Tapety wg kategorii - Zwierzęta

Dzikie, słodkie, groźne, lojalne, nieco tajemnicze – zwierzęta posiadają wiele cech, które fascynują ludzi. Sporo gatunków podziwiamy jako piękne, inne imponują nam siłą albo urzekają uroczym zachowaniem. Istnieją więc dziesiątki powodów, aby zaczerpnąć inspiracje ze świata przyrody i sięgnąć po tapety ze zwierzętami. Wzory nawiązujące do umaszczenia, odcisków łap albo prostych szkiców osobników danego gatunku, to tylko kilka pomysłów na oryginalne aranżacje. Niejednego zaskoczą szerokie możliwości, jakie daje wybór takiej tapety. Zwierzęta na ścianach mieszkania to ciekawe rozwiązanie, które na pewno przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom przyrody.

Tapeta tukany do salonu

Tapeta tukany do salonu

Egzotyczny motyw ścienny to sposób na zatrzymanie wakacyjnej atmosfery we wnętrzu. Graficzna tapeta sprawdzi się w salonie.
Dziecięca tapeta ze zwierzętami

Dziecięca tapeta ze zwierzętami

Zwierzęce motywy są chętnie wykorzystywane w stylizacji pokoju dziecka. Kolorowy print na ścianie wzbogaci przestrzeń.
Tapeta kaczątka do pokoju dziecka

Tapeta kaczątka do pokoju dziecka

Odkryjmy urok skandynawskiej estetyki, urządzając pokój dziecka w tym minimalistycznym, ale fascynującym nurcie.
Tapeta kolorowe lamy

Tapeta kolorowe lamy

Jesteśmy pewni, że tak oryginalny motyw przypadnie do gustu nastolatkom. Lamy na tapecie prezentują się bardzo ciekawie!
Tapeta mieszkańcy lasu

Tapeta mieszkańcy lasu

Jeśli tapeta znajduje się na jednej ścianie, pozostałe pomalujmy kolorem, który pojawia się na graficznym princie.
Tapeta podwodny świat

Tapeta podwodny świat

Błękit pozytywnie oddziałuje na samopoczucie, dlatego tapety w tym kolorze warto wykorzystać w sypialni.
Tapeta zwierzątka - dla dzieci

Tapeta zwierzątka - dla dzieci

Przyjazne zwierzątka na tapecie będą wspaniałymi towarzyszami zabaw! Tapeta spodoba się chłopcom i dziewczynkom.
Tapeta zwierzęta w ZOO

Tapeta zwierzęta w ZOO

Kolejna bajkowa propozycja - tym razem sylwetki zwierząt są zgeometryzowane, ale wciąż bardzo kolorowe!
Tapeta dziecięca - zwierzęta

Tapeta dziecięca - zwierzęta

Tapetą z bajkowym motywem warto ozdobić przestrzeń przedszkolnego korytarza, szatni, bądź ściany w sali zabaw.
Tapeta dzikie zwierzęta

Tapeta dzikie zwierzęta

Kolory pobudzają wyobraźnię, dlatego zadbajmy o to, by nie brakowało ich w pokoju naszej małej pociechy.
Tapeta dżungla na ścianie

Tapeta dżungla na ścianie

Dynamiczny i dość ciemny motyw na tapecie powinien zdobić jedną ścianę, np. tuż przy łóżku.
Tapeta fauna i flora

Tapeta fauna i flora

Tapeta z barwnymi symbolami spodoba się nastolatkom. Gęsty print przyciąga wzrok.

 

Tapety o zwierzętach: ssaki i nie tylko

Podstawowym wzorem, po jaki możemy sięgnąć decydując się na ozdobienie ścian, są tapety w zwierzęta. Wiele z otaczających nas stworzeń posiada ciekawe kształty, które w formie powtarzalnego motywu mogą odmienić wnętrza wybranych pomieszczeń. Do najpopularniejszych opcji należą najbliżsi towarzysze człowieka – koty oraz psy. Szukając jednak idealnego pomysłu na aranżację naszego domu, nie powinniśmy ograniczać się tym, co aktualnie modne. Tapety ze zwierzętami dostarczają prawdziwego bogactwa potencjalnych motywów.

