Naklejki wg kategorii - Berlin

Berlin to jedno z najważniejszych europejskich miast, do którego co roku przyjeżdżają miliony turystów. Jeśli i Was zaczarowało to niezwykłe miejsce (albo nie możecie się doczekać, żeby je zobaczyć), koniecznie powieście w swoim domu naklejki Berlin. Te piękne ozdoby ścienne sprawią, że Wasze cztery kąty co dzień będą przywoływać skojarzenia z ulubionym miastem. Ich wysoka jakość oraz możliwość umieszczenia w dowolnym miejscu dodatkowo uprzyjemnią użytkowanie, czyniąc proces dekoracji szybkim, łatwym i przyjemnym. Naklejki z Berlinem nadają się zarówno do salonu, jak i innych pomieszczeń: przedpokoju, kuchni, sypialni… Takie ozdoby to prawdziwa gratka dla każdego podróżnika! 

41 naklejek

 

Naklejka Berlin - pocztówka z podróży

Berlin to miasto pełne cudów. Może nie jest tak “magiczne”, jak odległe kulturowo Maroko czy romantyczny Paryż, ale z pewnością nie można powiedzieć, że turyści go nie doceniają. Przeciwnie, do Berlina co roku przyjeżdżają podróżnicy z całego świata. Warto wiedzieć, że jeśli chodzi o największe miasta w Unii Europejskiej, stolica Niemiec jest druga po Londynie pod względem mieszkańców (a po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, wskoczy zapewne na pierwsze miejsce) - Berlin zamieszkuje 3,4 mln osób. Tym, co przyciąga tak liczne rzesze turystów, są niewątpliwie przepiękne zabytki miasta - i to właśnie one królują na naszych ozdobach ściennych. Naklejka Berlin z Bramą Brandenburską, Bundestagiem czy Starą Galerią Narodową będzie dumnie prezentować się w mieszkaniu każdego miłośnika zagranicznych podróży. Piękne, solidne mury starych budynków doskonale oddają potęgę niemieckiego państwa, przypominając nam, jak silne są jego podstawy. Niemcy odgrywają przecież jedną z największych ról politycznych w Europie, są też krajem bardzo stabilnym gospodarczo. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na udekorowanie mieszkania elementami związanymi ze stolicą tego państwa - aż bije z nich duma i poczucie siły. Każdy, kto zna się na historii Europy, z pewnością doceni naklejki Berlin.

Cząstka Berlina w salonie. Jak upiększyć swoje cztery kąty?

Umieszczone na ścianie widokówki z Berlina mogą ozdobić nasze wnętrze, nadając pomieszczeniu zupełnie nowy, niezwykły charakter. W zależności od tego, co najbardziej się nam podoba, nasze naklejki z Berlinem mogą przedstawiać ulice, zabytki, tramwaje, miejskie pejzaże znad tafli wody czy chwytające za serce urokliwe zakątki. Kolorowe naklejki z materiałów wysokiej jakości będą trwałą i estetyczną ozdobą każdego pomieszczenia. Jednym z miejsc, gdzie najlepiej byłoby je wyeksponować, jest oczywiście salon. To przecież tam przychodzą najczęściej goście, tam spędzamy też zwykle popołudnia i długie wieczory - dobrze by więc było, gdyby pomieszczenie to wyglądało schludnie i urokliwie, tak aby każdy chciał przebywać w nim jak najdłużej. Co można zrobić, by naklejki Berlin w salonie prezentowały się jak najlepiej? Oto kilka prostych porad:

  • Kolorowe naklejki dobrze jest “przełamać” jaśniejszymi kolorami na ścianach. Wtedy naturalnie staną się one bardziej wyeksponowane. Dotyczy to szczególnie tych naklejek, gdzie sporą część zajmuje błękitna barwa (bezchmurne niebo, tafla wody).
  • Naklejka Berlin będzie świetnie wyglądać, jeśli w pokoju umieścimy inne tematyczne dodatki. Doskonale sprawdzą się tutaj na przykład pamiątki z podróży do stolicy Niemiec.
  • Dla tak niezwykłej ozdoby warto znaleźć strategiczne miejsce. Nie chowajmy jej więc gdzieś między meblami, lecz powieśmy nad kanapą lub koło stołu jadalnianego. Niech widok naklejek z motywem Berlina cieszy nas i naszych gości przy każdej możliwej okazji.

Samoprzylepne ozdoby, mimo że nazywa się je “ściennymi”, z powodzeniem można też przyklejać na meblach. Tego typu rozwiązania zdadzą egzamin szczególnie w sypialni - o czym kilka słów poniżej.

Naklejka Berlin w sypialni, czyli sen o Europie

Sypialnia to miejsce, gdzie nie zapraszamy zwykle nikogo oprócz domowników. Jest to więc z jednej strony pomieszczenie bardzo intymne, z drugiej zaś - właśnie dzięki temu możemy nieco bardziej poeksperymentować z ozdobami. Przykładowo, naklejki na ścianę z motywem Berlina warto umieścić też na meblach - uzyskamy dzięki temu bardzo ciekawy i oryginalny efekt. Oprócz tego, dekoracje te mogą oczywiście tradycyjnie zdobić też ściany. Warto wyeksponować je w miejscu, które będzie dla nas widoczne ze “strategicznej” pozycji - czy to z fotela, czy z łóżka. Dzięki naklejkom przedstawiającym Berlin, zasypiając, będziemy mogli wspominać ostatnią podróż do Niemiec bądź marzyć o następnym wypadzie do Europy - może tym razem gdzieś dalej? Nie wiadomo, gdzie poniosą nas sny.

Naklejka z motywem Berlina to piękna i nietypowa ozdoba, która w kilka sekund odmieni nasze cztery kąty - wystarczy tylko przykleić ją w dowolnym miejscu, a gdy się znudzi (choć to mało prawdopodobne) - usunąć. Rozwiązania takie jak naklejki ścienne sprawiają, że w naszym wnętrzu zawsze coś się dzieje, a nuda nie ma tu wstępu.