Obrazy nowoczesne abstrakcja

Nowoczesne mieszkania to przede wszystkim otwarta przestrzeń, prostota, geometryczne wzory, minimalizm. Wbrew pozorom, wnętrza takie nie są pozbawione ozdób. Zwykle zobaczymy w nich dekoracje inne niż w przypadku klasycznych pomieszczeń, a konkretnie dodatki dostosowane pod kątem kolorystyki oraz stylu do modernistycznego wystroju i prostych form. Mogą to być wyroby ceramiczne, ozdoby ze szkła i metalu, a także utrzymane w innowacyjnych nurtach artystycznych obrazy. Nowoczesne abstrakcje doskonale komponują się z minimalistycznymi meblami, świetnie podkreślając ich prostotę oraz wprowadzając intensywny kolor, dynamizm i energię. Jeśli więc nie mamy pomysłu na zapełnienie pustej ściany, warto rozważyć zakup obrazu na płótnie. Nowoczesne abstrakcje to idealny wybór motywu do mieszkań, które nie znoszą monotonii!

Obraz czarno-biały motyw

Obraz czarno-biały motyw

Kultowy duet czerni i bieli w graficznym wydaniu - kontrastowa kompozycja współgra z nowoczesnym wystrojem wnętrza.
Obraz geometria do salonu

Obraz geometria do salonu

Geometryczny trend ma się dobrze, a dekoracyjne grafiki są tego najlepszym dowodem! Obrazy w tym typie lubią otoczenie szarości, brązów, beżu i bieli.
95 obrazów
Abstrakcyjny obraz - portret

Abstrakcyjny obraz - portret

Barwny portret w oryginalnej odsłonie: abstrakcyjna dekoracja ścian pokoloruje monochromatyczne wnętrze.
Obraz dynamiczna kompozycja

Obraz dynamiczna kompozycja

Minimalistyczny i jednocześnie bardzo dynamiczny motyw graficzny unowocześni stylową aranżację salonu.
Nowoczesny obraz tropikalny

Nowoczesny obraz tropikalny

Na abstrakcyjnym płótnie zamknęliśmy kolory lata, dzięki czemu w Waszym wnętrzu zapanuje wakacyjna atmosfera!
Obraz abstrakcja do salonu

Obraz abstrakcja do salonu

Abstrakcyjne obrazy to sposób na podkreślenie charakteru każdego typu aranżacji. Dynamiczna kompozycja graficzna unowocześni przestrzeń.
Obraz kompozycja z kwiatów

Obraz kompozycja z kwiatów

Uwielbiamy motywy kwiatowe - tym razem stawiamy na motyw w czerni i bieli. Obraz odmieni wygląd salonu lub domowego biura.
Obraz nowoczesny dla nastolatka

Obraz nowoczesny dla nastolatka

Wybierając obraz dla nastolatka, postawmy na niebanalne wzory i wyrazistą kolorystykę, która będzie dominować we wnętrzu.
Nowoczesny obraz minimalistyczny

Nowoczesny obraz minimalistyczny

Minimalizm to synonim nowoczesnych trendów wnętrzarskich. Obraz w surowym stylu stanowi doskonałe wykończenie modnej aranżacji.
Nowoczesny obraz z błękitem

Nowoczesny obraz z błękitem

Ekspresjonizm w mieszkaniu: obraz z plamą barwną będzie swoistą kropką nad "i" w wystroju pokoju dziennego lub w nowoczesnej sypialni.
Obraz 3D do biura

Obraz 3D do biura

Aby uprzyjemnić sobie czas spędzany w biurze, udekorujmy wnętrze nowoczesnymi dodatkami - np. powieśmy obraz z motywem 3D.
Obraz abstrakcyjne kwiaty

Obraz abstrakcyjne kwiaty

Abstrakcja i nowoczesność plus natura - oto przepis na udaną dekorację mieszkania. Tego rodzaju motyw najlepiej prezentuje się w dużym rozmiarze.

