Obrazy wg kategorii - Azja

Jeśli po powrocie z egzotycznych wakacji w Azji zakochaliśmy się w stylu orientalnym, możemy wprowadzić charakterystyczne dla niego elementy do naszego domu. Jeśli natomiast zagraniczne wojaże do Indii, Chin lub Japonii znajdują się na liście naszych marzeń,  możemy stworzyć sobie namiastkę Azji w naszym domu. Pomogą nam w tym obrazy Azji, które stworzą odpowiedni klimat, a także ozdobią ściany naszego mieszkania.  Aby urządzić wnętrze w stylu orientalnym, wcale nie musimy sprowadzać mebli z Azji. Wiele tkanin, a także ozdób takich jak obrazy azjatyckie znajdziemy na miejscu.

49 obrazów

 

Azja, obrazy i charakterystyczna paleta kolorów

Styl orientalny we wnętrzu charakteryzuje się przepychem, który objawia się bogactwem wzorów, kolorów, faktur, a także form i materiałów. Meble w salonie urządzonym w stylu orientalnym powinny być dość ciężkie i masywne, najczęściej wykonane z naturalnego, ciemnego drewna. Dodatkowo są one często kunsztownie i bogato żłobione i zdobione. Tkaniny również są niezwykle barwne i często ręcznie tkane. Styl orientalny to bogactwo nasyconych kolorów, takich jak czerwień, pomarańcz, żółć, fiolet, turkus, granat, a także amarant i złoto. Połączenie ze sobą tak mocnych kolorów może przytłoczyć, zwłaszcza małą powierzchnię. Możemy zdecydować się na kilka z nich i połączyć je z neutralną szarością lub bielą. Możemy przemycić je również w formie dodatków – charakterystyczne dla Azji dekoracje to z pewnością pięknie zdobiona porcelana, a także rzeźbione w drewnie figurki lub posążki tamtejszych bóstw. Wówczas uda nam się skutecznie ożywić każde wnętrze i dodać mu koloru. We wnętrzu w stylu orientalnym nie może również zabraknąć odpowiedniego oświetlenia, która stworzymy za pomocą dekoracyjnych, kolorowych lamp wykonanych ze szkła. Bardzo ważny jest również zapach – możemy poczuć woń Azji z pomocą wonnych kadzidełek.

Tajemnicza Azja, obrazy do salonu

Jeśli marzy nam się w salonie kolorowa i niezwykła Azja, obrazy na ścianach w takim wnętrzu powinny nawiązywać do azjatyckiej kultury, przyrody, a także architektury. Możemy wybierać z praktycznie nieskończenie dużej ilości wzorów i motywów charakterystycznych dla azjatyckich terenów. Obrazy Azji mogą przedstawiać krajobrazy skąpane w zachodzącym słońcu lub charakterystyczną dla tych terenów roślinność np. kwiaty wiśni, które należą do jednych z najpiękniej kwitnących drzew na świecie. Fani architektury z pewnością zechcą powiesić na ścianie obrazy azjatycki ukazujące piękno tamtejszej architektury – są to zwykle oryginalne i zbudowane z niezwykłą precyzją domy o charakterystycznych dachach uniesionych w górę. Azja to także inne religie takie jak hinduizm czy buddyzm. Budowane ku czci bóstw świątynie, a także inne budowle zachwycają swoim pięknem. Na uwagę zasługują również rzeźby przedstawiające czczone w Azji bóstwa, które można podziwiać niemal na każdym kroku. Kolejnym elementem, z którego słynie Azja, to z pewnością zwierzęta – azjatyckie słonie, tygrysy czy pandy zachwycą każdego. Ich majestatyczne sylwetki będą pięknie prezentować się na płótnie obrazu, który zawiesimy lub postawimy w salonie. Jeśli fascynuje nas kultura orientu, powinniśmy zwrócić uwagę również na ludzi – ich charakterystyczna uroda, a także piękne stroje tworzą niezwykły wizerunek tego pięknego kontynentu, jakim jest Azja. Obrazy ukazujące mieszkańców Azji w tradycyjnych strojach będą stanowiły niezwykłą dekorację naszego salonu. Mogą to być mieszkanki japońskich miast ubrane w kimono lub Hinduski w bogato zdobionych sukniach.

Egzotyczna Azja, obrazy – jak je powiesić?

Pamiętajmy, że współcześnie aby powiesić obraz, wcale nie musimy wiercić dziur w ścianie. Obrazy możemy zawiesić na łatwo usuwalnych taśmach, które nie niszczą ściany. Wówczas w dowolnym momencie możemy zupełnie zmienić całą aranżację. Możemy również ustawić obrazy na specjalnych półkach z wyżłobioną powierzchnią, która zapobiega ich przemieszczaniu się. Bardzo modne jest również ostatnio stawianie większych obrazów na podłodze, opartych o ścianę. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza u osób, które lubią eksperymentować i często zmieniają wystrój swoich wnętrz.