6 nietypowych rzeczy, które możesz zrobić z naklejkami na ścianę

Wydaje się, że wszystko, co można powiedzieć o naklejkach na ścianę, zawiera się w ich nazwie: to naklejki. Do przyklejenia na ścianę. Ewentualnie na jakąś inną dużą powierzchnię – meble, drzwi, może lodówkę. I już. Ale czy na pewno możliwości na tym się kończą? Oto 6 świeżych wiosennych propozycji tego, do czego możesz wykorzystać naklejki.

pacman-naklejki5999509865765815 bez logo

1. Stylowe zagłowie łóżka

Jeżeli spędziłeś choć pięć minut we wnętrzarskich zakątkach Internetu, dobrze wiesz, że pseudo-zagłowia wykonane metodą DIY są teraz szalenie popularne. Niektórzy wycinają fantazyjne kształty z tektury i oklejają całość materiałem, inni – w duchu minimalizmu – zamalowują ścianę nad łóżkiem, jeszcze inni – jak Hannah z serialu Dziewczyny – wieszają nad łóżkiem przestrzenne dekoracje. Wszystko po to, by uzyskać efekt zagłowia w łóżku, które oryginalnie go nie posiada.

Jak to zrobić?

Symetryczną naklejkę o rozmiarze zbliżonym do szerokości Twojego łóżka naklej tak, by jej dolna część była niewidoczna spoza ramy łóżka. Może zresztą też w całości znajdować się nad ramą: wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć!

2. Lampa jak w pałacu

To coś dla wszystkich, którzy chcieliby ozdobić sufit, ale nie są przekonani do pomysłu pomalowania go na intensywny kolor albo ozdobienia fototapetą. Nawet mało ciekawa lampa, otoczona dekoracyjnym wzorem, zamieni się w interesującą dekorację.

Jak to zrobić?

Okrągłą naklejkę przyklej na suficie tak, aby przewody lampy przechodziły przez jej środek. Upewnij się, że przed rozpoczęciem operacji wyłączyłeś prąd!

56607313 srednieF_68700070 srednie

3. Ściągawka, której nie musisz ukrywać

Naklejki mogą być nie tylko ozdobne, ale także całkiem pożyteczne: a do tego możesz dowolnie wybierać ich treść. Czemu więc nie ozdobić mebli w kuchni naklejką z ulubionym przepisem na naleśniki, a pokoju pierwszoklasistki – podobizną cyfr i alfabetu?

Jak to zrobić?

Jeśli chciałabyś mieć naklejkę według własnego pomysłu, napisz do nas – pomożemy Ci wybrać najlepszy wzór.

4. Tapeta bez zobowiązań

Podobają Ci się wyraziste wzory tapet i fototapet, ale nie jesteś pewna, czy będą pasować do Twojego mieszkania, i czy aby na pewno będą równie interesujące po kilku miesiącach? A przede wszystkim: czy warto inwestować siły i pieniądze w tapetowanie? Naklejki pozwalają Ci na wypróbowanie “tapetowego” efektu bez konieczności przeprowadzania remontu – a gdyby rzeczywiście Ci się znudziły, możesz przenieść je lub usunąć dosłownie w ciągu kilku chwil.

Jak to zrobić?

Kilka – albo kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt! – jednakowych mniejszych naklejek naklej w regularnych odstępach na jedną lub więcej ścian, tworząc pożądany wzór.

5. Drobne oszustwo

Nic nie nadaje się do tworzenia imitacji różnego rodzaju materiałów tak dobrze, jak naklejki. Jeśli Twoje drzwi są ze sklejki, ale wolałabyś, żeby były z litego drewna – wykorzystaj naklejkę o odpowiednim wzorze.

Jak to zrobić?

Oklej powierzchnię, którą chcesz zamaskować, naklejką z wybranym wzorem: imitującym drewno, mozaikę, kafle, szkło czy cokolwiek zechcesz!

60276636 duze

6. Półki głęboko stylowe

Nie trzeba być dekoracyjnym geniuszem, aby wpaść na pomysł oklejenia mebli z zewnątrz. Ale wiesz, co stworzy naprawdę stylowy, a jednocześnie nienarzucający się efekt? Oklejenie wnętrza mebli. Kolorowy wzór prześwitujący spomiędzy książek czy bibelotów nie stanie się tak dominujący jak wówczas, gdyby został zastosowany do udekorowania przodów mebli, a jednocześnie będzie widoczny na tyle dobrze, by stanowić intrygujący akcent.

Jak to zrobić?

Wyjmij z regałów wszystkie półki i naklej naklejkę wyłącznie na przednią część środkowej ścianki mebla. Albo wyklej wszystkie wewnętrzne części, jeśli wolisz – stworzy to równie ciekawy efekt “szkatułki z biżuterią”.

myloview.pl
myloview.pl
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%