Legalny doping dla wnętrza: fototapety do fitness clubu i siłowni

Powiedzmy sobie szczerze: nikt nie chodzi na siłownię albo do klubu fitness z myślą o tym, że będzie tam doznawał jakichś wzniosłych wrażeń estetycznych. Szczerze mówiąc, jest wprost przeciwnie: większość sportowych przybytków może zapunktować już na wstępie, jeżeli tynk nie opada tam z sufitu i przybyszy już od progu nie wita dobrze znana woń... Miejsca te mają charakter przede wszystkim użytkowy: każdy chce przyjść, zrobić, co do niego należy i jak najszybciej wyjść, w miarę możliwości nie nawiązując nawet kontaktu wzrokowego ze współtowarzyszami niedoli... eee... treningu.

Brzmi ponuro? Zaczekaj! Przecież właśnie w tego rodzaju nastawieniu tkwi potencjał, by zapewnić sobie już na samym wstępie przewagę nad konkurencją. Skoro bowiem nikt nie spodziewa się fajerwerków, to - gdy te fajerwerki jednak zobaczy - będzie tym bardziej pod wrażeniem, prawda? Oczywiście! Jeżeli więc chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, zadbaj o to, by Twoja siłownia (albo klub fitness innego rodzaju!) udekorowana była interesująco i... inspirująco. Plakaty fitness i fototapety siłownia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na osiągnięcie tego celu! Pokażemy Ci, jak je wykorzystać, by osiągnąć prawdziwie spektakularne efekty.

Fototapeta do fitness clubu typografia
Fototapeta do fitness clubu typografia - myloview.pl, inspirację przygotował: Adam

Fototapety do fitnessu w wyrazistych kolorach

Motywująca moc kolorów to coś, czego właściciele fitness klubów zdają się w ogóle nie zauważać, uparcie stawiając na biele i szarości. A to duży błąd! Badania wykazują, że ciepłe barwy (takie jak czerwony, pomarańczowy czy żółty) dodają energii oraz delikatnie przyspieszają metabolizm i tempo bicia serca: a zatem utrzymane w tej tonacji fototapety do fitness clubu to wybór wprost idealny! Możesz zaszaleć i wybrać fototapety do fitnessu nawet w bardzo jaskrawych kolorach, które nie byłyby odpowiednie  do domu czy do biura, ponieważ siłownia i fitness klub ze swojej natury nie są miejscami, w których spędza się wiele godzin: nie ma więc ryzyka, że dany kolor się opatrzy i znudzi!

Koniec z nudą, czyli jak wybrać plakat fitness?

Plakaty to zazwyczaj jedyna dekoracja miejsc, w których uprawia się aktywność fizyczną. Z reguły jednak plakaty fitness dobrane są bez ładu i składu: tutaj tablica anatomiczna, tam reklama nowego proszku białkowego i gdzieniegdzie jeszcze jakaś wyrzeźbiona klata pozbawiona głowy czy inne tego rodzaju motywy. A przecież wystarczy zaledwie odrobina planowania i inwencji, by sztampowy plakat siłownia stał się prawdziwą dekoracyjną perełką! Jak to zrobić? Najłatwiej będzie zrezygnować z porozrzucanych tu i ówdzie dekoracji na rzecz czegoś lepiej przemyślanego: na przykład "ściany inspiracji", na której wisiałby nie jeden smutny plakat siłownia, lecz cały rząd plakatów (koniecznie utrzymanych w tym samym stylu, najlepiej też tego samego formatu!) połączonych wspólnym motywem. Na przykład trzy czarno-białe plakaty do siłowni przedstawiające ćwiczących ludzi. Albo - jeśli wolisz coś oryginalnego i bardzo, bardzo stylowego - cztery zdjęcia starożytnych rzeźb o pięknie oddanej muskulaturze. Pomysłów może być mnóstwo: najważniejsza jest spójność!

