Naklejki świąteczne na szybę: cztery sposoby na bożonarodzeniową dekorację okna

Jednym z nieodzownych elementów budowania świątecznego nastroju - obok unoszącego się w mieszkaniu smakowitego zapachu tradycyjnych potraw, polowania na najpiękniejszą choinkę i składania najlepszych możliwych życzeń wszystkim bliskim osobom - jest przystrajanie mieszkania w bożonarodzeniowe dekoracje. Bez nich to po prostu nie to samo!

Trzeba jednak przyznać, że w ferworze świątecznego dekorowania okna bywają bardzo często ignorowane i zaniedbywane. To duży błąd! Jedyna w swoim rodzaju, starannie dobrana dekoracja okienna to coś, co przyniesie radość nie tylko domownikom, ale także osobom, które widzą okna mieszkania z zewnątrz.

Naklejka świąteczna choinka
Naklejka świąteczna choinka - myloview.pl, inspirację przygotowała: Monika

Naklejki świąteczne na szybę to jeden z najskuteczniejszych i zarazem najłatwiejszych sposobów na stworzenie takiej właśnie dekoracji! Jest mnóstwo wzorów, stylów i pomysłów: od klasycznych śnieżynek i sopli lodu poprzez tradycyjnie bożonarodzeniowe wzory aż po żartobliwe desenie z Mikołajami, reniferami i elfami. Jest z czego wybierać! A jeśli Twoje naklejki na szybę Boże Narodzenie wywołają uśmiech na twarzy choć jednego zmarzniętego i zabieganego przechodnia, to zdecydowanie także warto, prawda? Przygotowaliśmy dla Ciebie cztery różne pomysły na udekorowanie szyby:  mamy nadzieję, że znajdziesz wśród nich taki, który zechcesz wykorzystać w swoim mieszkaniu!

Sposób pierwszy: Lecz gdzie są niegdysiejsze śniegi, czyli naklejki świąteczne let it snow, let it snow, let it snow...

Powiedzmy sobie szczerze: wiele wskazuje na to, że cudownie śnieżne i mroźne zimy, które pamiętamy z dzieciństwa, są już pieśnią przeszłości. Od kilku lat łatwiej jest zimą uświadczyć zielone pączki na drzewach niż warstwę śniegu grubą na kilka centymetrów. Szkoda! No chyba że ktoś nie lubi mrozu, wtedy pewnie jest zadowolony... Jeśli jednak tęsknisz za cudownie śnieżnym krajobrazem, nasze naklejki świąteczne pomogą Ci przywołać ciepłe (zimne?...) wspomnienia porządnej zadymki i zawiei. Wybierz takie naklejki świąteczne na szyby, które przedstawiają subtelny deseń śnieżynek, zwisające sople albo - jeśli wolisz coś raczej z przymrużeniem oka - bałwanki i śnieżne czapy. Nawet galopujące roztopy nie popsują Twojego zimowego nastroju!

Naklejka na szybę złote gwiazdki
Naklejka na szybę złote gwiazdki - myloview.pl, inspirację przygotowała: Monika

Sposób drugi: Naklejki Boże Narodzenie, czyli wśród nocnej ciszy....

Zimowe dekoracje są urocze i pasują do wielu różnych aranżacji wnętrz, ale można im - nie bez pewnej słuszności - zarzucić, że nie są wystarczająco bożonarodzeniowe, i że nie kojarzą się z najradośniejszymi świętami roku tak, jak klasyczne naklejki na szybę Boże Narodzenie ozdobione tradycyjnymi świątecznymi motywami. Dla równowagi mamy więc dla Was pomysł na naklejki świąteczne najbardziej bożonarodzeniowe z możliwych: naklejki Boże Narodzenie z motywem szopki i Gwiazdy Betlejemskiej! To nowoczesny, minimalistyczny sposób na stworzenie domowej szopki, idealny tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na stajenkę w zwyczajnej formie. Możesz wybrać takie naklejki świąteczne z motywem szopki, które najlepiej pasują do pozostałych elementów bożonarodzeniowej dekoracji Twojego mieszkania: mogą być, wedle najlepszej szopkowej tradycji, barwne i realistyczne, ale także bardzo proste i nowoczesne. Bez względu jednak na to, jakie naklejki Boże Narodzenie wybierzesz, możesz mieć pewność, że po zapadnięciu zmroku będą pięknie prezentować się na szybie!

