Wnętrze w kolorach ziemi – wzory fototapet

Wnętrze w kolorach ziemi to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie elegancki styl i ponadczasowe piękno. Naturalna paleta barw doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnym, jak i klasycznym wystrojem, a fototapeta własny wzór pozwoli Ci wybrać dokładnie taki motyw dekoracyjny, jaki zapragniesz. I choć niektórzy zarzucają, że wnętrze w kolorach ziemi jest monotonne, oskarżenie to jest całkowicie niesłuszne. Kolory ziemi to nie tylko brązy i beże! To także odcienie zieleni, żółci, pomarańczu i szarości. O żadnej nudzie nie ma więc mowy. Dobierając z kolei fototapety wzory z przedstawieniem krajobrazów lub fakturą naturalnych surowców jak drewno, skała czy popękana pustynna ziemia stworzymy aranżację o niepowtarzalnym charakterze. Paletę kolorów ziemi można urozmaicać! 

Fototapeta wzór do salonu

Fototapeta wzór do salonu – myloview.pl

Wzory fototapet do salonu w kolorach ziemi

Salon urządzony w kolorach ziemi to doskonały sposób, aby stworzyć przytulne i ciepłe wnętrze do wypoczynku po całym dniu. Proponujemy piaskowe ściany, meble w odcieniu gorzkiej czekolady, kremowe wykładziny i fototapety własny wzór, za pomocą której podkreślimy stonowaną kolorystykę lub przełamiemy ją wprowadzając żywe akcenty barwne. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. W przypadku tradycyjnej aranżacji, gdzie dominują antyki i meble w stylu empire lub biedermeier, fototapeta wzory geometryczne utrzymana w kolorach ziemi doskonale przełamie tradycyjny charakter wprowadzając nutkę awangardy. W industrialnym wnętrzu sprawdzą się z kolei wzory fototapet do salonu przedstawiające miękkie, naturalne kształty drzew lub roślin, które przełamią ostre, geometryczne linie nowoczesnych mebli.

  • Naturalne kolory wnętrz i mebli jak brązy, beże i zielenie stworzą łagodną aurę, która nie tylko nas uspokoi, ale pozwoli się także zrelaksować.
  • Aranżując przestrzeń, w której dominantą jest naturalna paleta barw, postaw na dodatki w wyrazistych kolorach taki jak: oliwkowy, żółty, pomarańczowy, koralowy lub złoty, które ożywią salon.
  • Kolor zielony znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości dla naszych oczu. Aranżując przestrzeń w kolorach ziemi wybierzmy więc niewielki dywanik, obraz lub fototapety wzory leśne z motywem soczysto-zielonej korony drzewa.

Fototapeta własny wzór, czyli odcienie ziemi na dwa sposoby

Wnętrze w kolorach ziemi daje nam bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Salon możemy urządzić zarówno w ciepłych odcieniach, które są najczęściej kojarzone z kolorami ziemi, jak i w chłodnej tonacji, która przywodzi na myśl surowy klimat skandynawskiej przyrody.

Fototapeta jeleń minimalistyczna

Fototapeta jeleń minimalistyczna do salonu – myloview.pl

Ciepłe odcienie:

Fototapety wzory leśne – sprawdzą się doskonale w salonie, w którym dominują meble w kolorze jasnego drewna. W zależności od naszych upodobań i preferencji stylistycznych możemy wybrać zarówno realistyczne przedstawienia lasu, graficzne wizerunki drzew o ornamentalnym, nieco abstrakcyjnym charakterze lub wzory fototapet do salonu przypominające kartę z zielnika lub dawnego atlasu przyrodniczego.

Fototapety wzory piaskowe – są z kolei znakomitą propozycją do salonu, w którym znajdują się ciemno-brązowe meble o prostych, geometrycznych kształtach. Żółte, kremowe i piaskowe odcienie rozjaśnią przestrzeń i będą doskonałym tłem dla ciemnych mebli. Świetną propozycją jest fototapeta własny wzór przedstawiająca w dużym zbliżeniu pustynną, popękaną ziemię.

Zimne odcienie:

Fototapety wzór skalisty – kolory ziemi, to nie tylko ciepłe barwy. To także wszystkie odcienie szarości, które nawiązują do skał, popiołu i niektórych gatunków drewna. Jednak podobnie jak i beże, szarości doskonale korespondują z brązami i piaskowymi odcieniami. Jeśli jesteśmy zwolennikami minimalizmu, fototapeta wzory geometryczne nawiązująca do ostrych, krystalicznych struktur skał będzie doskonałym wyborem. W przestronnym salonie, gdzie dominują brązy i szarości, ciekawym akcentem będzie fototapeta z odkrytymi cegłami i tynkiem, która czerwonym akcentem nada aranżacji wyrazistości.

Fototapeta wzór cegła mur

Fototapeta wzór cegła mur sprawdzi się w minimalistycznym salonie – myloview.pl

Fototapety wzór wodny – to rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza, które będzie idealnie korespondować z piaskowymi kanapami i krzesłami na metalowych, chromowanych nogach. Fototapety z motywem wodospadu, rzeki lub zmąconej toni wodnej będą nie tylko nawiązaniem do natury. Odcienie błękitu i szarości stworzą harmonijną całość z typowymi kolorami ziemi jak brąz, beż czy krem.

Artykuł przygotowała: Anna Broda

Adriana Bednarczyk
Adriana Bednarczyk
Entuzjastka sztuki nowoczesnej i popkultury. Uzależniona od muzyki rockowej, piłki nożnej i kina skandynawskiego. Kolekcjonerka roślin doniczkowych.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%