Tapety wg kategorii - Ulica

Kiedy wybieramy dowolne wyposażenie mieszkania, zwykle mamy swoje oczekiwania. Szczególną uwagę zdarza nam się przywiązywać do tapet - od tego rodzaju dekoracji ściennych zwykliśmy wymagać wiele. Mają być estetyczne, pasować kolorystycznie do wnętrza, a do tego elegancko wtopić się w pomieszczenie lub odwrotnie – przykuwać uwagę. W naszej ofercie odnajdziecie spełniające wszystkie te warunki tapety. Ulica jako temat dekoracji ściennej to motyw niebanalny, o dużym potencjale aranżacyjnym, a także pasujący do różnych stylistyk, o czym zaraz postaramy się Was przekonać. Zastanawia Was gdzie w mieszkaniu sprawdzi się taka tapeta? Uliczka – w zależności od sposobu przedstawienia – może być doskonałym wyborem do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, a nawet kuchni.


 

Czarno-biała tapeta: ulica-szkic

Jedną z większych zalet, jaką posiadają tapety, jest ich minimalizm oraz kompozycyjny umiar. Tego rodzaju dekoracje zdecydowanie uatrakcyjniają i ożywiają każde wnętrze, ale równocześnie nie dominują otoczenia, stając się estetycznym tłem dla mebli. Jeśli i w Waszym mieszkaniu tapeta ma spełnić podobne zadanie, to przygotowaliśmy dla Was bardzo ciekawą propozycję konkretnych jej wzorów. Mamy tutaj na myśli wizerunki ulic, które przypominają stylem odręczny, artystyczny szkic. Taka dekoracja z jednej strony zdaje się być niezwykle oszczędna w środkach (zazwyczaj oferuje nam tylko dwa kolory: czarny i biały), ale równocześnie jest bardzo dopracowana oraz bogata w szczegóły, co łatwo zauważymy, przyglądając się jej z bliska. Gdzie więc w mieszkaniu sprawdzi się tego rodzaju tapeta?

  • Uliczka imitująca szkic to doskonała dekoracja do pomieszczeń nowoczesnych, przedkładających wyrazisty detal nad przepych. Jeśli więc marzy nam się jasny salon, którego wystrój jeszcze bardziej będzie podkreślał przestronność wnętrza, to śmiało powinniśmy sięgnąć właśnie po takie wzory. Jednak odręczny rysunek klimatycznego miasta sprawdzi się również w nieco bardziej rozbudowanych aranżacjach. Przykładowo sypialnia wyposażona w ciemne meble albo dużą liczbę ozdób i gadżetów, to także dobre miejsce na takie tapety. Ulica widoczna na jasnym tle może atrakcyjnie podkreślać na zasadzie kontrastu dekoracje rozlokowane po całym pomieszczeniu.

Tapety 3d – uliczki imitujące głębie

Kiedy szukamy wzoru, który łatwo wtopi się w tło, to wiemy już że ciekawym pomysłem może być imitująca szkic tapeta. Uliczka w takim wydaniu jest nastrojowa i klimatyczna, łatwo ją wkomponować w większe aranżacje. Co jednak w wypadku, kiedy marzy nam się coś zupełnie odwrotnego, czyli efektownego i zwracającego na siebie uwagę? Wtedy najlepszą odpowiedzią są tapety 3d! Uliczki na takich wzorach wzbogacono o wrażenie przestrzenności, dzięki czemu patrząc na nie odnosimy wrażenie, jakby biegły one w dal, wgłąb ściany. Taki efekt automatycznie przyciąga wzrok, a także gwarantuje, iż wybrane przez nas pomieszczenie stanie się oryginalne i niepowtarzalne. Jednak z racji, iż wzory trójwymiarowe są niezwykle wyraziste, polecamy aby umieszczać rozważnie oraz z wyczuciem takie tapety. Ulica uciekająca w dal to motyw dekoracyjny, który skutecznie spełni swoje zadanie umieszczony na tylko jednej ze ścian pomieszczenia. Wszelka przesada może skutkować wrażeniem przesytu, a nawet kiczowatości.

Kuchenne tapety – uliczki włoskie

Kolejny z naszych pomysłów na wykorzystanie tapet z uliczkami to propozycja do kuchni. W tym konkretnym pomieszczeniu szczególnie dobrze prezentują się dekoracje proste oraz jasne. Mile widziane są także wszelkie skojarzenia z gotowaniem, potrawami czy szeroko rozumianymi tradycjami kulinarnymi. Jaki więc mógłby być temat takiej tapety? Uliczki włoskie – oto odpowiedź! Italia w oczywisty sposób nasuwa nam myśli zarówno o przepysznych daniach (jak spaghetti, lasagna, ravioli czy risotto), ale i świeżych, naturalnych produktach: domowych serach, rybach prosto z morza czy dojrzałych w słońcu owocach oraz warzywach. Umieszczenie w kuchni dekoracji przywołującej tego rodzaju skojarzenia sprawi, iż każdy przyrządzony tam posiłek będzie smakować wyjątkowo!

Wesoła tapeta – uliczki w dziecięcym pokoju  

Na sam koniec zostawiliśmy propozycję skierowaną do najmłodszych. Uliczka, kiedy jest narysowana w odpowiedni, przystępny dla dziecka, bajkowy sposób, to wręcz idealna dekoracja do pokoju naszej pociechy. Nie tylko nada mu ciekawego i oryginalnego wyglądu, ale także będzie każdego dnia pobudzać wyobraźnię małego lokatora i inspirować go do poznawania świata oraz dobrej zabawy.