Sposób trzeci: Jingle all the way, czyli naklejki świąteczne na okno dla tych, którzy wyglądają Mikołaja

Co do tego, kto właściwie w wigilijny wieczór zostawia prezenty pod choinką, w Polsce zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że to Dzieciątko Jezus, inni - że sprytny Aniołek, jeszcze inni - że Gwiazdor albo Gwiazdka... Na świecie tymczasem przeważa opinia, że to niełatwe zadanie należy do Świętego Mikołaja we własnej osobie! Jeśli i Ty nie wyobrażasz sobie Bożego Narodzenia bez roześmianego świętego w czerwonym kubraku, mknącego przez nocne niebo saniami zaprzężonymi w latające renifery, nasze naklejki świąteczne na szyby, z podobizną ulubionego świętego wszechczasów, na pewno Ci się spodobają! Dzięki nim za każdym razem, gdy wyjrzysz za okno, będziesz widzieć zbliżający się zaprzęg Mikołaja. Takie naklejki świąteczne na szybę to idealna ozdoba okna w pokoju dziecka!

Naklejka na szybę świąteczne bombki
Naklejka na szybę świąteczne bombki - myloview.pl, inspirację przygotowała: Monika

Sposób czwarty: Choinka piękna jak las, czyli naklejki świąteczne dla ekominimalistów

Styl ekominimal, czyli nieco ascetyczna, choć niewątpliwie urzekająca odmiana stylu skandynawskiego bazująca na naturalnych materiałach i kolorach, od kilku sezonów święci we wnętrzach triumfy, i nic dziwnego: jest jednocześnie prosty i wyrafinowany, naturalny i schludny, nienarzucający się i interesujący. Jeśli podbił i Twoje serce, nasze naklejki świąteczne na okno, ozdobione wzorami takimi jak jodłowe gałęzie czy leśny pejzaż na pewno Ci się spodobają! Takie naklejki świąteczne na szybę nie tylko wyglądają wspaniale - nastrojowo i nawet nieco romantycznie - ale mają także pewną zaletę, którą na pewno wielu z Was doceni: nie trzeba ich zdejmować niedługo po Bożym Narodzeniu, ponieważ ich tematyka nie jest stricte bożonarodzeniowa! Z powodzeniem mogą zdobić Twoje okna przez całą zimę, zawsze wyglądając tak samo ładnie.

Ewelina Krawczyk

Entuzjastka miejskiego ogrodnictwa, jogi i designu z połowy XX wieku. Kiedy nie pisze i nie gotuje, prawdopodobnie właśnie ogląda "Grę o tron" albo maluje paznokcie. 

Inne artykuły
Jaki plakat podarować na urodziny?

Jaki plakat podarować na urodziny?

O ile wręczanie bliskim osobom rozmaitego rodzaju dekoracyjnych bibelotów - od wazonów poprzez poduszki aż po małe rzeźby - jest stosunkowo popularne, o tyle często unika się kupowania na prezent dekoracji ściennych, takich jak plakaty czy obrazy. Tylko... właściwie dlaczego?
Styl eko w mieszkaniu, czyli naturalnie piękna aranżacja

Styl eko w mieszkaniu, czyli naturalnie piękna aranżacja

Wnętrza w skandynawskiej, rustykalnej czy industrialnej estetyce znane są nam bardzo dobrze. A eko? Czy chodzi o wygląd sprzętów i kolorystykę, światopogląd, według którego urządzamy przestrzeń, a może o ponowne wykorzystanie przedmiotów przeznaczonych już do wyrzucenia? To wszystko po trochu i znacznie, znacznie więcej...
Jak urządzić pokój młodzieżowy? Oto 4 propozycje!

Jak urządzić pokój młodzieżowy? Oto 4 propozycje!

Aranżując mieszkanie, z pewnością napotkamy wiele wyzwań, z którymi będziemy sobie musieli poradzić. Może to być za mała sypialnia, zbyt ciemny salon czy pozbawiona okien kuchnia. Dla niektórych problemem będzie także brak pomysłu na to, jak urządzić i ozdobić pokój młodzieżowy. Zobaczymy, w jaki sposób szybko i efektownie wyczarować stylizację, która będzie nie tylko zachwycająca, ale również ponadczasowa, a nawet ekologiczna.