-45%   PROMOCJA  Jeszcze tylko:  

Inspiracje - Plakaty - Sypialnia

Plakat morze i plaża

Plakat morze i plaża

Numer zdjęcia: #246113449
Wymiary: 24 x 30 cm
Materiał: Plakat standard
22,33 PLN
Zmień rozmiar

Morskie fale wśród angielskiej zieleni

Ciemna angielska zieleń, choć wyjątkowo przyjemna w aranżacji, nie jest popularnym kolorem. A szkoda, bo to doskonałe tło, na którym można stworzyć ciepły styl rustykalny, minimalistyczny skandynawski, czy po prostu zaprezentować nasze marzenia czy wspomnienia. Może nadmorskie fale, które zachłannie podmywają morski piasek?

Butelkowa, angielska, ciemna zieleń na pierwszy rzut oka nie kojarzy nam się z naturalnym odcieniem. Tymczasem właśnie takie są morskie otchłanie, dlatego też wodny motyw stanowi doskonałe uzupełnienie pomieszczeń w tym właśnie stylu. Ta zieleń to także kolor zielnika, na którym cudnie prezentują się delikatne różowe i fioletowe kwiaty uwielbiane przez dzikich zapylaczy – jest to zatem odcień niezwykle naturalny, a wręcz… wakacyjny, a przy tym bardzo elegancki!

Ożywienie tego typu koloru na ścianie jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich dekoracji ściennych. Pomocne będą plakaty, takie jak morskie fale! Podmywające delikatnie piasek będą nam przypominać o letnich spacerach brzegiem wody, a jednocześnie doskonale komponują się z angielską zielenią, nadając jej głębi i optycznie powiększając przestrzeń. Nietuzinkowe wykonanie sprawia, że taki dodatek jest także niezwykle intrygujący i zachęca do planowania kolejnych wypadów nad morza i jeziora. Decydując się na taką dekorację ścienną dobrze jest zadbać o jej oprawę. Ramki w kolorze ściany nieznacznie zaakcentują plakat, a jednocześnie nadadzą otwarty wyraz kompozycji. Można pokusić się także o ramy ciężkie, rzeźbione, złocone – dzięki temu zamiast nowoczesnego plakatu zyskamy wyjątkowy obraz godny galerii sztuki.

Ten odświeżający, bo kojarzący się z morzem i piaskiem, plakat to również świetny sposób na ożywienie łazienki – szczególnie, jeśli zamiast wieszać go na ścianie, delikatnie go oprzemy. Dołączenie do tego rustykalnych dodatków sprawi, że czas spędzony w toalecie przemieni się w daleką podróż! Pomieszczenia, w których główną dekorację stanowi plakat zyskują nowoczesnego sznytu, a jednocześnie pozostają eleganckie. Ważny jest tu przede wszystkim wybór kolorystyki – wszystkie barwy powinny się delikatnie przeplatać tworząc spójną całość. Sięganie po motyw bezpośrednio związany z naturą ułatwia to zadanie – bo to właśnie ona tworzy najpiękniejsze kompozycje.