Obrazy słońce

9 483 769 produktów
 

W STRONĘ SŁOŃCA

Zachód słońca na poluSłońce to centrum naszego Układu Słonecznego. Wokół Słońca krąży Ziemia, pozostałe planety oraz inne ciała niebieskie naszego układu planetarnego. Bez Słońca nie byłoby życia na Ziemi. Od wieków gwiazda ta stanowi obiekt zainteresowań naukowców różnych dziedzin. Ale i dla zwykłych ludzi słońce jest po prostu ważne. Lubimy, gdy przychodzi wiosna i gdy pierwsze promienie słońca powoli zaczynają ogrzewać ziemię po kilku miesiącach jesieni i zimy.

Słońce od wieków, w różnych kulturach, było otaczane kultem. I choć dziś znamy jego skład i wiemy, dlaczego świeci i jak bardzo jest ważne dla życia na naszej planecie, to nadal otaczamy słońce pewnego rodzaju szacunkiem. Bez słońca jest nam źle, brakuje nam witaminy D3, jesteśmy ospali, nic nam się nie chce. Wraz z nadejściem pierwszych słonecznych dni od razu przybywa nam chęci i sił do pracy. Między innymi dlatego dobrze jest się zatroszczyć o to, aby wizerunek słońca towarzyszył nam przez jak najdłuższy czas. Najlepszym rozwiązaniem jest zadbanie chociażby o to, aby w pochmurne i deszczowe dni, wpomieszczaniach, w których przebywamy, wisiał obraz ze słońcem.

OBRAZ ZE SŁOŃCEM – ALTERNATYWA NA POCHMURNE DNI

Słońce w górachNa obrazyze słońcem można patrzeć dwojako. Z jednej strony bowiem mamy słońce, które może tworzyć przepiękne krajobrazy. Obraz z zachodem lub ze wschodem słońca może stanowić ciekawą alternatywę do morskich widoków chętnie wieszanych w toaletach. Sprawi się także jako obraz do salonu. Wpasuje się do pomieszczeń i ciemnych, i jasnych, gdyż kolorystyka takich obrazów jest raczej neutralna. Z drugiej strony natomiast mamy do czynienia z obrazami, które przedstawiają słońce na tle błękitnego nieba. Czasami w towarzystwie chmur. Jest to idealny obraz dla ludzi uwielbiających wiosnę i lato. Będzie bardzo dobrą dekoracją do pokojów dziennych, salonów, kuchni – nie trzeba chyba dodawać, że najlepiej będzie sprawdzać się w zimowe dni, kiedy będzie przypominać o tych dniach słonecznych.

Słońce jako element Układu Słonecznego, czyli w otoczeniu planet, ujęte w perspektywie kosmosu, będzie z kolei idealnym prezentem dla wielbicieli przestrzeni kosmicznej. Sprawdzi się także jako dekoracja ścian pokoju dziennego, młodzieżowego, u chłopca oraz w poczekalniach różnego typu. Jest to sceneria oryginalna, ale też uniwersalna, która dzięki harmonijnej kolorystyce powinna pasować do różnych wnętrz. Sprawdzi się również jako niekonwencjonalny prezent dla osób lubiących tematyką kosmiczną oraz wielbicieli literatury czy filmów science fiction. Jak widać, motyw słońca może być  naprawdę wieloznaczny, dzięki czemu mamy do wyboru tak wiele ciekawych „słonecznych” obrazów.