-45%   PROMOCJA

Inspiracje - Obrazy - Salon

Obraz gwiaździsta noc

Obraz gwiaździsta noc

Numer zdjęcia: #341510138
Materiał: Obraz na płótnie
Wymiary: 30 x 20 cm
57,20 PLN
Zmień rozmiar

Wielka sztuka w zasięgu ręki

Sztuka jest ponadczasowa i nie wychodzi z mody, dlatego miłośnikom pięknych i stylowych wnętrz chętnie proponujemy reprodukcje słynnych artystów, którzy już na stałe zapisali się na kartach historii. Gwiaździsta noc to przykład jednego z najczęściej reprodukowanych arcydzieł, które znane jest na całym świecie i to nie tylko koneserom sztuki. I choć mogłoby się wydawać, że zbyt duża popularność odarła ten malunek z wyjątkowości, to nic bardziej mylnego. Za każdym razem, gdy patrzy się na to dzieło, obraz przykuwa wzrok.

Tym, co jest niezwykłego w tym nocnym pejzażu, są wyraziste, odważne pociągnięcia pędzla na płótnie, które w połączeniu z mocnymi, kontrastującymi ze sobą kolorami, dają wibrujący efekt. Kłębiące się obłoki oświetlone blaskiem gwiazd wydają się ruszać na naszych oczach! Ekspresja tej kompozycji nie maleje, nawet gdy ogląda się ją codziennie. Właśnie dlatego obraz drukowany na płótnie z reprodukcją tego arcydzieła jest znakomitym pomysłem na wprowadzenie wyrazistego akcentu do stonowanej, nowoczesnej aranżacji. Patrząc na tę kompozycję z perspektywy aranżowania wnętrz, należy powiedzieć, że jest to dzieło idealne. Wieszając bowiem na ścianie płótno z dziełem van Gogha, można całkowicie odmienić dotychczasowy charakter wnętrza nie wymieniając przy tym żadnych innych elementów. To przepis na metamorfozę przy użyciu tylko jednego nowego akcentu!

Gwiaździsta noc Vincenta van Gogha tętni energetycznymi kolorami, dlatego mogłoby się wydawać, że dobrze będzie wyglądać tylko na białym tle. Tymczasem warto zestawić tę kompozycję z wyrazistym odcieniem. Nocny pejzaż zaprezentowany na stalowym, malachitowym lub granatowym odcieniu ściany stanie się jeszcze silniejszą dominantą w aranżacji. Taki kolorystyczny kontrast pomiędzy elementami sprawi, że wystrój nabierze przysłowiowego pazura. Jeśli tylko metraż pomieszczenia na to pozwala, warto wybrać wielkoformatowe płótno, by arcydzieło dominowało w wystroju. To właśnie duży rozmiar przedstawienia sprawi, że malarskie niuanse i pociągnięcia pędzla będą doskonale widoczne.