-45%   PROMOCJA

Inspiracje - Naklejki - Salon

Malownicza naklejka maki

Malownicza naklejka maki

Numer zdjęcia: #131806512
Materiał: Naklejka klasyczna
Wymiary: 100 x 100 cm (szer. x wys.)
80,41 PLN
Zmień rozmiar

Tyle maków w całym mieście!

Gdybyśmy zapytali Was, z czym kojarzy Wam się lato, oprócz wakacji jedną z najczęstszych odpowiedzi byłoby: łany zbożna poprzetykane pięknymi polnymi kwiatami. Fioletowymi ostróżeczkami, błękitnymi chabrami, wreszcie: czerwonymi makami. To one nadają polom letniego powabu, do którego tak chętnie wracamy wspomnieniami. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że i artyści kochają te kolory ukazując je na płótnach obrazujących sielskie i spokojne życie.

Letnie kwiaty w połączeniu z zielenią, a potem złotem łanów zbóż są po prostu cudowne. Ich naturalna barwa wybija niczym malowana przez samego Van Gogha, dlatego też ten kwietny motyw to doskonały sposób na delikatną i wyjątkową aranżację wnętrz w duchu rustykalnym. Pomocna będzie w tym naklejka na ścianę, która stanowi nietuzinkową i wyjątkowo urokliwą dekorację ścienną. Jeśli marzymy o delikatnym sielskim klimacie, warto postawić na duży format, dzięki któremu zyskamy efektowny obraz w kompozycji otwartej, która nie zaburzy aranżacji przestrzeni.

W salonie nad kanapą pięknie prezentować się będą maki. Maki, które przywodzą nam na myśl letnie wspomnienia z wakacji, nawiązują do klasycznego malarstwa, mają w sobie odrobinę romantyczności, a przy tym pozostają niezwykle eleganckie. Naklejka na ścianę z ich motywem nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a jednocześnie pozostawi okienko dla wyobraźni.

Z kwiatami dobrze komponują się jasne kolory – szczególnie, gdy przeważającą barwą naklejki jest czerwień maków. Szarości, biele i beże są dobrym tłem, które warto uzupełnić o naturalistyczne dodatki. Jasne drewno, ale również lniane poszewki na poduszki mocniej podkreślą rustykalność pomieszczenia. Świeże kwiaty warto stawiać w konewkach, kankach na mleko, a obok nich postawić zapachowe świecie, które rozpalone wieczorem również dzięki aromaterapii przeniosą nas w odległe sielskie rejony. Kwiaty doskonale pasują także do stylu boho – maki w połączeniu z konopnymi linami, makramami i wiszącym fotelem z jednej strony nawiązywać będą do indiańskich klimatów, z drugiej pozwolą nam swobodnie wypoczywać na europejskiej wsi. Polne kwiaty są wspomnieniem lata, które choć krótkie zostaje w naszej pamięci na długo.