Fototapety wg kategorii - Dworce

Codziennie pociągami podróżują tysiące ludzi. To atrakcyjna i wygodna, a także zdecydowanie tańsza alternatywa dla dojazdów samochodem. Miłośnicy podróży pociągami z pewnością zwracają szczególną uwagę na dworce. Odrestaurowane i unowocześnione odzyskały dawny blask i dostały nowe życie. Wielbiciele przedwojennej architektury mogą udekorować swój dom za pomocą wybranej fototapety z dworcem. Paryski Gare du Nord, dworzec Atocha w Hiszpanii, czy Rossio w Portugalii, to przykłady najpiękniejszych stacji kolejowych, którymi możemy zainspirować się przy tworzeniu oryginalnego wystroju wnętrza.
253 fototapet

 

Podróż w poszukiwaniu stylu

Dla kogo stworzyliśmy nasze fototapety dworce? Na to pytanie można odpowiedzieć na wiele sposobów! Na pewno fototapeta dworzec kolejowy będzie świetną ozdobą każdego biura firmy, która w jakiś sposób związana jest z podróżami, logistyką i transportem. Niektóre nastrojowe, industrialne wzory fototapet z dworcami świetnie sprawdzą się także w wielu pubach, kawiarniach lub restauracjach - albo nawet w mieszkaniu, szczególnie jeśli jego wystrój zainspirowany został właśnie przez modny styl industrialny. Zwróć jednak uwagę, że nasze dekoracje to nie tylko modny, ciekawy styl: to także najwyższa jakość.

Przystanek Dobry Styl: fototapeta, dworzec kolejowy i mieszkanie w stylu loft

Styl industrialny, dość surowa estetyka o przemysłowym charakterze, nawiązująca do wystroju dawnych fabryk i magazynów, na dobre zadomowił się w naszych mieszkaniach. Króluje w nim minimalizm oraz chłodne i ograniczone kolory, wyraźne jest także zamiłowanie do rozległych pomieszczeń o wysokich sufitach. Wnętrza w stylu industrialnym cechuje też zwykle niechęć do ozdób.

Czy to znaczy, że industrialne wnętrza, na przykład salon, muszą zawsze być ascetyczne i nieprzytulne? Oczywiście, że nie. Można pozwolić sobie na proste dekoracje, takie jak grafiki czy obrazy przedstawiające elementy techniczne lub wnętrza pomieszczeń przemysłowych. Na suficie możemy zawiesić wielkie metalowe lampy, które jednak oświetlą przestrzeń salonu ciepłym, miękkim blaskiem. Bardzo modne ostatnio są również lampy "pająki". Są to żarówki zamontowane na czarnych sznurach lub kablach, które podpinamy w kilku miejscach na suficie, zwykle bez kloszy. Wiszące żarówki na czarnych sznurach przypominają nogi pająka, stąd nazwa.

Meble w industrialnym salonie powinny być wykonane z surowych materiałów, w tym metalu lub blachy. Na ścianach możemy położyć specjalne płyty o strukturze betonu, jeśli nie możemy pozwolić sobie na prawdziwą betonową wylewkę. Na centralnej ścianie warto umieścić wybrany wzór fototapety stary dworzec, aby podkreślić industrialny charakter wnętrza. Idealna byłaby fototapeta dworzec kolejowy z miasta, które jest nam najbliższe. Możemy jednak skusić się również na fototapety dworce z europejskich stolic lub przykłady architektury dworców z całego świata.

Pociąg do przestronnych wnętrz

Jeśli w mieszkaniu brakuje nam przestrzeni, możemy ją - niestety, tylko pozornie - stworzyć za pomocą fototapety dworce z efektem 3D. Wyraźny rezultat uzyskamy, gdy wybierzemy wzór fototapety dworce z mocno podkreśloną perspektywą.  Dzięki niemu wnętrze wyda się zdecydowanie większe. Możemy również zastosować kilka innych trików, które optycznie powiększą przestrzeń w mieszkaniu. Jednym z nich jest zastosowanie jasnych i chłodnych odcieni farb, za sprawą których uzyskamy wrażenie oddalenia ścian. Minimum dodatków i stałe utrzymywanie nienagannego porządku również sprawi, że pomieszczenie wyda się większe. Zawsze warto również wykorzystać lustra: zawieszone lub oparte o ścianę, a nawet umieszczone na drzwiach szafy stworzą wrażenie głębi.

Fototapeta dworzec kolejowy w pokoju dziecka

Kto oprócz dorosłych uwielbia pociągi? Dzieci, oczywiście! Często fascynują je te wielkie maszyny, a wizyta na dworcu jest dla nich niesamowitym przeżyciem. W takim przypadku za pomocą fototapety dworzec możemy stworzyć wymarzone wnętrze dziecięcego pokoju. Jeśli konkretna stacja kolejowa wywarła największe wrażenie na naszym dziecku podczas ostatniej podróży (albo, na przykład, obejrzana w filmie), nie wahajmy się, aby uwiecznić ją w formie odpowiedniej fototapety dworzec na jednej ze ścian pokoju.

  • Małemu fanowi kolei nie powinno zabraknąć również modeli pociągów, a także toru, po którym kolejki będą mogły jeździć. Możemy nawet pomyśleć o łóżku w kształcie wagonu kolejowego! Na ścianie zawieśmy tablicę, na której nasz maluch będzie mógł przypinać bilety z każdej podróży pociągiem.
  • Fototapeta dworzec kolejowy z pewnością nie tylko nie znudzi się szybko, lecz także będzie doskonałą bazą do zaaranżowania pokoju nastolatka, gdy dziecko podrośnie. Może być również inspiracją do stworzenia galerii zdjęć z podróży pociągiem czy nawet dokumentacji wizyt na najpiękniejszych dworcach na świecie. Jeśli od typowo industrialnych wzorów wolimy takie w klimacie retro, zawsze możemy zdecydować się na wybór fototapety stary dworzec, która ozdobi dziecięcy pokój w nieco bardziej subtelny sposób.