Fototapeta fitness ćwiczenia
Fototapeta fitness ćwiczenia - myloview.pl, inspirację przygotował: Adam

Fototapety siłownia pomogą Ci podzielić wnętrze na strefy

Wiadomo, że fototapety siłownia mają funkcję dekoracyjną, ale to nie znaczy, że poza tym są zupełnie bezużyteczne. Wprost przeciwnie: warto zaprząc je do pracy, wykorzystując fototapety fitness do stylowego podzielenia wnętrza na strefy! Jak to zrobić? To łatwe! Zapomnij o nudnych tabliczkach informacyjnych: niech zastąpi je fototapeta fitness o odpowiednim wzorze. Strefa cardio? Świetnie, niech jej ścianę ozdobi podobizna mężczyzny na rowerku treningowym. Salka z ciężarami? Fototapeta fitness przedstawiająca kobietę z uśmiechem podnoszącą hantle albo sztangę powie wszystko. Sala do zumby? Szatnia? Basen? Prysznice? Wiesz, co robić!

Fototapeta do siłowni motywacja
Fototapeta do siłowni motywacja - myloview.pl, inspirację przygotował: Adam

Jesteś wszechstronny i Twoja fototapeta fitness też!

Fototapety siłownia mogą spełniać funkcję dekoracyjną także w mniej oczywisty sposób: można wykorzystać je, aby optycznie powiększyć i rozświetlić wnętrze. Jeżeli w Twoim klubie fitness jest miejsce, które sprawia wrażenie ciasnego i dusznego (a nikt nie chce się czuć klaustrofobicznie, gdy właśnie podnosi rekordowy ciężar albo wypluwa płuca na bieżni), ozdób je fototapetą o jasnych barwach. Może mieć, a wręcz powinna, fitnessowy wzór, ale poza tym zadbaj o to, by nie była zbyt ciemna. Jasne kolory optycznie powiększają wnętrze i sprawiają, że wydaje się ono bardziej przestronne - czyli robią dokładnie to, czego potrzebujesz. Od razu łatwiej będzie oddychać! 

Ewelina Krawczyk

Entuzjastka miejskiego ogrodnictwa, jogi i designu z połowy XX wieku. Kiedy nie pisze i nie gotuje, prawdopodobnie właśnie ogląda "Grę o tron" albo maluje paznokcie. 

Inne artykuły
Świąteczne dekoracje - plakat bożonarodzeniowy w roli głównej

Świąteczne dekoracje - plakat bożonarodzeniowy w roli głównej

Odkąd byliśmy mali z utęsknieniem czekaliśmy na ten wyjątkowy okres w roku. Choć czasy szkolne mamy za sobą, to podczas okresu Bożego Narodzenia możemy poczuć się znów jak dzieci. Wycinanie pierniczków z ciasta, ubieranie choinki i wspólne biesiadowanie z rodziną sprawia, że czas zatacza koło. Dajmy się więc i w tym roku oczarować klimatowi Świąt, przemieńmy nasz dom w magiczną krainę i cieszmy się tym niepowtarzalnym okresem w roku!
Jak urządzić pokój na poddaszu?

Jak urządzić pokój na poddaszu?

Czasem zaadaptowanie poddasza na pokój dziecięcy jest jedynym sposobem, aby zapewnić maluchom ich własną przestrzeń do zabawy i nauki. I choć pokoje na poddaszu dla dzieci czasem kojarzą się jeszcze z opowieściami o biednych sierotkach, dziś chcemy pokazać Wam, że wystarczy tylko mieć dobry pomysł na pokój na poddaszu, aby przemienić to wnętrze w najciekawszy pokój w całym domu!
Naklejki świąteczne na szybę: cztery sposoby na bożonarodzeniową dekorację okna

Naklejki świąteczne na szybę: cztery sposoby na bożonarodzeniową dekorację okna

Jednym z nieodzownych elementów budowania świątecznego nastroju - obok unoszącego się w mieszkaniu smakowitego zapachu tradycyjnych potraw, polowania na najpiękniejszą choinkę i składania najlepszych możliwych życzeń wszystkim bliskim osobom - jest przystrajanie mieszkania w bożonarodzeniowe dekoracje. Bez nich to po prostu nie to samo!