-45%   PROMOCJA  Jeszcze tylko:  

Inspiracje - Plakaty - Salon

Plakat minimalistyczny boho

Plakat minimalistyczny boho

Numer zdjęcia: #235863131
Wymiary: 24 x 30 cm
Materiał: Plakat standard
22,33 PLN
Zmień rozmiar

Naturalny minimalizm

Naturalizm kojarzy nam się głównie ze stylem boho – to tu główne skrzypce grają naturalne tkaniny, pełno jest drzewa, zieleni, konopnych lin i indiańskich symboli. Jednym z nich może być też delikatny, minimalistyczny plakat, który nie tylko podkręci całą stylizację, lecz przede wszystkim nada jej charakteru!

Styl boho jest swoistym połączeniem natury i minimalizmu – choć dzieje się tu dużo, wszystko utrzymane jest w spójnej kolorystyce, a głównymi dekoracjami są makramy, które jednocześnie mogą być urokliwymi kwietnikami. Bo w tym stylu roślinność ma ogromne znaczenie! By jeszcze bardziej nawiązać do amerykańskich korzeni warto w domu postawić na delikatne akcenty, do których zaliczają się plakaty. Minimalistyczny plakat boho jest oszczędny w kolorach – beże, czerwienie oraz czernie i brązy skomponowane są tak, aby przypominać indiańskie symbole znane z zaginionych miast azteckich. Doskonale prezentują się wychylając się zza wiszących tropikalnych kwiatów, pomiędzy którymi wisi sznurowy fotel.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w stylu boho jest tak dużo lin? Mieszkańcy dżungli w ten sposób zabezpieczali się przed pełzającymi po ziemi niebezpiecznymi stworzeniami – śpiąc na wysokości mogli oddać się sennym marzeniom czując się bezpiecznie! Mimo iż w naszych domach o bezpieczeństwo jest znacznie prościej, to naturalne liny i sznury prezentują się wyjątkowo dobrze zarówno w salonie, jak i sypialni. Naturalne, ziemiste kolory sprawiają zaś, że wnętrze wtapia się w krajobraz, a my możemy poczuć się niczym podczas letniego wypoczynku na tarasie. Nie zapomnijmy o dużej ilości poduszek, dzięki którym w każdej chwili będziemy mogli się w nich zatopić na popołudniową drzemkę. Dekoracje w formie plakatów przeniosą nas zaś na drugi koniec świata!

Czy warto zaadaptować styl boho do swojego wnętrza? Odpowiedź jest prosta: tak! To styl zarówno dla miłośników natury, jak i minimalizmu. W takiej aranżacji zawsze będziemy czuć pozytywną atmosferę, łatwiej będzie nam odpocząć, a co najważniejsze – nic nie rozproszy naszej uwagi. No, może poza eleganckim i minimalistycznym plakatem, dzięki któremu wycieczka do amazońskiej dżungli będzie na wyciągnięcie ręki!