Obrazy okno na świat

Kiedy wnętrze naszego domu jest szare i ponure, czasem tracimy już nawet energię, by jakoś to zmienić. A to niestety duży błąd, bo wystrój miejsca, w którym mieszkamy, ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie, czyli pośrednio na jakość życia! Czy da się jednak odmienić wygląd naszych czterech ścian bez rujnowania portfela i przewracania wszystkiego do góry nogami? Odpowiedź brzmi: tak, i to w bardzo łatwy sposób. Wystarczy powiesić na ścianie obraz okna na świat. Dekoracja ta nie tylko poprawi wygląd mieszkania jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale ma także wymiar symboliczny - przynosi bowiem ze sobą optymizm i nadzieję na lepsze jutro. 

86 obrazów

 

Obraz okno na świat. Idealny do małych wnętrz

Obrazy imitujące widok za oknem to świetne rozwiązanie dla osób, którym trudno zaradzić coś na niewielki metraż mieszkania. Czasem próbujemy bowiem wszystkiego, a efekt nadal jest niezadowalający. Gdy nie pomaga wielka lustrzana szafa, a tysiące skrytek i szuflad nie spełniają swojego zadania i wydają się tylko dodatkowo “zaśmiecać” wizualnie przestrzeń, obraz okno na świat może być naszą ostatnią deską ratunku. Realistyczna fotografia krajobrazu zamknięta jakby za ramą okiennic nie tylko doskonale rozjaśnią wnętrze, ale także powiększą je optycznie w naprawdę zauważalny sposób!

W ofercie Myloview znajdziemy obrazy okna na świat w różnorodnych estetykach. Możemy wybrać to, na co patrzeć będziemy “spoglądając za okno” - tylko od nas zależy, czy będzie to kwiecista łąka, plaża z palmą i morze błękitne aż po horyzont, czy też las albo zjawiskowo piękne miasto. Już samo to poprawia humor, prawda? Najlepiej będzie, jeśli taki obraz okno na świat powiesimy w salonie - uzyskamy wtedy maksymalny efekt optycznego powiększenia  wnętrza. Tego typu dekoracja świetnie sprawdzi się w każdym mieszkaniu, przykładowo w małej kawalerce. W takich wnętrzach jest zazwyczaj tylko jeden duży pokój, a “prawdziwe” okna wychodzą często na niezbyt ciekawy widok (ceglany mur, zaśmiecone podwórko czy mało atrakcyjna wizualnie ulica). Nie zaszkodzi więc puścić nieco wodze swojej wyobraźni i zamówić obrazek z widokiem na - dowolnie przez nas wybrany - świat.

Obraz okno na świat: symboliczna dekoracja

Dekoracje tak intrygujące, jak wspomniane obrazki imitujące okna, wymagają szczególnej oprawy. Nie chodzi oczywiście o to, by podporządkowywać im całe wnętrze, bo, jak pisaliśmy wcześniej, cała idea leży w tym, żeby było szybko, sprawnie i niedrogo. Warto jednak mieć świadomość, że tego typu dekoracje najlepiej będą prezentowały się na tle gładkiej, najlepiej jasnej (szczególnie w małych mieszkaniach) ściany.

  • Jeśli chcemy, można pokusić się ewentualnie o fototapetę naśladującą drewno lub cegłę. Jeżeli na jej tle powiesimy obraz okno na świat, całość będzie wyglądała jeszcze ciekawiej i bardziej odważnie.
  • Do takich obrazków doskonale pasują także ozdoby w tematyce zgodnej z motywem przedstawionym za naszym “sztucznym” oknem. Przykładowo, jeśli wybraliśmy ozdobę przedstawiającą krajobraz egzotyczny, warto jakoś nawiązać do tego we wnętrzu. Doskonałym pomysłem będzie na przykład zawieszenie na ścianie prawdziwych fotografii z wakacji, czy wyeksponowanie na półce kolekcji muszelek. Jeśli zaś zdecydowaliśmy się na przykład na widok wsi (łąki lub domków pod strzechą), najlepiej będzie, jeżeli umieścimy we wnętrzu dodatki w stylu retro. Idealnie zdadzą tu egzamin drewniane, bogato zdobione krzesła, półki pełne ozdobnych słoiczków z konfiturami czy bukiety suszonych kwiatów powieszonych w kuchni, pokoju i łazience.
  • A jeżeli najbardziej przypadły nam do gustu obrazy okna na świat przedstawiające jakąś miejską uliczkę albo widok całego miasta z lotu ptaka, najlepiej będą do nich pasowały dekoracje utrzymane w stylu nowoczesnym, takie jak minimalistyczne lampy, jasne kolory, modne wzory na poduszkach itd.

Oczywiście powyższe przykłady trzeba potraktować jedynie jako podpowiedzi - ostatecznie to tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na konkretny styl i w jaki sposób ten pomysł zrealizujemy. Obrazy okna na świat doskonale sprawdzą się same w sobie. Jest to dekoracja odważna, ale przy tym niezwykle ciekawa i wyjątkowa.

Wspomnienia zamknięte na obrazie

A jak wyeksponować obrazy z oknem na świat w dużym wnętrzu - na przykład w prawdziwym, wiejskim domu? Tutaj można już nieco bardziej zaszaleć i umieścić je nie w salonie, ale choćby w łazience, kuchni, pokoju dziecięcym lub sypialni. Dekoratorska inwencja twórcza może tutaj być znacznie bardziej wybujała, bo nie mamy takich ograniczeń przestrzennych jak w małym mieszkaniu. Do łazienki najbardziej będzie pasował obrazek przedstawiający widok na morze, do sypialni - kwiecistą łąkę lub las, a do pokoju dziecinnego - zwierzątka lub kolorowe miasteczko skąpane w słońcu. Pamiętajmy, że w aranżacji wnętrz ogranicza nas wyłącznie nasza własna wyobraźnia, a przy odrobinie kreatywności można uzyskać naprawdę niesamowity i zapierający dech w piersiach wystrój!