Inspiracje - Obrazy - Salon

Obraz kwiaty retro

Obraz kwiaty retro

175,78 PLN
Materiał: Obraz na płótnie
Wymiary: 100 x 80 cm

Epoka retro na obrazie!

Od pewnego czasu motywy roślinne i kwiatowe są bardzo modne. Kwiaty w stylu retro przez kilka sezonów królowały na okładkach czasopism lifestyle’owych, w modowych sesjach zdjęciowych czy w reklamie. I nie były jedynie wzorem na tkaninach: stanowiły często element scenografii danej sesji i aranżacji, stając się modnym tłem. 

Trend na wykorzystanie ozdób z motywami kwiatowymi zagościł także w naszych wnętrzach. Obraz do salonu w stylu retro cieszy się dużą popularnością, ze względu na to, że jest kolorowy, energetyzujący i bardzo łatwo dopasować go do innych elementów wyposażenia. Zanim zdecydujemy się na zakup sofy z obiciem w wyraziste, kwiatowe wzory, warto poeksperymentować z mniejszymi, częściej wymienianymi elementami  i wypróbować np. obraz do salonu przedstawiający kwiaty lub zasłony z nadrukiem w stylu retro.

Obraz retro nie jest dodatkiem zbyt wymagającym. Może on stanowić dopełnienie aranżacji vintage, składającej się ze stylizowanych sprzętów, opartej na soczystych, żywych barwach mebli oraz dodatków. Styl ten bez problemu wkomponujemy także w inny rodzaj otoczenia. Co może się wydać zaskakujące, obraz retro będzie dobrze wyglądał we wnętrzu urządzonym w bardzo nowoczesny sposób. Minimalistyczne, proste formy, charakteryzujące obecne trendy w designie, będą tworzyły bardzo efektowny kontrast do bardziej skomplikowanego graficznie, kolorowego obrazu kwiaty. Jeśli szukamy dekoracji, która nada pomieszczeniu charakter, możemy śmiało spróbować wykorzystać tego typu propozycję. Obraz retro wkomponuje się we wnętrze w stylu industrialnym (ceglane lub drewniane ściany, widoczne elementy instalacji, minimalistyczny wystrój); w stylu francuskim (meble z jasnego drewna, obicia ze wzorami kwiatowymi, wyraziste odcienie turkusu, zieleni, błękitu). W mieszkaniach urządzonych w stylu rustykalnym obraz kwiaty może zostać przytłoczony przez ciężkie materiały, drewniane meble, ciemne barwy. Styl marynistyczny również nie jest otoczeniem, w którym obraz kwiaty będzie wyglądał dobrze. Jest to styl bardzo nacechowany: zarówno jeśli chodzi o paletę barw, jak i używane wzory i motywy.