Obrazy zielone

Gołe ściany sprawiają, że pomieszczenie wydaje się znacznie mniej przytulne i dostępne. Nawet w nowoczesnych wnętrzach pojawiają się ścienne dekoracje. Istnieje wiele motywów, które mogą ozdobić salon, sypialnię czy łazienkę, podobnie jak wiele barw może stać się tematem przewodnim. Gdyby tak zatem postawić na zielone obrazy? Dlaczego akurat ten kolor miałby pojawić się w domu lub mieszkaniu? Od lat naukowcy przekonują o jego zbawiennych właściwościach. Miłośnicy natury z pewnością pokochają zielony obraz przedstawiający piękno roślinności. Na malunku takim może pojawić się jednak wiele innych motywów, dzięki czemu obraz w kolorze zielonym pasować będzie do wielu stylów aranżacyjnych.

43 111 478 produktów
 

Dlaczego warto wybrać obraz z zielonym motywem? 

Osoby interesujące się psychologią kolorów i dobierające z dużą dokładnością barwy, jakie pojawią się w ich domu czy mieszkaniu, z pewnością słyszały o tym, dlaczego tak ważne są dekoracje zielone. Obrazy na ścianę w tym odcieniu nie tylko poprawią humor wszystkim domownikom, ale także mogą podziałać na nich odprężająco i uspokajająco. Choć zieleń bywa energetyzująca, według naukowców jest kolorem, dzięki któremu odpoczywają oczy. Obraz zielony jest w takim razie idealnym dodatkiem do gabinetu, szczególnie jeśli dużo pracujemy przy komputerze. Jak pokazują badania, wystarczy przez 30 sekund wpatrywać się w rośliny lub zielone obrazy, aby znacznie obniżyć poziom stresu. Dodatkowo barwa ta kojarzy się z naturą, ekologią i… pieniędzmi, czyli dolarami i dobrobytem. Czy istnieją złe skojarzenia związane z tym kolorem? W średniowieczu wiązany był z chorobami, a także różnymi eliksirami, które działały jak trucizny. Na szczęście te konotacje obecnie odchodzą w zapomnienie, a obrazy z zielonym motywem to prawdziwy aranżacyjny strzał w dziesiątkę! 

Zielony obraz nawiązujący do natury 

Motywy nawiązujące do natury pasują do każdego pomieszczenia i każdego stylu aranżacyjnego. Wystarczy wybrać odpowiedni obraz. Zielony las przedstawiony z lotu ptaka może pojawić się w salonie lub pokoju dziennym. Drzewa z obfitymi koronami świetnie komponują się z dodatkami z drewna tak charakterystycznymi dla stylu skandynawskiego czy rustykalnego. Do sypialni w stylu glamour pasować będzie zielony obraz, na którym widnieją liście tropikalnej rośliny, na przykład monstery i dodatkowo złote elementy w postaci ramki wplecionej w roślinność. Również kuchnię mogą ozdobić nawiązujące do natury obrazy. Zielone warzywa przedstawione na płótnie w artystyczny sposób nie tylko staną się dekoracją, ale także skutecznie pobudzą apetyt. Świetnie wyglądać będzie zielona papryka pokrojona na różnej wielkości kawałki ułożone obok siebie i wyeksponowane na białym tle. Ciekawą aranżację stworzą również zielone limonki i liście mięty, przy których ustawiono szklankę z koktajlem. Zielone obrazy do salonu mogą albo stać się centralnym punktem aranżacji, albo delikatnie ją dopełniać. W przypadku wnętrz romantycznych i utrzymanych w jasnych barwach warto sięgnąć po malunki wykonane akwarelą. Mogą na nich widnieć na przykład gałązki eukaliptusa lub inny florystyczny motyw. Nowoczesny salon pokocha zdecydowanie bardziej minimalistyczne zielone obrazy lub takie, które nawiązują do współczesności. Ciekawie wyglądać będzie błyszczący wieżowiec, w którego szybach odbija się zielona roślinność. 

Niebanalne obrazy: zielone wariacje 

Zielone obrazy nierozerwalnie kojarzą się z siłą natury. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć innych, ciekawych malunków, które przedstawiać będą wariacje na temat tej barwy. Jakie wybrać nietypowe obrazy do salonu? Zielone abstrakcje o nieregularnych kształtach łączące w sobie przygaszone odcienie tego koloru i złote przetarcia świetnie sprawdzą się jako element większej, ściennej galerii. Obok zawisnąć mogą rodzinne zdjęcia w antyramach lub w pozłacanych ramach. Z pewnością warto zwrócić uwagę również na graficzne obrazy. Zielone prochowe wybuchy na czarnym tle, draperia ułożona w nieregularne fale, komputerowa, geometryczna abstrakcja czy zmieszane ze sobą różne odcienie zieleni to tylko niektóre z przykładów. Jednym z zachwycających motywów staną się zbliżenia przedstawiające kamień zielony. Obraz, na którym widać jego strukturę, pęknięcia, przebarwienia to idealny dodatek do wnętrz eleganckich. W zanadrzu znajdzie się również coś dla miłośników kawy. Wystarczy sięgnąć po malunek przedstawiający kubek tego zbawiennego naparu stojący na szmaragdowym tle. Jeśli ktoś lubi bujać w obłokach, wyszpera dla siebie obraz zielony przedstawiający romantyczne światełka czy kosmos. Inwestowanie w ponadczasowe dekoracje to dobry pomysł, dzięki któremu każda aranżacja stanie się niepowtarzalna. Obrazy zielone to jeden z takich dodatków pasujący do wnętrza nawet po zmianie stylu.