Tapety wg kategorii - Delfiny

Motywy morskie zwykły kojarzyć nam się przyjemnie i pozytywnie. Przywołują one wspomnienia z wakacji, a także myśli o słonecznych plażach, gorących krajach czy dalekich podróżach. Co więcej, tematyka ta oferuje bardzo atrakcyjną kolorystykę, wykorzystującą różne odcienie błękitu. Dzięki temu morski świat idealnie wręcz nadaje się na tapety. Delfiny są natomiast wzorem, który łączy w sobie ciekawy wygląd, z atrakcyjną prostotą. Dlaczego więc właśnie pośród wielu możliwości sięgnąć akurat po ten motyw? Powodów jest kilka i dziś co nieco o nich opowiemy. Jednak już na wstępie możemy zagwarantować, iż zachwycą Was zalety, jakie niesie za sobą taka tapeta. Delfiny to wzór, który z powodzeniem można wykorzystać nie tylko w łazience, o czym zaraz się przekonacie!

Tapeta delfiny - akwarela

Tapeta delfiny - akwarela

Ścienny motyw delfinów najlepiej sprawdza się w roli dekoracji nowocześnie urządzonej łazienki.
Tapeta łazienkowa delfiny

Tapeta łazienkowa delfiny

Minimalistyczny motyw marynistyczny podkreśli stylową aranżację. Niech zdobi jedną ścianę.
Tapeta barwny motyw zwierzęcy

Tapeta barwny motyw zwierzęcy

Do minimalistycznej przestrzeni łazienki wprowadźmy dynamiczny motyw dekoracyjny, inspirowany podwodnym światem.
Tapeta błękitne delfiny

Tapeta błękitne delfiny

Niebieski print ścienny z motywem delfinów współgra z jasną paletą kolorów, którą wykorzystano w aranżacji dziecięcego pokoju.
Tapeta kolorowe żaglówki

Tapeta kolorowe żaglówki

Morski motyw ścienny może być inspiracją do tematycznego wystroju pokoju dziecięcego.
Tapeta podwodny świat - do łazienki

Tapeta podwodny świat - do łazienki

Wodoodporna tapeta zastąpi płytki ścienne i stanie się oryginalną ozdobą przestrzeni.
Tapeta motyw delfinów do łazienki

Tapeta motyw delfinów do łazienki

Niech w nowocześnie urządzonej łazience jedna ze ścian będzie pokryta efektowną tapetą!
Tapeta sylwetki delfinów

Tapeta sylwetki delfinów

Rytmiczny wzór na tapecie organizuje przestrzeń. Przyciąga wzrok, a więc jest główną ozdobą wnętrza.

 

Tapety w delfiny – pośród niezwykłych mieszkańców morza

Morze, choć niezwykle piękne, zawsze postrzegane było również jako nieprzewidywalne oraz niebezpieczne. Zabobonni żeglarze obawiali się wielu elementów z nim związanych – burz, wirów, zdradliwych raf... ale także morskich potworów – węży, krakenów czy gigantycznych rekinów. Na przeciwległym biegunie znajdowały się natomiast delfiny. Zwierzęta te zawsze cieszyły się sympatią marynarzy. Spośród wielu morskich stworzeń, to właśnie one wydawały się najbardziej przyjazne człowiekowi. Powstało nawet wiele opowieści, opisujących delfiny ratujące życie rozbitkom albo osobom tonącym. Nic więc dziwnego, że już w czasach antycznych darzono je szczególnym kultem oraz estymą, umieszczając wizerunek tych zwierząt na monetach, płaskorzeźbach, mozaikach i malowidłach ściennych. Dziś nikt już raczej nie traktuje delfinów jako morskich posłańców bogów, ale nadal doceniamy ich piękno. Dlatego też postanowiliśmy przenieść je na nasze fototapety. Delfiny w formie powtarzalnego wzoru na ścianach pozwolą nam poczuć się niczym w środku greckiego pałacu albo w otchłani podmorskiego królestwa!

Estetyczna tapeta – delfiny i ich kształt

To jednak nie tylko wierzenia oraz przesądy sprawiły, iż delfiny były tak podziwiane. Wszyscy prawdopodobnie zgodzimy się, iż zwierzęta te wyglądają oszałamiająco podczas swoich skoków oraz harców, zwłaszcza na tle zachodzącego słońca. Chwila tuż po wybiciu z wody jest na tyle niesamowita, iż to właśnie ona trafiła na liczne nasze tapety. Delfiny posiadają wyjątkowo charakterystyczną i piękną sylwetkę, która nawet w dużym uproszczeniu graficznym w pełni zachowuje swój urok. Dzięki temu tapety wykorzystujące ich kształt jako powtarzalny wzór są tak atrakcyjne. Niemal podświadomie zwierzęta te kojarzą nam się z szybkim pływaniem, sprawnością oraz refleksem. Jak jednak możemy wykorzystać ten fakt podczas aranżacji mieszkania?

Tapety w delfiny: garść aranżacyjnych pomysłów

Kiedy wyobrażamy sobie możliwości jakie oferują nam wzory tapet przedstawiających delfiny, to niemal na pewno pierwszym pomieszczeniem jakie przyjdzie nam do głowy będzie łazienka. To oczywiście doskonały wybór zarówno pod kątem tematycznym jak i kolorystycznym. Decydując się na naklejaną dekorację w takim miejscu, powinniśmy odpowiednio zadbać o jej zabezpieczenie przed wilgocią. Łazienka to jednak nie jedyne pomieszczenie, do którego pasować będzie taka tapeta. Delfiny jako dekoracyjny motyw posiadają olbrzymi potencjał. Oto kilka proponowanych przez nas pomysłów:

  • Podwodna kraina w pokoju dziecięcym. Najmłodszych pociąga wszystko co niezwykłe i tajemnicze. Dlatego też dla wielu powodem fascynacji jest właśnie morze oraz jego mieszkańcy, zwłaszcza jeżeli nasza pociecha lubi filmy takie jak „Mała Syrenka” albo „Gdzie jest Nemo?”. Z użyciem tapety w delfiny możemy sprawić, iż jej pokój z odrobiną wyobraźni będzie wyglądać niczym kolorowe dno oceanu!
  • Gotowanie w morskiej atmosferze. Kuchnia bywa pomieszczeniem, na którego wystrój często brak nam pomysłu. Z jednej strony zbyt duża liczba ozdób i dodatków kłóci się z praktycznością, lecz z drugiej powtarzanie schematu jasnych, stonowanych i jednokolorowych ścian bywa zbyt monotonne. Świetnym rozwiązaniem tego problemu jest właśnie tapeta. Delfiny jako wzór sprawdzą się doskonale w kuchni, gdyż łączą pożądany w tym pomieszczeniu minimalizm z naprawdę atrakcyjną estetyką. Wybór takiego motywu pozwoli nam również uciec od pułapki kolorystycznej banalności.
  • Błękitny przedpokój. Pomieszczenie które jest w jakiś sposób nietypowe (np. wąskie i podłużne) może bardzo wiele skorzystać, jeżeli udekorujemy go prostym, powtarzalnym wzorem. Uzyskamy dzięki temu wrażenie optymalnego zagospodarowania przestrzeni, która stanie się w naszym odczuciu znacznie bardziej komfortowa. Na tej zasadzie w przedpokoju doskonale sprawdzą się wzory tapety z delfinami. Dużą rolę odegra w tym ich błękitna kolorystyka, która skutecznie rozjaśni otoczenie.