  • Miłośnikom dzikiej przyrody proponowalibyśmy wzory w mieszkańców lasu: niedźwiedzie, lisy lub jelenie. 
  • Chcąc wnieść pod dach nieco klimatu gorącej Afryki, powinniśmy wybrać egzotyczne gatunki z tamtych krain - zebry, słonie, wielbłądy albo żyrafy. Wszystkie one mogą nawet znajdować się na jednym motywie na tapecie. 
  • Zwolennicy „nieco większych” kotów na pewno docenią piękno lwów oraz tygrysów przeniesione na tapety.

Zwierzęta na ścianie nie muszą być jednak obowiązkowo mieszkańcami lądu. Ze stworzeń wodnych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ryby, ale także mniej oczywiste typy jak raki, kraby czy żółwie. Jeżeli szukamy czegoś niezwykle oryginalnego i nie obawiamy się przełamywania schematów, to możemy odważyć się nawet na wzór z owadami! Tapety o zwierzętach to oczywiście także ptaki. Wśród tych szczególnie warto zwrócić uwagę na sowy, czy modne, egzotyczne motywy z flamingami.

Umaszczenie i tapety – zwierzęta w cętki, zwierzęta w paski

Sporą część zwierząt kojarzymy bezpośrednio z ich futrem, jego wzorem albo kolorami. Dobrym przykładem może być tu umaszczenie tygrysa albo żyrafy. Wszyscy doskonale wiemy jak wygląda tkanina typu „panterka” albo w zebrze pasy. W dziczy owe paski, plamy i cętki służą maskowaniu, ale na naszych tapetach mają one formę wspaniałych dekoracji. Szukając atrakcyjnych rozwiązań aranżacyjnych, możemy sięgnąć po różne umaszczenia barwnych i charakterystycznych zwierząt. Matka Natura sama stworzyła nam olbrzymi asortyment do wyboru!

Warto wspomnieć o pasach – zarówno tych u zebr jak i u tygrysów. Pierwsze to oczywiście motyw czarno biały (ale na pewno nie nudny). Umaszczenie tygrysa to natomiast intensywna kolorystyka, jednoznacznie kojarząca się z dzikością oraz siłą. Podobnie efektowne i mocne w wymowie są futra innych wielkich kotów – lampartów czy panter. Do wyboru są również znacznie spokojniejsze, łagodniejsze wzory tapety. Zwierzęta, takie jak żyrafy i ich umaszczenie w charakterystyczne plamy, to bardzo ciepły, a zarazem oryginalny motyw. Ciekawą i nietypową opcją mogą być także nieco mniej oczywiste inspiracje, takie jak rybia łuska albo żółwia skorupa. Jeżeli w oko wpadł nam więcej niż jeden wzór, możemy sięgnąć po tapetę, która łączy umaszczenie kilku gatunków. Tego typu tapety ze zwierzętami to świetny kompromis dla wszystkich niezdecydowanych.

Tapety na ścianę: zwierzęta w pokoju dziecięcym

Szczególnym rodzajem aranżacji w opisywanym temacie są wzory dedykowane wielkim miłośnikom zwierząt – dzieciom. Najmłodsi uwielbiają je niemal wszystkie bez wyjątku – duże, małe, pływające, latające... Nic więc dziwnego, że wielką frajdę sprawiają im też przedstawiające zwierzęta gadżety oraz zabawki. Jeżeli więc i Twój maluch najchętniej przygarnąłby wszystkie żywe stworzenia, warto pomyśleć o odpowiedniej dekoracji do jego pokoju. Doskonałym wyborem będą właśnie tapety o zwierzętach. Pośród ich wzorów odnajdzie coś dla siebie każdy mały przyrodnik czy przyszły Doktor Dolittle. Misie, króliki, psy i koty – to tylko niektóre z przyjaznych futrzaków zamieszkujących wesołe tapety. Zwierzęta podzielone na gatunki albo całkiem ze sobą przemieszane – to koleje możliwości wzorów do wyboru dla naszej pociechy. Sprawmy więc maluchowi frajdę i zaprośmy do jego pokoju nowych, puszystych przyjaciół, którzy rozgoszczą się na ścianach.