-55%   PROMOCJA  Jeszcze tylko:  
Ukryj
O nas
Zamówienia
Nasze materiały

Inspiracje - Obrazy - Sypialnia

Obraz z jeleniem

Obraz z jeleniem

Numer zdjęcia: #154577616
Materiał: Obraz na płótnie
Wymiary: 30 x 20 cm
45,45 PLN
Zmień rozmiar

Potęga, elegancja , piękno – poznaj uroki jelenia i wykorzystaj je w aranżacji wnętrz

Potężny i majestatyczny ssak inspirował ludzkość od zarania dziejów. Jego wizerunek zdobił ściany jaskiń. Szybko przeniknął też do malarstwa. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku dużą popularność zyskały przedstawienia Cervus elaphu na rykowisku. Z biegiem czasu zainteresowanie ową tematyką znacznie osłabło, a gwiazda zwierzęcia przygasła, by teraz – po przeszło czterech dekadach - znowu rozbłysnąć, między innymi za sprawą naszych obrazów drukowanych na płótnie. Postanowiliśmy jednak zerwać ze stereotypowymi wyobrażeniami i ukazać jelenia w innej, mniej tradycyjnej odsłonie, spowitego aurą tajemnicy i dźwigającego na swym porożu całą kulę ziemską albo… No właśnie… Puśćcie wodze fantazji i dokończcie zdanie według własnego uznania. Wszystkie chwyty, a raczej wątki dozwolone…

Opisywany animalistyczny motyw świetnie odnajdzie się w przestrzeniach inspirowanych klimatem srogiej, dalekiej Północy. Obraz ścienny z jeleniem i styl skandynawski - trudno o bardziej zgrany duet w świecie designu. Wspomniana grafika łączy w sobie wszystko to, co w nordyckich wnętrzach najważniejsze. Została utrzymana w jasnych, stonowanych barwach (bieli, szarościach, brązach), ma wyrazistego, głównego „bohatera” oraz – co niemniej istotne – mocno nawiązuje do natury. Poza tym, przywodzi na myśl postać Eikthyrnira, mitycznego zwierzęcia o magicznych mocach, mieszkańca Valhalli, krainy wiecznej szczęśliwości, gdzie trafiali wszyscy dzielni wojownicy z plemienia Wikingów polegli w walce.

Obraz na płótnie z nietuzinkowym jeleniem idealnie pasuje nie tylko do skandynawskich aranżacji. Można go również powiesić na ścianie w salonie, sypialni, przedpokoju albo jakimkolwiek innym pomieszczeniu utrzymanym w duchu nowoczesności i minimalizmu. Abstrakcyjna grafika wprowadzi do wnętrza szczyptę ekstrawagancji i nada jej nieszablonowe, nieco drapieżne oblicze, a nuda zniknie niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.