Tapety wg kategorii - Planety

Tapety z planetami to propozycja dla osób, które są zafascynowane kosmosem i z zapartym tchem oglądają wszystkie zjawiska, jakie dzieją się na niebie. W przeciwieństwie do fototapet, nie znajdziemy tutaj realistycznych przedstawień obcych galaktyk, lecz rysunkowe, graficzne wzory o powtarzającym się deseniu. Takie motywy dekoracyjne są znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy lubią charakterystyczne, ale jednocześnie stonowane tapety. Planety mogą przypominać zarówno naukowe ryciny, jak i zabawne ilustracje z bajek.


 

Kosmiczne tapety – planety w orbicie naszych zainteresowań

Wszechświat od zawsze interesował człowieka. Często patrzył on w niebo, by na podstawie ruchu planet i gwiazd mierzyć czas, przewidywać przyszłość, a także podejmować ważne decyzje. Dokładne obserwacje zaowocowały mapami nieba, na których można było znaleźć najważniejsze konstelacje i punkty orientacyjne. Tapety planety nie są więc jedynie interesującym motywem dekoracyjnym. To wzór, który wywodzi się z takich rozwiniętych przez człowieka dziedzin jak astronomia czy astrologia. Choć ta druga przez wielu traktowana jest z przymrużeniem oka, to właśnie w niej znajdują swoje odzwierciedlenia pradawne wierzenia starożytnych cywilizacji. Tapety planet spodobają się jednak nie tylko miłośnikom kosmicznych nauk i międzygalaktycznych podróży. Z pewnością przypadną do gustu także wielbicielom filmów science-fiction i wszystkim tym, którzy wierzą w życie pozaziemskie. 

Tapety planet: oryginalna aranżacja salonu

Wystrój naszego salonu powinien być uzależniony nie od panujących obecnie trendów, lecz od tego, co nam się podoba i co nas interesuje. Tapety z planetami będą wyjątkową i niepowtarzalną dekoracją wnętrza, która powinna znaleźć się w mieszkaniu każdego astronoma lub osoby zainteresowanej astrofizyką. Wzory odzwierciedlające konkretne planety z ich kolorystyką, powierzchnią i pierścieniami sprawią, że salon nabierze iście nieziemskiego charakteru. Dekoracje ścienne nie muszą być jednak dokładnym odwzorowaniem rzeczywistości. Mogą ukazywać wyimaginowane ciała niebieskie układające się w estetyczne kompozycje i przedstawienia. Ciekawą propozycją są także tapety planety utrzymane w stylistyce starodawnych rycin, które przywodzą na myśl zabytkowe mapy nieba. Gdy decydujemy się na tak wyrazistą ozdobę warto zrezygnować z innych charakterystycznych akcentów we wnętrzu i pozwolić jej grać pierwsze skrzypce w aranżacji.      

Tapety z planetami w pokoju małego astronauty

Wiele małych dzieci marzy o tym, aby w przyszłości pracować dla NASA i podróżować statkami kosmicznymi do odległych galaktyk. Jeśli Twoja pociecha jest na etapie całkowitego zafascynowania kosmosem, to tapety planet w pokoju będą najlepszym prezentem jaki możesz jej sprawić. W szerokiej ofercie wzorów znajdziesz mnóstwo kolorowych, rysunkowych przedstawień, które doskonale uzupełnią dziecięcą aranżację wnętrza. Na tapecie koniecznie muszą się znaleźć rakiety, astronauci i pojazdy kosmiczne. A jeśli maluch interesuje się także teoriami na temat pozaziemskiego życia i wierzy, że gdzieś w odległej galaktyce mieszkają przyjaźni nam kosmici, to na ścianie nie może także zabraknąć zabawnego ufoludka.

Kosmiczne przedszkole z tapetami

Wystrój dziecięcego pokoju jest bardzo ważny. Powinien być nie tylko ładny i miły dla oka, ale także praktyczny i odzwierciedlający zainteresowania dziecka. Dzięki temu maluch chętnie będzie spędzał w nim czas. Podobnie wygląda kwestia dekoracji sali w przedszkolu. Możemy postawić na zabawne zwierzaki, postaci z bajek lub uniwersalne wzory. Jednak wybór ściennej dekoracji nie powinien być przypadkowy. Warto sięgnąć po przedstawienie, które będzie miało jednocześnie charakter dydaktyczny. Zapomnijmy jednak o nudnych i poważnych motywach. Kolorowe tapety planety przypominające grę komputerową lub ilustracje z książek o kosmicznych podróżach będą dokładnie tym, o co nam chodzi. Taka ozdoba z pewnością spodoba się maluchom, zarówno chłopcom jak i dziewczynkom, a dla pań przedszkolanek stanie się znakomitym punktem wyjścia do wymyślania zabaw, tematów plastycznych prac i prowadzenia pierwszych poważnych rozmów na temat gwiazd, planet i Układu Słonecznego.