-55%   PROMOCJA  Jeszcze tylko:  
Ukryj
O nas
Zamówienia
Nasze materiały

Inspiracje - Obrazy - Salon

Obraz Wielka Fala

Obraz Wielka Fala

Numer zdjęcia: #117800942
Materiał: Obraz na płótnie
Wymiary: 30 x 20 cm
30,60 PLN
Zmień rozmiar

Aranżacja na fali, czyli wieszamy słynny japoński drzeworyt

Trendy, jakie pojawiają się w świecie aranżacji wnętrz i w ubiorze, mają to do siebie, że są tymczasowe. Sztuka natomiast znajduje się na przeciwległym biegunie. Jest trwała i ponadczasowa. Pomimo upływu lat, dekad czy wieków, zachwyca nas z taką samą albo i większą intensywnością. Właśnie dlatego obrazy ścienne z reprodukcjami światowej sławy arcydzieł są doskonałym przepis na elegancką i niestarzejącą się aranżację. Jeśli dominantą naszej stylizacji uczynimy japoński drzeworyt „Wielka fala w Kanagawie” autorstwa Hokusaia, zyskamy wystrój o niepowtarzalnej jakości. W oryginale dzieło to jest niewielkich rozmiarów. Jeśli więc chcemy, by przedstawienie zawładnęło przestrzenią, postawmy na wielkoformatowe płótno.

Pytanie, jakie się może teraz pojawić, brzmi: czy nasz salon musi się odznaczać orientalnym charakterem, byśmy mogli zawiesić na ścianie taką reprodukcję. W świecie aranżacji wnętrz doskonale sprawdzają się zaskakujące rozwiązania, dlatego warto postawić na efektowny eklektyzm. W tym przypadku eklektyzm zaistnieje na dwóch poziomach. Po pierwsze, zestawimy ze sobą japońską sztukę z typowo europejskim designem. Po drugie, dzieło pochodzące z pierwszej połowy XIX wieku umieścimy pomiędzy meblami retro inspirowanymi latami 60. i 70. XX wieku. Choć dla wielu może to być zaskoczeniem, taka aranżacja będzie się prezentować niezwykle elegancko i harmonijnie.

Przykład japońskiej reprodukcji jest najlepszym dowodem na to, że obrazy drukowane na płótnie nie muszą być ekstrawaganckie ani nie muszą tętnić kolorami, by dotychczasowa stylizacja nabrała całkiem nowego charakteru. „Wielka fala w Kanagawie” to drzeworyt o stonowanej tonacji, który przedstawia krajobraz. Jednak dynamiczna, pełna werwy kompozycja sprawia, że od dzieła wprost nie można oderwać oczu! Tak jak współczesna sztuka abstrakcyjna może wywrócić aranżację do góry nogami, tak i drzeworyt Hokusaia rewolucjonizuje przestrzeń, choć robi to w typowo japoński sposób – z wyczuciem i wdziękiem.