-45%   PROMOCJA  Jeszcze tylko:  

Jak urządzić pokój młodzieżowy? Oto 4 propozycje!

Zastanawiając się nad tym, jak urządzić pokój młodzieżowy, należy pamiętać, że dla nastolatka nie jest tylko pomieszczenie, w którym spędza czas po szkole i nocuje. To także przestrzeń, w której rozwija swoje pasje i zdobywa wiedzę potrzebną do realizacji marzeń oraz miejsce, w którym może dać wyraz swojej osobowości poprzez odpowiednią dekorację ścian czy mebli. Choć kierowanie się modnymi obecnie trendami, jakie panują w świecie aranżacji wnętrz, nie jest złym posunięciem, to o wiele lepsze rezultaty uda nam się osiągnąć, gdy stylizacja będzie się opierać na zainteresowaniach nastolatka. Dzięki temu wystrój będzie oryginalny i niepowtarzalny. Od czego zaczniemy? Pokój młodzieżowy dla chłopca i dziewczyny będzie się oczywiście różnić, ale w obu przypadkach sięgniemy po efektowne fototapety. Wyrazisty wzór stanie się dominantą i punktem wyjścia do stworzenia unikalnej przestrzeni.

Fototapeta liście monstery i paproci
Fototapeta liście monstery i paproci - myloview.pl, inspirację przygotowała: Monika

Zielono mi, czyli wnętrze w stylu eko

Pierwszy weźmiemy na warsztat pokój dla nastoletniej dziewczyny, której priorytetem jest troska o środowisko. Mogłoby się wydawać, że aranżacja wnętrza ma niewiele wspólnego z dbaniem o naszą planetę, a tymczasem jest wręcz odwrotnie. Sięgając po naturalne i nietoksyczne rozwiązania, zmniejszamy w przyszłości ilość odpadów, które są nieprzetwarzalne i zanieczyszczają naturę. Zacznijmy od fototapety, którą wyprodukowano z ekologicznych surowców. Jeśli firma posiada odpowiednie atesty i certyfikaty, możemy być spokojni, że dokonaliśmy właściwego wyboru. By wprowadzić przyjemny nastrój do pokoju, zdecydujmy się na wyrazisty, roślinny print z soczyście zielonymi liśćmi palm, paproci i monstery na intensywnie ciemnym tle. Taki motyw dekoracyjny będzie się zachwycająco prezentował w jasnym, przestronnym wnętrzu. Do tego ustawmy na podłodze dużego fikusa lub wielobarwnego krotona, który będzie się doskonale komponował z wzorem na ścianie. Pozostając w temacie ekologicznych rozwiązań, zdecydujmy się także na meble z palet, które cieszą się dużą popularnością, szafki zrobione z drewnianych skrzynek oraz kartonowe, ozdobne pudełka do przechowywania drobiazgów. Tak urządzony pokój młodzieżowy stanie się prawdziwym hitem!

Gooooool! Sportowe emocje na tapecie

Jeśli pod naszym dachem mieszka prawdziwy sportowiec lub zagorzały kibic, to odpowiedź na pytanie - jak urządzić pokój młodzieżowy - jest banalnie prosta. Strzałem w dziesiątkę będzie fototapeta, prezentująca ulubioną dyscyplinę. Może to być piłka nożna, koszykówka czy jazda na rowerze, a także przedstawienia, które kojarzą się z zimą, czyli narty lub łyżwy. Szeroki wybór wzorów sprawia, że możemy zdecydować się zarówno na efektowne fotografie czy wizerunki znanych futbolistów, jak i proste, minimalistyczne w wyrazie grafiki, które sprawdzą się w nowoczesnej aranżacji. Zielona murawa, lecąca piłka lub logo ulubionej drużyny piłkarskiej to zaledwie garść propozycji.

 Fototapeta piłka nożna do nastolatka
Fototapeta piłka nożna dla nastolatka - myloview.pl, inspirację przygotowała: Monika

Mówiąc o sportowych inspiracjach, warto wymienić tutaj także fototapety ukazujące taniec, w tym balet. Kolorowe, pełne ekspresji wizerunki tańczących par lub przygotowujących się do występu baletnic doskonale ozdobią pokój nastoletniej dziewczyny. By wzór na ścianie stworzył harmonijną całość z aranżacją wnętrza, wprowadźmy kolorowe akcenty, które staną się łącznikiem między ścienną dekoracją a resztą pokoju. 

Czerń i biel: przepis na elegancki duet

Jaka jest nasza kolejna propozycja na pokój młodzieżowy? Inspiracje nie muszą dotyczyć tylko zainteresowań nastolatka. Doskonałym kryterium jest także dobór kolorystyczny. Zwolennikom oszczędnych w wyrazie, minimalistycznych oraz ponadczasowych wnętrz, z pewnością spodoba się czarno-biała aranżacja przestrzeni. Zaletą takiego wystroju jest nie tylko to, że zawsze się świetnie prezentuje, ale również to, że zmieniając tylko drobne akcenty, możemy modyfikować jego wygląd. Wystarczy, że na jednej ścianie przykleimy fototapetę z chwytliwym napisem, a na drugiej umieścimy komiksowy plakat. Dla kogo przeznaczony jest taki pokój młodzieżowy? Dla chłopca i dla dziewczyny. W zależności od tego, jaki cytat znajdzie się na fototapecie, przestrzeń nabierze bardziej męskiego lub damskiego wyglądu. Warto zastanowić się także, czy chcemy zachować w pełni monochromatyczny charakter wystroju, czy wprowadzić do niego wyrazisty akcent. Może być nim szafka w neonowym odcieniu, wzorzysty dywan lub plakat utrzymany w estetyce kolorowego pop artu.

Plakat biało-czarny portret kobiety
Plakat biało czarny portret kobiecy - myloview.pl, inspirację przygotowała: Monika

Nieśmiertelne motywy, które warto znać

Pokój młodzieżowy możemy także urządzić, sięgając po zawsze modne akcenty dekoracyjne. W przypadku chłopięcej aranżacji znakomicie sprawdzą się geometryczne desenie utrzymane w czerni i bieli lub tętniące kolorami. Mogą to być pionowe lub poziome pasy, nachodzące na siebie trójkąty i romby, a także wzory bazujące na złudzeniach optycznych, które sprawiają, że płaska ściana wydaje się falować lub wybrzuszać. A w dziewczęcym wystroju? Postawmy na kwiatowe przedstawienia w oryginalnej odsłonie. Zamiast dobrze znanych ornamentów sięgnijmy po fototapetę, na której znajdą się rozkwitłe pączki róż, przypominające do złudzenia malunek akwarelami. Ta niezwykle delikatna i subtelna ozdoba wprowadzi romantyczny charakter do pokoju. Jeśli lubimy odważne rozwiązania, zestawmy ten dziewczęcy wzór z pomalowanymi na biało metalowymi regałami o industrialnym charakterze. To doskonały sposób na niebanalną stylizację.

Fototapeta wiosenne kwiaty dla nastolatki
Fototapeta wiosenne kwiaty dla nastolatki - myloview.pl, inspirację przygotowała: Monika

Pokój młodzieżowy rządzi się swoimi prawami. Nie musimy w nim przestrzegać aranżacyjnego savoir-vivre’u ani obowiązujących właśnie trendów. Wnętrze powinno być efektowne, oryginalne i dopasowane do osobowości oraz charakteru nastolatka, dla którego kreujemy wystrój. Zejdźmy więc z utartych ścieżek i znajdźmy własny sposób na stworzenie unikalnej przestrzeni.