-50%   PROMOCJA

Inspiracje - Naklejki - Sypialnia

Naklejka słonik w samolocie

Naklejka słonik w samolocie

Numer zdjęcia: #194874466
Materiał: Naklejka klasyczna
Wymiary: 100 x 100 cm (szer. x wys.)
76,30 PLN
Zmień rozmiar

Zamień dziecięcą sypialnię w pokój fantazji

Pokój dziecięcy to szczególne pomieszczenie w domu – powinien być przytulny, pobudzać dziecięcą wyobraźnię, rozwijać estetykę, a jednocześnie zachęcać do zabawy. Najprostszym i zarazem najbardziej efektownym rozwiązaniem, które sprawi że maluch będzie uwielbiał spędzać czas w swojej sypialni jest aranżacja ścian z wykorzystaniem naklejki.

Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszy się metoda Montessori, która zakłada, że dziecko najmocniej rozwija się w pierwszych latach życia. Nie chodzi tu tylko o motorykę, ale również o zmysł estetyczny, dlatego tak ważna jest odpowiednia aranżacja pokoików dziecięcych. Maluch szybko się rozprasza, zatem myśląc o wnętrzu powinniśmy przede wszystkim postawić na neutralne, delikatne kolory, które nie będą odciągały jego uwagi od pracy, jaką jest zabawa! Warto jednak rozweselić przestrzeń, a pomocne będą przy tym fantazyjne naklejki na ścianę, dzięki którym przeniesiemy malucha do bajkowego świata.

Słonik w samolocie to doskonały motyw, który może zawisnąć nad dziecięcym łóżeczkiem. Jego delikatne kolory nie będą przeszkodą w uspokojeniu emocji, nie rozproszą, a jednocześnie ukoją nerwy przed snem. Starsze dzieci dzięki takiemu zabiegowi zaś z powodzeniem będą mogły rozwijać swoją fantazję wyobrażając sobie że razem z bajkowym zwierzakiem przemierzają błękitne niebo. Naklejki w pokoju dziecięcym to miły i delikatny dodatek, który można połączyć z dekoracjami w stylu boho – z jednej strony już od początku pokazujemy dziecku jak łączyć ze sobą poszczególne elementy we wnętrzach, kształtujemy jego poczucie estetyki, z drugiej pozwalamy na odpłynięcie w świat fantazji. Tego typu zabieg zachęca również dzieci do zabawy, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, bo maluch wie, że to jego pokój, w którym nic mu nie zagraża.

Dzięki naklejkom, takim jak słonik w samolocie, również i same zabawki, szczególnie pluszowe misie czy drewniane klocki stanowią dekorację. Nawet jeśli są porozrzucane po całym pokoju nie wywołują poczucia bałaganu, tak powszechnego w kącikach przeznaczonych dla dzieci. Z biegiem lat pomimo iż dziecięce zainteresowania ulegają zmianom, słonik nadal może pozostać stałym elementem aranżacyjnym – można oprawić go w ramkę, tak aby stał się obrazem nad dziecięcym biurkiem lub zaprosić jego kolegów, którzy zabiorą nasze dziecko w niezapomnianą podróż dookoła świata! Urządzając pokój malucha pamiętajmy by nie przesadzić z kolorami, ale też dajmy się ponieść dziecięcej fantazji i bajkowemu klimatowi.