Obrazy w stylu skandynawskim – uniwersalna dekoracja w północnym wydaniu

Dla wielu osób zasadniczym minusem stylu skandynawskiego jest chłodny i mało przytulny klimat tego nurtu dekoratorskiego. Wszechobecna biel, minimalistyczny wystrój i proste meble sprawiają, że nie każdy jest w stanie przyzwyczaić się do tak ascetycznego wnętrza. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że wystarczy zaledwie parę drobiazgów, minimalna ingerencja w aranżację pokoju, aby z pozoru chłodny styl skandynawski nabrał rumieńców, a pusta przestrzeń wypełniła się przytulnymi bibelotami. Puszysty dywan, imitacja zwierzęcej skóry na ścianie, pastelowe latarenki czy obrazy na ścianę styl skandynawski będą doskonałym uzupełnieniem północnej aranżacji.

Obraz skandynawski motyw geometryczny
Obraz skandynawski motyw geometryczny - myloview.pl, inspirację przygotowała: Monika

Obrazy skandynawskie w…skandynawskim wnętrzu

Wnętrze w stylu skandynawskim wcale nie musi być białe. Zamiłowanie do tego koloru wynika z pobudek czysto praktycznych. Ze względu na położenie geograficzne kraje skandynawskie charakteryzują się bardzo długą zimą i krótkim dniem. Zapadająca na kilka miesięcy noc polarna sprawia, że mieszkańcom doskwiera brak promieni słonecznych. Jasna aranżacja wnętrz nie tylko pozwala oszukać trudne warunki, ale dodatkowo rozświetla pomieszczenie. W naszym polskim klimacie możemy zrezygnować z ascetycznego, śnieżno-białego wręcz wystroju. Popielate lub szare ściany, przełamane białymi lub pastelowymi akcentami będą doskonale pasować do skandynawskiej aranżacji.

W takiej roli doskonale sprawdzą się obrazy skandynawskie utrzymane w ludowej stylistyce. Kolorowe, graficzne kwiaty, abstrakcyjne desenie czy charakterystyczna sylwetka konika z Dalarna ożywią wystrój i sprawią, że wnętrze stanie się o wiele bardziej przytulne. Północne, folklorystyczne motywy będą ciekawą alternatywą dla naszych polskich wzorów z ludowych strojów czy papierowych wycinanek. Razem z prostymi, drewnianymi meblami i parkietem na podłodze obrazy skandynawskie stworzą zachwycającą, harmonijną aranżację salonu.

Obraz w stylu skandynawskim z jeleniem
Obraz w stylu skandynawskim z jeleniem - myloview.pl, inspirację przygotowała: Monika

Stylistyczny miszmasz -  skandynawskie obrazy w nietypowych aranżacjach

Choć wydawać by się mogło, że obrazy w stylu skandynawskim będą się dobrze prezentować tylko i wyłącznie w analogicznym wystroju, to zapewniamy Cię, że tak nie jest. Aranżacja wnętrz, podobnie jak moda, nie lubi nudy i przewidywalności. Zrezygnuj więc z oczywistych połączeń i wkomponuj obraz styl skandynawski do minimalistycznego, rustykalnego czy romantycznego wnętrza i zobacz, jakie zachwycające efekty osiągniesz!

  • Realistyczne przedstawienia jeleni lub reniferów w swoim naturalnym środowisku będą znakomitą dekoracją rustykalnego salonu, w którym dominuje drewniane wyposażenie i stonowane kolory w odcieniach brązu i beżu.
  • Obraz skandynawski design w wersji minimalistycznej sprawdzi się w nowoczesnym i industrialnym wnętrzu. Sięgnij po zwierzęce przedstawienia - niedźwiedzia, lisa lub jelenia - przypominające japońską sztukę składania papieru origami i przekonaj się jak cudownie będą korespondować z prostymi meblami o geometrycznej formie.
  • Z kolei w romantycznej sypialni obraz z przedstawieniem zapierającej dech w piersiach zorzy polarnej będzie wyrazistą, ale pełną delikatnego uroku dekoracją. W takiej aranżacji możesz także sięgnąć po obraz styl skandynawski ukazujący malowniczą wioskę ukrytą pomiędzy górskimi szczytami.

Skandynawskie obrazy w hipsterskim wydaniu

Obrazy w stylu skandynawskim to nie tylko nastrojowe widoki, majestatyczne zwierzęta czy ludowe motywy. To także zabawne, młodzieżowe wzory, które sprawdzą się znakomicie w pokoju dziecka czy nastolatka. Wyobraź sobie portret: duże okulary, za którymi kryje się poważne spojrzenie, lekko odstające uszy, modny szalik i… wielkie, rozłożyste rogi! Rysunkowa podobizna renifera-hipstera będzie jedyną w swoim rodzaju ozdobą wnętrza, która z pewnością zachwyci Twoje dziecko. Do wyboru masz także szarego wilka w uroczym, wełnianym swetrze lub polarnego misia, który ukrywa się za narciarskimi goglami. Obrazy skandynawskie mogą także nawiązywać do kultowych, grubych swetrów robionych na drutach. Charakterystyczne geometryczne desenie czy motywy śnieżynek w formie krzyżyków lub wełnianego ściegu będą znakomitą ozdobą pokoju w okresie świąteczno-zimowym. Wybierz wzór z choinką i reniferami i poczuj atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia. Jedną z podstawowych zalet, jakimi charakteryzują się obrazy na ścianę styl skandynawski jest to, że bez kłopotu możesz je zdjąć, schować do szafy i poczekać na przyszły sezon świąteczny.

Uniwersalne obrazy w stylu skandynawskim

Obraz w stylu skandynawskim renifery
Obraz w stylu skandynawskim renifery - myloview.pl, inspirację przygotowała: Monika

Biorąc temat obrazów skandynawskich na tapetę chcieliśmy Wam pokazać jak bardzo różnorodne i uniwersalne mogą być dekoracje inspirowane północą kulturą, przyrodą i tradycją. Wywodząc się z oszczędnej, minimalistycznej stylistyki, będą znakomitym uzupełnieniem skandynawskiej aranżacji. Jednak równie wspaniale będą się prezentować w dowolnej innej estetyce dekoratorskiej jeśli tylko sięgniesz po odpowiedni wzór pasujący do urządzanej przestrzeni. Salon, pokój nastolatka, a nawet romantyczna sypialnia - obraz styl skandynawski to wyjątkowa, ponadczasowa i zawsze modna dekoracja, która przemieni każdy pokój w stylowe wnętrze.

Anna Broda