To lato nie wróci? O nie! Fototapeta plaża na ratunek zmarzniętym mieszkaniom

To już pewne: lato opuściło nas na dobre. O ile jeszcze parę dni temu można było mieć wątpliwości, podtrzymywane przez jaskrawe promienie słońca i całkiem przyjemnie ciepłe popołudnia, o tyle teraz sprawa jest już przesądzona: sezon letni 2016 jest już nieodwołalnie za nami. Dla wielu osób to dobra wiadomość: wreszcie mogą włożyć ciepłe swetry, objadać się jabłkami, gruszkami i innymi sezonowymi owocami, spędzać leniwe i długie wieczory na oddawaniu się hobby... Nie każdy jednak tak łatwo godzi się ze zmianą pór roku! Czasem bardzo chcemy zatrzymać lato na dłużej, być może nawet na zawsze. Dla takich osób mamy dobrą wiadomość: jest łatwy sposób na zatrzymanie gorącej atmosfery w mieszkaniu! To fototapeta plaża.

Fototapeta do salonu plaża
Fototapeta do salonu plaża - myloview.pl, inspirację przygotował: Adam

Jak w nadmorskim kurorcie: fototapeta widok na morze

Nie czas tu i nie miejsce, aby rozstrzygać odwieczny konflikt "morze czy góry?": nietrudno się domyślić, że mamy zamiar bezwstydnie promować to pierwsze! Znacznie ważniejszym pytaniem będzie: czy fototapeta morze to dekoracja odpowiednia tylko do łazienki? I tutaj też mamy zdecydowaną odpowiedź: nie, absolutnie nie! Choć bowiem  fototapeta plaża niewątpliwie będzie fantastyczną dekoracją domowej łazienki lub toalety (są to przecież pomieszczenia, które tradycyjnie dekoruje się morskimi motywami), to należy zaznaczyć, że równie dobrze - a pod wieloma względami nawet lepiej, bo mniej tuzinkowo - sprawdzą się w innych domowych wnętrzach. Nasze propozycje? Mamy kilka:

  • Chcesz każdego wieczora zasypiać pod palmami kokosowymi, nawet gdy za oknem jest typowo polska jesienno-zimowa plucha? Fototapeta plaża to coś dla Ciebie! Zamontuj ją na ścianie nad łóżkiem, a w Twojej sypialni zagoszczą wieczne wakacje!
  • Salon spragniony słońca? Nostalgia za minionymi wyjazdami? Zwyczajna dekoracyjna rutyna? Nie patrz na tropikalne krajobrazy, myśl nieszablonowo i niech Twój salon ozdobi fototapeta plaża Bałtyk. Cudze chwalicie, swego nie znacie: bałtyckie widoki będą równie dekoracyjne - a może (morze?) i bardziej - niż popularne widoki z palmami. Nie żeby w widokach z palmami było coś złego, naturalnie: po prostu fototapeta plaża Bałtyk będzie od nich znacznie bardziej... hipsterska. W dobrym tego słowa znaczeniu.

Fototapeta morze zachód słońca
Fototapeta morze zachód słońca - myloview.pl, inspirację przygotował: Adam

  • Ciemny, ciasny i zupełnie pozbawiony życia przedpokój to zmora wielu mieszkań. Wiesz, co mogłoby go znakomicie rozgrzać (wizualnie, ma się rozumieć!) i rozświetlić? Fototapeta widok na morze, oczywiście! Fototapeta morze (taka jak fototapeta Morze Bałtyckie, ale równie dobrze sprawdzi się jakiś nieco... cieplejszy akwen!) nie tylko ożywi to "przejściowe" wnętrze, ale też sprawi, że wyda się nieco większe. Większe? Jak to możliwe? Czytaj dalej!

Morze jest głębokie i szerokie: fototapeta 3D morze pomoże małym wnętrzom

Fototapeta plaża morze to więcej niż tylko powiew ciepłej dekoracyjnej bryzy we wnętrzu: to także sposobność, aby stylowo powiększyć wnętrze. Nie dosłownie powiększyć, ma się rozumieć, a tylko optycznie: sprawić, że pomieszczenie wyda się większe, niż jest w rzeczywistości. Czy jest jakieś mieszkanie, któremu to by się nie przydało? Nie ma ich wiele! Jak zatem osiągnąć taki efekt? Z naszymi fototapetami to naprawdę nietrudne: potrzebna będzie Ci fototapeta 3D morze i, naturalnie, kawałek ściany. Fototapeta morze z efektem 3D sprawi, że ściana "zniknie", bo wzrok nie będzie - pozornie, ma się rozumieć - zatrzymywał się na płaszczyźnie ściany, lecz znacznie "głębiej", sunąc aż po nadrukowany horyzont - a to zmyli mózg patrzącego, by myślał, że ściana jest znacznie dalej, co z kolei sprawi, że pomieszczenie wyda się większe! Im większą powierzchnię zajmować będzie Twoja fototapeta z morzem, tym silniejszy będzie efekt: jeśli masz możliwość, aby wybrana fototapeta plaża morze zajmowała całą ścianę - to idealnie!

Fototapeta plaża i palma
Fototapeta plaża i plama - myloview.pl, inspirację przygotował: Adam

Niepotrzebna jest ściana po horyzont, czyli fototapeta z morzem w mniejszym formacie

Dla efektu powiększającego przyda się możliwie jak największa fototapeta plaża morze, ale to nie znaczy, że morskie wzory nie sprawdzą się w mniejszej skali. Wprost przeciwnie: nawet pojedynczy ozdobny pas fototapety wystarczy, by stworzyć intrygującą dekorację! Jeśli będzie to fototapeta Morze Bałtyckie, zyskasz dodatkowy atut: widok, który Twoi goście być może będą w stanie rozpoznać, na pewno okaże się hitem!

Ewelina Krawczyk

Entuzjastka miejskiego ogrodnictwa, jogi i designu z połowy XX wieku. Kiedy nie pisze i nie gotuje, prawdopodobnie właśnie ogląda "Grę o tron" albo maluje paznokcie. 

Inne artykuły
Obrazy-akty: odważna dekoracja wnętrza

Obrazy-akty: odważna dekoracja wnętrza

Inspiracją dla artystów bywa z pewnością natura – malownicze pejzaże i bukiety kwiatów w formie martwej natury, architektura – na przykład słynne kościoły czy mosty, a także wydarzenia historyczne. Obok tych tematów pojawia się jednak inny, który rozbudzał wyobraźnię w dawnych czasach i rozbudza ją współcześnie. Subtelne akty to dzieła sztuki, które weźmiemy dzisiaj pod lupę.
Sypialnia może mieć wiele twarzy: fototapety i dodatki

Sypialnia może mieć wiele twarzy: fototapety i dodatki

Aranżacja sypialni pozornie wydaje się banalna, jednak stając oko w oko z zadaniem uświadamiamy sobie, że czeka nas niełatwa przeprawa. Począwszy od dopasowania kolorystyki i estetyki, uwzględniając własne preferencje i komfort… Jak nie pogubić się w propozycjach wnętrzarskich, a spośród nich wybrać najlepsze rozwiązanie?
Plakaty muzyczne w pokoju nastolatka

Plakaty muzyczne w pokoju nastolatka

Przyznasz, chyba że taki pokój nastolatka, w którym nie wisiałby choć jeden plakat muzyczny, wyglądałby co najmniej dziwnie, prawda? Młodzież uwielbia ozdabiać swoje ściany plakatami konkretnych koncertów albo po prostu takimi, które przedstawiają ich ulubionych wykonawców.