-55%   PROMOCJA  Jeszcze tylko:  
Ukryj
O nas
Zamówienia
Nasze materiały

Inspiracje - Fototapety - Salon

Fototapeta urban jungle

Fototapeta urban jungle

Numer zdjęcia: #76952808
Materiał: Fototapeta winylowa
Wymiary: 100 x 100 cm (szer. x wys.)
57,24 PLN
Zmień rozmiar

Miejska dżungla w wielu wydaniach

Fototapeta rodem z dżungli pozwala nawet w centrum miasta poczuć się jak na łonie natury. Odświeża wnętrze i sprawia, że jest ono bardziej energetyzujące. Zieleń uspokaja i relaksuje, nawet jeśli jest to tylko ozdoba naścienna. Taka ozdoba doskonale nadaje się do biurowca, gdzie tworzy atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Można ją również wykorzystać do domowej przestrzeni w miejscu, w którym zazwyczaj oddajemy się słodkiemu lenistwu. Tak charakterystyczna ozdoba powinna zdobić tylko jedną ścianę. Pozostałe należy pomalować na pasujący kolor. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest biel. Kolorystyka mebli zależy od tego, czy aranżacja ma być harmonijna czy kontrastująca.

Zieleń pozwala się odprężyć, jednak ta fototapeta na ścianę również elektryzuje. Duże liście w różnych odcieniach zieleni, od szmaragdu po ciemne tonacje wyglądają zjawiskowo. Neutralne tło sprawia, że kontury i kolory jeszcze bardziej się wyróżniają. Taka ozdoba ściany jest charakterystyczna i zazwyczaj to ona dominuje w aranżacji. Jeśli chce się stworzyć z nią harmonijną aranżację, warto wybrać meble w ciemnym kolorze, a do tego jasne dodatki w zielonych odcieniach. Przeciwwagą dla zimnej kolorystyki mogą być niewielkie, ciepłe akcenty, w kolorze pomarańczowym, czerwonym czy fioletowym. We wnętrzach o kontrastującej dekoracji proporcje są odwrotne – to meble powinny być utrzymane w ciepłej, intensywnej kolorystyce i jedynie dodatki i dekoracje mają pasować do fototapety.

Miejska dżungla doskonale odnajdzie się we wnętrzach urządzonych w stylu boho, eklektycznym i hawajskim. Aranżacje boho odznaczają się różnorodnością, mieszaniem różnych kolorów i wzorów, a powtarzającym się motywem są kwiaty. Eklektyzm to czerpanie z wielu źródeł, inspirowanie się różną estetyką i stylami, które tylko pozornie do siebie nie pasują. Styl hawajski charakteryzuje się wszystkim tym, co jest związane ze słońcem, oceanem i egzotyczną roślinnością. Aranżacja w tym stylu wprowadza przyjemny, luźny nastrój do wnętrza. To świetna przeciwwaga, jeśli za oknem rozpościera się widok na betonowe budynki.