Obrazy imitujące okno

Choć okna jako element konstrukcyjny miały początkowo przede wszystkim służyć praktycznemu aspektowi – doświetleniu wnętrz budowli, to jednak z czasem ich rola coraz bardziej wiązana była z estetyką. Nadawano im więc różne kształty, upiększano o dodatkowe ornamenty, zdobiono framugi. Jednak zawsze najważniejsze było to, co znajdowało się za samym oknem. Jedni marzą o domu z widokiem na las albo góry, a inni wybierając hotel chcą móc podziwiać ze swojego pokoju morze. Czasem takie wymagania niełatwo jednak spełnić. Na szczęście my znaleźliśmy  proste i uniwersalne rozwiązanie – obraz imitujący okno. Taki rodzaj dekoracji daje nam możliwość „przeniesienia” naszego mieszkania niemal w dowolne otoczenie. Nudzi Cię szara ulica lub nieciekawa okolica? Obrazy imitujące okna to oryginalna dekoracja, za sprawą której Twój dom nabierze zupełnie nowego wyglądu!

75 obrazów

 

Obraz imitujący okno – dekoracja umożliwiająca aranżacyjne triki

Czasami zdarza się, iż mieszkanie nie spełnia naszych wszystkich wymagań. Pomieszczenia bywają zbyt ciasne, ciemne, albo utrzymane w niepasującej nam kolorystyce. Od czego jednak są pomysłowe dodatki? Z ich pomocą bez trudu odmienimy wygląd nawet najbardziej nieciekawych wnętrz, a co za tym idzie – całego domu. Mało który rodzaj dekoracji posiada jednak tak duży potencjał jak obraz imitujący okno. Kiedy zdecydujemy się na tego rodzaju ozdobę, dostajemy bardzo liczne możliwości wpłynięcia na atmosferę oraz charakter wnętrza. Oto kilka z polecanych przez nas pomysłów:

  • Optyczne powiększenie pomieszczenia. Jeżeli nasze mieszkanie traci na komforcie z powodu niewielkiego metrażu, warto spróbować zmienić to z pomocą dodatków. Obrazy imitujące okna to doskonały sposób, aby nawet w małych pomieszczeniach towarzyszyło nam wrażenie przestronności. Oczywiście uzyskany efekt będzie tym lepszy, im na większe zdjęcie na płótnie się zdecydujemy. Z naszej strony możemy natomiast zapewnić, iż nawet duże grafiki wciąż prezentować będą najwyższą jakość.
  • Zabawa widokami za oknem. Jeżeli mamy do dyspozycji nieco większą przestrzeń na jednej ze ścian, możemy zdecydować się na kilka obrazów imitujących okna równocześnie. Szczególnie ciekawa i oryginalna kompozycja powstanie z wzorów, z których każdy będzie przedstawiał inny krajobraz. Okno na góry zaraz obok widoku na morze? To robi wrażenie!
  • Okno w "ślepym" pomieszczeniu. Niektóre mieszkania i domy posiadają ciemne lub niedoświetlone wnętrza. Z tego powodu, czasem kiedy w nich przebywamy, zdarza nam się odczuwać pewien dyskomfort. Na szczęście zaradzić temu może obraz imitujący okno. Kuchnia czy wąski przedpokój nabiorą całkiem nowego wyglądu, jeżeli wzbogacą się przestronny widok na zewnątrz. Nawet jeżeli będzie on jedynie przedstawiony na płótnie.
  • Krajobraz dostosowany do pomieszczenia. Nie jest żadną tajemnicą, iż każdy rodzaj wnętrza posiada swój własny, indywidualny klimat, często przekładający się również na polecaną kolorystykę. Na tej właśnie zasadzie wszelkie odcienie niebieskiego pasować będą do łazienki, a łagodne, jasne barwy do kuchni. Czemu jednak nie wprowadzić ich za pomocą obrazu przedstawiającego okno? Pejzaż wiejski ukazujący sady lub pola idealnie sprawdzi się w kuchni, podczas gdy widok na morze to doskonały wybór do łazienki. Jeżeli jednak zdecydujemy się na nadruki na płótnie w tych pomieszczeniach, pamiętajmy koniecznie aby zabezpieczyć je odpowiednio przed wilgocią.

Postaw na błękit – obraz imitujący okno z widokiem na niebo

Piękna pogoda i błękitne niebo – taki widok rano potrafi wprawić nas w dobry humor na cały dzień. Co zrobić jednak kiedy chmur jest znacznie więcej, a co gorsza – leje deszcz? Na szczęście z pomocą przychodzą nam obrazy. Zdjęcie przedstawiające okno, za którym rozpościera się widok na kryształowo czyste niebo to jeden z najpopularniejszych wzorów tego typu ozdób. Nic w tym dziwnego – któż z nas nie chciałby codziennie oglądać właśnie takiego widoku? Dodatkowo taki motyw jest bardzo uniwersalny pod kątem aranżacyjnym. Z powodzeniem możemy umieścić go niemal w każdym pomieszczeniu, w którym niebieska kolorystyka będzie współgrać z ogólnym stylem wnętrza.

Kraina śniegu i tropiki

Obrazy imitujące okna pomogą nam jednak nie tylko atrakcyjnie udekorować nasze mieszkania. Za ich sprawą możemy nadać wnętrzu również wyjątkowego charakteru wprowadzając klimat z odległego zakątka świata. Do takiego celu idealnie nadają się wzory przedstawiające krajobrazy nie spotykane w naszym klimacie – jak na przykład tropikalna, egzotyczna plaża. Jeżeli jednak nie pociąga nas gorący piasek oraz palmy, możemy sięgnąć po widoki z całkiem przeciwnego „bieguna” (niemal dosłownie!). Mowa tu oczywiście o obrazach przedstawiających okna, za którymi kryją się zaspy śnieżne oraz zimowe krajobrazy, pełne zasp i białego puchu.