Inspiracje - Obrazy - Salon

Obraz akt kobiecy

Obraz akt kobiecy

269,06 PLN
Materiał: Obraz na płótnie
Wymiary: 120 x 100 cm

Obraz akt kobiecy: do jakich wnętrz pasuje? 

Obraz akt będzie oryginalną, nietuzinkową i przykuwającą spojrzenia ozdobą ścienną. Wbrew pozorom, wybór aktu jako dekoracji domu nie wiąże się z dużym ryzykiem popełnienia aranżacyjnego faux-pas. Tego typu obraz: w formie czarno-białego szkicu, dość naturalistycznego i proporcjonalnego, prezentującego nie tylko postać, ale też elementy jej otoczenia, jest wyborem dość uniwersalnym. 

Postać na obrazie, mimo swojej skromności, przykuwa uwagę. Siłą aktu jest dość oryginalna poza modelki, która sprawia, że akt przestaje mieć cechy kojarzone z erotyzmem. Większość aktów jest statyczna, na tym obrazie coś się dzieje, jest on dynamiczny, poza modeliki jest „udramatyzowana”. Dzięki temu obraz akt jest ciekawy, a przy tym bardzo elastyczny, jeśli chodzi o możliwe połączenia i jego przeznaczenie w mieszkaniu.

Stonowany kolorystycznie szkic będzie wyglądał świetnie na niemal każdym kolorze ściany. Białym, monochromatycznym, pustym ścianom nada nieco energii i dynamiki, ciemnym pomieszczeniom – elegancji. Zdecydowane, soczyste kolory zostaną odrobinę „wyciszone” . Tego typu obraz akt sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej intymne i wyraziste.

Obraz akt do salonu będzie współgrał z wieloma stylami aranżacyjnymi. Nada on nieco ducha surowemu stylowi industrialnemu, który często wydaje się bezosobowy i mało „intymny”. Ożywi klasyczne, „spokojne” wnętrza, poprzez przełamanie panującej w nich harmonii, a czasem także aranżacyjnej nudy. Styl retro, charakteryzujący się żywymi, ciepłymi barwami, idealnie komponuje się z dodatkami w odcieniach szarości i kremowego, stąd obraz akt kobiecy będzie bardzo dobrym jego uzupełnieniem. W minimalistycznym i chłodnym stylu skandynawskim akty, oprawione w drewniane, naturalne ramy, będą idealnie współgrały z jasnym, ekologicznym i „czystym” designem. Akt dobrze wkomponuje się w pomieszczenia w stylu eklektycznym: na pewno stanie się jednym z bardziej interesujących elementów dekoracji domu.

Podczas wyboru pomieszczenia do którego będzie pasował obraz akt kobiecy, warto zastanowić się, jakie emocje w nas budzi. Jeśli uważamy obraz za kontrowersyjny lub przytłaczający, nie wieszajmy go w salonie lub korytarzu. Cięższe w odbiorze obrazy warto powiesić w bardziej intymnych częściach mieszkania, jak łazienka czy sypialnia. Obraz akt do salonu powinien byś właśnie taki: lekki, ale jednocześnie intrygujący, opowiadający jakąś historię, ale nie przeładowany, jeśli chodzi o użyte kolory, techniki i inne środki wyrazu.