 

Obrazy nowoczesne – abstrakcja w Twoim domu

Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest sztuka abstrakcyjna. Często poszczególne jej nurty są tak indywidualne, związane z jednym tylko artystą. Próbując ująć sprawę podręcznikowo, możemy powiedzieć iż abstrakcja jest „niefiguratywna” – to znaczy pozbawiona rozpoznawalnych przedmiotów, nienaśladująca rzeczywistości, mocno inspirująca się innymi formami sztuki. W malarstwie tego nurtu mamy do wyboru najróżniejsze formy, wzory, kolory i struktury – fale (niekiedy przypominające zorzę polarną), kropki, kreski, nieregularne linie, a czasem wzory tworzące większe kompozycje, wyglądające niemal jak fraktale. Tego rodzaju sztuka bywa dużo trudniejsza w odbiorze. Nie tak łatwo zrozumieć co artysta miał na myśli, co chciał wyrazić. Jednak mimo niełatwej interpretacji, abstrakcja ma miliony oddanych wielbicieli.

  • Modernistyczny salon, przedpokój, łazienka lub sypialnia aż proszą się o ozdobę w postaci dużego obrazu na płótnie. Nowoczesne abstrakcje, dzięki swojej różnorodności, możemy dopasować do każdego wnętrza i kolorystyki, a ich oryginalna treść nie tylko ożywi dom, ale będzie również stanowić wspaniałą inspirację dla wyobraźni. W naszej ofercie znajdziecie liczne i różnorodne wzory – wystarczy tylko wybrać ten idealny do danego pomieszczenia.

Obrazy nowoczesne – abstrakcja w jaskrawych kolorach

Choć jak pisaliśmy wcześniej, abstrakcyjne obrazy dobrać można do niemal każdego współczesnego wnętrza, to warto dobrze rozważyć, który najlepiej skomponuje się z otoczeniem. W przypadku pokoju o jasnym wystroju i jednolitej kolorystyce (zwłaszcza utrzymanego w pastelowych kolorach), najlepiej będzie wybrać wzór w ostrych, rzucających się w oczy i kontrastowych barwach. Taki dodatek co prawda od razu przyciągnie wzrok i skupi na sobie uwagę, ale mocny akcent w spokojnym (a niekiedy wręcz monotonnym) pokoju może zdziałać prawdziwe cuda! Jeśli trafnie wybierzemy wzór, nie przytłoczy on swoją wielobarwnością, lecz wręcz przeciwnie – wprowadzi żywy akcent i jednocześnie pomoże wyeksponować meble i dodatki.

Jeśli natomiast nie chcemy by wzrok skupiał się na jednym punkcie, warto wybrać jednolity kolorystycznie obraz. Nowoczesna abstrakcja w ulubionym przez nas odcieniu, w połączeniu z dopasowanymi do niej barwą dodatkami (takimi jak poduszki, kwiaty czy zasłony), da możliwość „zabawy” wyglądem wnętrza i kształtowania go według swoich potrzeb. Pomieszczenie utrzymane w nierzucającej się w oczy kolorystyce (szary, biały, piaskowy) może stanowić znakomite tło dla obrazu. W zależności od naszego kaprysu i aktualnych trendów, wystarczy tylko zmieniać wzory, by nadać wnętrzu zupełnie nowego charakteru.

Obrazy na płótnie – nowoczesne abstrakcje w kuchni i łazience

Współczesne kuchnie to już nie przytłoczone nadmiarem mebli i bibelotów ciasne klitki, ale często duże, jasne, funkcjonalne pomieszczenia o znacznej powierzchni, wyposażone w proste szafki i szuflady. Do takich wnętrz pasują wszelkiego rodzaju tapety i obrazy. Nowoczesne abstrakcje, choć nie kojarzą się z gotowaniem i pieczeniem, mogą wprowadzić do kuchni powiew świeżości. Zamiast wieszać w niej najbardziej popularne grafiki przedstawiające wypieki, owoce czy warzywa, warto pokusić się o duży kolorowy obraz z powtarzalnym wzorem. W przypadku kuchni należy jednak pamiętać, aby nie umieszczać go w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu lub kuchenki, gdyż może to skutkować pobrudzeniem lub uszkodzeniem płótna.

W przypadku łazienki także warto pamiętać, aby nie narażać tego typu ozdoby na zbyt dużą styczność z wilgocią – może to zniszczyć obraz. Nowoczesna abstrakcja ma jednak tę zaletę, że bardzo dobrze wygląda w skromnych i minimalistycznych łazienkach. Możemy więc powiesić tego rodzaju obraz nad półką lub komodą, tak aby stanowił oryginalne tło dla stojących tam kosmetyków i akcesoriów.