-45%   PROMOCJA

Inspiracje - Fototapety - Przedpokój

Fototapeta z motywem brzozy

Fototapeta z motywem brzozy

Numer zdjęcia: #221935813
Materiał: Fototapeta winylowa
Wymiary: 100 x 100 cm (szer. x wys.)
79,53 PLN
Zmień rozmiar

Brzozy – pomiędzy minimalizmem a sielskością

W dobie zmian klimatycznych dbanie o drzewa powinno być naszym obowiązkiem – nie tylko produkują tlen, dają schronienie innym ważnym gatunkom, lecz przede wszystkim uczą nas piękna. Wydają się być przy swojej smukłości niezwykle delikatne, a przecież są w stanie przetrwać silne huragany! I choć wszystkie są na swój sposób piękne, brzozy są szczególne – nawet bez liści zdobią ogrody dzięki swojej korze.

W polskim krajobrazie brzoza jest dość pospolitym drzewem, a mimo to zachwyca – i ta rosnąca samotnie na miedzy i te tworzące szpaler przy drodze, a także te w lesie, które nadają mu niepowtarzalnego, magicznego klimatu. Brzoza jako drewno jest też doskonałym dodatkiem aranżacyjnym, co zawdzięcza biało-czarnej korze. Wykonane z niej świeczniki są naprawdę urokliwe, ale coraz częściej gości w domach także pod postacią gałęzi, które w sposób minimalistyczny, a jednocześnie sielski zdobią białe ściany lub sufity.

Brzozowa kora to także znakomita dekoracja na ściany – dzięki swojej naturalności stanowi znakomite tło dla rustykalnych dodatków. W postaci fototapety jest idealnym dodatkiem do delikatnych wnętrz. Z jednej strony je rozświetla, z drugiej nadaje charakteru. Może także tworzyć otwartą kompozycję, dzięki której optycznie powiększymy przestrzeń – a przy okazji nie jeden raz zamarzymy o jesiennym spacerze po lesie. Kilka małych dodatków w postaci wiklinowych koszy czy ptaków podkręci klimat, a pomieszczenie zyska klasy, ale przede wszystkim elegancji, a przecież o to chodzi w trakcie projektowania wnętrz.

Drzewa, szczególnie brzozy również w pomieszczeniach loftowych czy minimalistycznych stanowią świetny dodatek aranżacyjny. Biało-czarna kora współgra z eleganckimi i prostymi meblami, ale przy okazji sprawia, że dane pomieszczenie zyskuje niepowtarzalnego charakteru – z surowego staje się ciepłe, ale nienachalne. Za taki efekt odpowiedzialna jest właśnie natura, dzięki której w każdym, nawet pofabrycznym, miejscu poczujemy się niczym na leśnym spacerze. Proste pnie, oszczędne w kolorach są natomiast kwintesencją minimalizmu z klasą – warto o niego zadbać w każdym rodzaju przestrzeni! A potem zapraszamy na krótki spacer po brzozowym lesie, by przekonać się, że Matka Natura jak nikt inny zna się na aranżacji świata!