Monochromatyczne obrazy - kreski w czarno-białym wydaniu

Jako pierwszy w centrum naszej uwagi znalazł się dwukolorowy obraz. Kreskowy wzór, ograniczony tylko do czerni i bieli, to doskonała propozycja albo do nowoczesnego wnętrza, w którym chcemy zachować minimalizm, albo do wystroju, w którym wiele się dzieje i zależy nam na uspokojeniu stylizacji. W przypadku takiej dekoracji głównym czynnikiem, który wpływa na nasz odbiór, jest układ kresek. Możemy wybrać dynamiczną kompozycję o ukośnym ułożeniu, statyczne, poziome przedstawienie lub jodełkę, która wprowadzi wrażenie ruchu do spokojnej aranżacji. Takie obrazy prezentują się świetnie w postaci wielkoformatowego płótna – im większe, tym lepszy efekt. Jeśli zawiesimy na ścianie taką ozdobę, możemy zrezygnować z jakichkolwiek innych dekoracji. Choć mogłoby się wydawać, że czarno-biały deseń to dość nudna propozycja, to nic bardziej mylnego. Kontrastowe zestawienie kolorów przyciąga wzrok i sprawia, że przestrzeń zyskuje wyrazisty akcent. A jeśli wciąż uważamy, że takim obrazom czegoś brakuje, znajdźmy kompozycję, na której dwukolorowe kreski urozmaicone są barwnym elementem – plamą kolorowej farby lub złotym detalem.

Kolorowy obraz w kreski nie tylko do pokoju nastolatka

Teraz weźmiemy na warsztat zupełnie inne obrazy – kreski w kolorowym wydaniu. Do jakiego wnętrza zaproponujemy taki wzór? Z pewnością doskonale będzie się prezentował w młodzieżowej aranżacji, która powinna być barwna i żywa, ale na taki akcent dekoracyjny możemy się także zdecydować, gdy chcemy urozmaicić salon, sypialnię czy monotonny przedpokój. W jaki sposób dobrać kompozycję? W przypadku ciemnego wnętrza postawmy na pastelowy wzór, który rozjaśni przestrzeń. Jeśli nasz pokój nawiązuje do stylu skandynawskiego, jest w nim biało i minimalistycznie, wybierzmy obrazy nawiązujące do estetyki etno. Odważne połączenia kolorów i ułożenie kresek, które układają się w ludowe ornamenty, to świetny sposób, żeby przełamać ascetyczny wystrój. Ciekawą alternatywą dla takiej propozycji są także różnego rodzaju zygzaki lub dobrze nam znana jodełka. W tym wypadku również postawmy na odważne, neonowe wręcz odcienie. Gwarantujemy, że obok takiego obrazu nie będzie można przejść obojętnie.

Pełen ekspresji obraz: kreskowy wzór jak dzieło sztuki

Wśród propozycji Myloview znajdują się jednak nie tylko zgeometryzowane obrazy. Kreski mogą również nawiązywać do abstrakcyjnych, współczesnych dzieł sztuki, jakie możemy oglądać w muzeach i galeriach. Czym się charakteryzują takie przedstawienia? Ekspresją i niepohamowaną energią twórczą. Doskonałym przykładem artysty, który posługiwał się swobodnie kładzionymi na płótnie kreskami, jest Cy Twombly. Niektórych jego prace zachwycają, inni wciąż próbują odpowiedzieć na pytanie, skąd się wziął fenomen tego twórcy. Jedno jest pewne – jego prace wzbudzają emocje i to jest jeden z czynników, który świadczy o dobrej sztuce. Jeśli szukamy czegoś nietuzinkowego do dekoracji naszego pokoju, zdecydujmy się właśnie na artystyczną kompozycję. A dla miłośników tradycyjnych arcydzieł mamy obrazy imitujące przepiękne, pełne detali szkice. Mogą ukazywać zwierzęta, studium ludzkiego ciała lub elementy natury.

Malowane farbą obrazy z kresek – nowoczesne i vintage

Obraz w kreski, który wygląda jak ręcznie namalowany, to nasz ostatni pomysł na aranżację wnętrza. Czym różni się ta propozycja od wcześniejszych kompozycji? Tym, że zamiast cienkich kresek na płótnie widoczne są grubsze pociągnięcia pędzla. Kompozycja może być prawie w całości pokryta warstwą malarską lub przedstawiać jedynie pojedyncze „maźnięcia” – w zależności od tego, czy chcemy bardzo wyrazistą, czy dyskretną ozdobę. Takie obrazy prezentują się nowocześnie, ale w naszej ofercie znajdują się także wzory w stylu vintage. Czym się charakteryzują? Wyglądają one tak, jakby miejscami odchodziła od nich farba, przez co malunek sprawia wrażenie leciwego. Dekoracje utrzymane w tej formie będą świetnie wyglądać w stylizacji retro, inspirowanej dawnymi czasami, albo we wnętrzu urządzonym w stylu wabi-sabi. Ta, wywodząca się z Japonii estetyka, bazuje właśnie na przedmiotach i dodatkach, na których widać upływ czasu.