Cegła, królowa polskich domów.

Od kilku lat możemy zaobserwować rosnącą ilość osób, która w swoich mieszkaniach ma chociaż jedną ścianę pokrytą cegłami. Jest to bowiem najmodniejszy element wykończenia mieszkań, a dobrze dobrane nadadzą naszemu wnętrzy, nie powtarzalny wygląd.

F_73469282F_4957590511888493

Choć same często są ukryte pod warstwą tynku, to nie da się ukryć, że cegły mają niesamowity urok. Nie tylko są surowe ale również rustykalne, a w swojej nowoczesnej odsłonie również industrialne. Trudno się też dziwić, że tak często ceglane okładziny, płytki imitujące cegły lub fototapety w ceglane wzory, pojawiają się w polskich domach. Ceglana ściana nie tylko pasuję do różnego rodzaju wystroju ale również do różnych styli, przez co jest uniwersalnym wykończeniem we wszystkich pomieszczeń.

W tym sezonie cieszą się zwłaszcza wielkim powodzeniem ceglane ściany w kolorze białym. Nie tylko ożywiają one pomieszczenie, nadając mu charakteru ale co więcej rozjaśniają je, sprawiając że wydaję się większe. Biała cegła fantastycznie sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach nadając im pełny swobody, industrialny charakter, ale również w pomieszczeniach bardziej klasycznych. Bez obawy możemy ją zastosować zarówno w salonie, jak i kuchni czy łazience.

Industrial Adaptation (detail)

Tak jak zawsze przypominam, że co za dużo to nie zdrowo, dlatego odradzam, by obkładać całe pomieszczenie cegłą. Uzyskamy wtedy efekt przeciwny do zamierzonego. Pomieszczenie stanie się nie tylko mniejsze ale i przytłaczające. Jedna ściana zdecydowanie wystarczy 😉 Wtedy będziemy mieć stylowe i modne wnętrze.

Agata
Agata
Redaktor bloga. Fanka minimalistycznych rozwiązań, geometrycznych kształtów i miksowania faktur.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%